Najlepsi dostawcy Internetowi w Polsce

Internet jest obecnie niezbędną częścią naszego życia. Używamy go i w pracy, i w domu, a także w prawie każdej wolnej chwili. Jeśli chcemy obejrzeć jakiś film, musimy go najpierw pobrać lub otworzyć na platformie, która działa na Internet. Tak samo z grami, gry wideo i kasyno online, dla ich uruchomienia potrzebujemy mieć połączenie z Internetem.

 

 

W zasadzie Internet jest nam potrzebny całodobowo, dlatego tak ważne jest dla ludzi, aby mieć dobre połączenie internetowe w telefonie i na komputerze. Polscy operatorzy internetowi starają się przyciągnąć jak największą ilość użytkowników. Duża konkurencja na rynku motywuje operatorów do tworzenia wygodnych pakietów internetowych dla Polaków.

Poniżej przyjrzymy się, co mają nam do zaproponowania w letnim sezonie najlepsi polscy operatorzy internetowi. Sprawdzimy ich pakiety Internetu mobilnego i stacjonarnego.

Ranking Internetu mobilnego

Zaczniemy od Internetu mobilnego, jako że wiele Polaków korzysta z Internetu właśnie poza domem. Internet mobilny wykorzystujemy w szczególności dla rozrywki. Jest to bardzo wygodne, gdy podczas stania w korku w tramwaju możemy pooglądać jakie filmiki na YouTube czy posłuchać muzyki na Spotify.

W naszym krótkim rankingu operatorów mobilnych wzięliśmy pod uwagę 3 największych operatorów na polskich rynku: Orange, Play i T-Mobile. Przedstawimy kolejno najlepsze oferty mobilne każdego operatora dla nowych klientów. Dane oferty nie uwzględniają całościowych pakietów (Internet/telewizja/ pakiet rodzinny) lub przenoszenia numeru, a propozycje dla pojedynczych, nowych użytkowników. Okres trwania umowy u wszystkich trzech operatorów wynosi 24 miesiące.

Operator Nazwa pakietu Pakiet danych Abonament
Play Play Internet 200GB 200 GB 60,00 PLN
Orange Internet Domowy 4G 250 GB 59,99 PLN
T-Mobile INTERNET 200 GB 200 GB 75,00 PLN

Zacznijmy od oferty Play, która nam się wydaje najbardziej atrakcyjna pod względem ceny i pakietu usług. Play oferuje nielimitowany transfer danych na 60 złotych. Prędkość Internetu LTE funkcjonuje do 200 GB, a po ich wykorzystaniu spada do 1 Mb/s. Podoba nam się wysoka jakość usług oferowanych przez Play, korzystna cena i oczywiście nielimitowany Internet, nawet jeśli jest trochę wolniejszy po pewnym czasie.

Oferta Orange kosztuje prawie tyle samo co pakiet Play, oferuje 250GB, jednak po przekroczeniu limitu danych, za każdy dodatkowy MB będzie należało zapłacić dodatkowe koszty. Prędkość Internetu również zwalnia po osiągnięciu 250 GB. Plusem oferty Orange jest brak naliczania transfery danych w nocy (między 00:00-8:00). Dodatkowo operator daje rabat za wyrażenie zgody marketingowej.

T-Mobile posiada najdroższy pakiet, który nie wydaje się korzystny na pierwszy rzut oka. Po pierwsze, tak samo jak dwaj poprzedni operatorzy, T-Mobile zmniejsza swoją prędkość po przekroczeniu limitu 200 GB do 1 Mb/s. Niemniej jednak operator ma największą dostępność, 5G i zasięg na 99% populacji kraju.

Kto ma najlepsze oferty Internetu dla domu

Powyższe dane pokazują, że Internet mobilny nie jest wystarczający, aby zaspokoić potrzeby użytkowników internetowych, którzy chcą oglądać filmy, streamy i pracować online. Tradycyjny Internet z kablem w naszym domu pozwala nam nie kontrolować, ile danych już zużyliśmy i ile jeszcze nam zostało, bo domowy Internet jest bez limitów.

Przed wybraniem Internetu domowego należy sprawdzić kilka rzeczy, które pomogą ci wybrać odpowiedniego operatora i posiadać szybki Internet. Po pierwsze, sