Technologia istnieje w naszym życiu, zdecydowanie nam je ułatwia, jednak czasem zaawansowane technologie kojarzą nam się z magią. Boimy się nowinek, choć przyciągają nas jak magnes. Świat wirtualny otacza nas i nasze dzieci. Tak, chcemy tego czy nie, jest on częścią ich życia. Ja i Ty, nagminnie korzystamy z dobrodziejstw nowoczesnych technologii: komputery, tablety czy smartfony są w codziennym użyciu. Nasze dzieci też z nich korzystają… oglądają bajki, filmiki czy też grają. Jednak ja nie demonizuję gier, ponieważ uważam, że jeśli dobierzemy dziecku odpowiednie narzędzia mogą one pomagać w jego rozwoju. Zapytasz jak to? Już Ci to wyjaśniam….
Wielu rodziców ma wątpliwości czy ich dziecko powinno korzystać z tabletu lub smartfona, nie dziwię się im, ale patrząc na świat w jakim żyjemy nie da się wyeliminować techniki z otoczenia naszych pociech. Pomyśl czy zrezygnujesz z komórki lub laptopa, by twoje dziecko nie widziało jak ich używasz? Odpowiedź jest prosta- nie! Czasem wystarczy odpowiednio dobrać gry, by pomagały dziecku się rozwijać, kontrolować czas jaki spędzają w wirtualnym świecie. Moje dziecko ostatnio poznało grę niezwykłą, która zmusza je do aktywności fizycznej. Mowa o grze Kazooloo, która niedawno pojawiła się na polskim rynku za sprawą firmy Gonzo Toys .
Jakie gry warto zainstalować na dziecięcym tablecie?
Jako matka zdaję sobie dobrze sprawę, że gry mogą pomagać rozwijać umiejętności naszych dzieci. Dobieram gry, które instaluję synowi w sposób przemyślany. Jeśli zależy mi na wspomaganiu umiejętności logicznego myślenia instaluję mu właśnie taką grę. Jak zależy mi na tym, by zaangażować go do ruchu lub wspomóc koordynację postawiłam na najnowszą grę Kazooloo. Wspólnie bawimy się wykorzystując jego zainteresowanie smokami. Gra ta dostarcza wiele bodźców, zmusza gracza do przemieszczania się po pokoju, aktywizuje i co dla mnie istotne wspomaga spostrzegawczość.
Czym jest Kazooloo?
Gra Kazooloo oparta jest na modelu rozszerzonej rzeczywistości. Na świecie cieszy się bardzo dużą popularnością, zdobyła wiele prestiżowych nagród. W Izraelu uznano ją za najlepszą grę podczas GameIS 2014, natomiast w 21016 roku Kazoloo został uznany za najlepszą zabawkę technologiczną podczas Toys Fair w Londynie. W Wielkiej Brytanii gra zdobyła też takie nagrody jak: Tillywig Award Winner 2015 oraz nagrodę podczas The Gadet Show 2016. Niewiele gier dla dzieci może poszczycić się takimi nagrodami, a dla mnie to oznacza, że dokonałam trafnego wyboru.
Czym jednak jest tak nagradzana gra? To zaproszenie do innego wymiaru, do świata fantazji gdzie smoki ożywają, a gracz musi zmierzyć się z przeciwnikiem polegając na swoim refleksie, sprycie i spostrzegawczości.
Kazooloo – gra, w której dziecko musi się ruszyć z kanapy!
Gra Kazooloo to jedna z gier, które premiują ruch. Koniec z siedzeniem na kanapie i gimnastykowaniem jedynie kciuków! Dziecko, by wygrać musi się poruszać. Jeśli gracz będzie stał w jednym miejscu zostanie w szybkim czasie pokonany. Ta gra to połączenie tradycji z nowoczesnością, dlatego ją tak lubimy.
Jak grać w Kazooloo?
Do gry potrzebujesz smartfona lub tabletu, na którym należy zainstalować dedykowaną tej grze aplikację oraz dysk Kazooloo do kupienia na stronie polskiego wyłącznego dystrybutora Gonzo Toys. Gra bez problemów współpracuje z urządzeniami apple oraz działającymi w oparciu o system android. Należy tylko zadbać, aby urządzenie posiadało co najmniej: procesor Dual Core (1.0 GHz lub wyższy), 1GB raM, tylną kamerę.
Jeśli chcesz wejść do świata Kazooloo musisz zeskanować dysk, który kładziesz na podłodze. To on jest portalem przez, który wchodzą różne niesamowite stworzenia do naszego domu. Zadaniem gracza jest unieszkodliwienie smoków, pająków i innych magicznych stworzeń. Jednak nie jest to takie łatwe! Gracz musi zmieniać swoją pozycję, krążyć po pokoju, by nie zostać pokonanym. Gra ma różna poziomy trudności, a każdy z nich jest premiowany, nagrodą są klejnoty, które pomagają ulepszać umiejętności i ekwipunek.
Jeśli dziecko ma ochotę może grać też z innymi w trybie multiplayer. My często wykorzystujemy tę formę, ja lubię świat wirtualny, a możliwość grania z mamą lub bratem wzmacnia relacje.
Dlaczego warto pokazać dziecku tę grę?
To jedna z niewielu gier, które zmuszają nasze dzieci do wstania z kanapy. Jest połączeniem świata technologii z realnym. Wymusza aktywność, pomaga ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową oraz spostrzegawczość. Powiem Wam, ale to tajemnica- mój mąż jako pilot myśliwca wręcz ma zalecenie, by grać właśnie w tego typu gry. Dlaczego? Dowiedziono, że wspomagają one koordynację wzrokowo-ruchową, wymuszają szybkość reakcji oraz wzmagają koncentrację.
Kazooloo to gra dla dzieci od 7 roku życia, nie znajdziesz tu krwi, co mnie jako rodzica cieszy. Terminy „bitwa”, czy „walka” są tu umowne – w grze chodzi o emocje i zabawę. Nie promuje się tu przemocy, nie ma też żadnych drastycznych scen. Premiuje się ruch i spostrzegawczość. Gra pozwala rozładować negatywne emocje, poprzez aktywność i ruch. Grając w trybie multiplayer uczą się współpracy z kolegą lub bratem, są drużyną i mają jeden cel.
Technologia to nasza przyszłość i nasze dzieci są jej częścią. Wirtualna rzeczywistość coraz częściej jest wykorzystywana w grach i innych dziedzinach życia. Gra Kazooloo jest idealnym wprowadzeniem dzieci w świat nowych technologii. Jedną z jej zalet jest fakt, iż wirtualną rzeczywistość w grze jest pokazana bez użycia gogli, które mogą spowodować u dzieci dezorientację oraz problemy ze wzrokiem.
Ja polecam Wam tę grę, ponieważ jako rodzic doceniam fakt, że dziecko nie siedzi z nosem w tablecie, a biega po pokoju walcząc z wirtualnymi smokami. Dodatkowym atutem jest przystępna cena. Aktualnie ze względu na na nadchodzące święta została specjalnie obniżona do kwoty 89,90 zł. Jak szukacie prezentu na Zająca dla fana smoków lub gier to zajrzyjcie na stronę GONZO TOYS.
Zerknij na filmik jak dobrze bawią się dzieciaki grając w Kazooloo
Zapraszam Cię również do polubienia fanpage’a firmy Gonzo Toys, gdzie znajdziecie liczne rabaty oraz konkursy.
Wpis powstał we współpracy z firmą Gonzo Toys.
Nie jestem przekonany do tego typu rozwiązań, tablety i smartfony obsługuje się palcem, co sprawia, że nie rozwija się globalnych zdolności manualnych dłoni, konsekwencją czego jest pismo przypominające chińskie krzaczki. Co do ruchu, nikt nie przekona minie do tego, że chodzenie z tabletem po domu zastąpi ruch na świeżym powietrzu. Kolejny mankament – telefon lub tablet trzymany w rękach znajduje się zazwyczaj już poniżej linii żeber lub na dolnej krawędzi mostka, tak więc by dostrzec to, co dzieje się na ekranie trzeba pochylić głowę do przodu (co także widać na Twoich zdjęciach) i zbliżyć ją do ekranu. Efektem tego są okrągłe plecy, dalej już nie będę się rozwijał bo powstanie za długi elaborat.
Masz w wielu aspektach rację, ale jak dziecko nie gra codziennie i ma wyznaczony czas plus spędza czas na zabawie na świeżym powietrzu to uważam, że nie jest to szkodliwe. Żyjemy wczasach gdzie technika jest wszechobecna, wolę kontrolować czas i rzeczy jakie moje dziecko ma na urządzeniach niż później widzieć dzieciaki siedzące tylko przed ekranami bez ruchu.To jest dla mnie pewien kompromis.
Nie znam gry, ale spytam o nią młodych członków rodziny, czy już ją znają. 🙂
Myślę, że znają a jak nie to możesz im podsunąć będą zadowoleni
Wolę tego nawet nie pokazywać mojemu synowi, bo na pewno by go wciągnęło 😉
Tego możesz być pewna
chyba sama bym pograła 😉
Pewnie tak
Bardzo się cieszę, że tak rozsądnie podchodzisz do obecności nowych technologii i użytkowania ich przez dziecko. Gra wydaje mi się, być bardzo ciekawa i innowacyjna – wszystko w niej jest takie realne, ale jednocześnie nie opiera się na agresji i przemocy. Jestem jak najbardziej za produkowaniem takich nowinek 🙂
Teraz są takie gry i zabawki dla dzieci, że w sumie dzieciaki mają teraz raj do wyboru:) A Ta gra całkiem ciekawa…
wow. wygląda fantastycznie. zapisuje na listę rzeczy niezbędnych 🙂
Przyznam, że takiego cuda to jeszcze nie widziałam 😀
Szukam czegoś takiego dla mojego 10 letniego syna bo juz na zabawki za duży a na gry ktore sa dostępne za mały
Obejrzałam filmik i faktycznie wyglada ta gra ciekawie dla starszych dzieci. Dobrze ze ktoś zwraca uwagę by dzieci nie siedziały tylko przed ekranami
Dokładnie mnie właśnie to ujęło w tej grze, że dziecko zmuszone jest do aktywności
Też ją mamy, ciekawe jak spodoba się mojemu nastolatkowi.
Myślę,że tak mój jest zachwycony
Jakie skupienie na twarzy widać a mnie zastanawia jedno ile czasu twoje dziecko gra?
Ogólnie przy urządzeniach typu komputer tablet ma limit czasowy na cały dzień i jest to dwie godziny
Nigdy nie słyszałam o tej grze, a wydaje się interesująca. Fajnie, że ktoś połączył tablet z aktywnością fizyczną.
Na świecie znana u nas troszkę mniej a szkoda bo aktywizuje dzieciaki, nie siedzą z nosem w telefonie tylko się ruszają
Fajnie jak są gry, które mimo iż gra się na tablecie, są tego warte 🙂
Dokładnie
Fajnie się prezentuje ta gra. Kuba też ma jedną ucząca programowania i korzysta wtedy z tableta, ale tutaj to zdecydowanie spostrzegawczość i zabawa. Świetnie się sprawdzi w każdym domu
Tak starszaki swietnie się bawią, a spostrzegawczość i refleks są rozwijane co jest istotne dla każdego, a skoro mój syn chce iść w ślady ojca to potrzebuje rozwijać te umiejętności
Za kilka lat może się nam przydać – natomiast na razie sięgamy raczej po tradycyjne planszówki.
Na przyszłość już będziecie wiedzieć co jest fajne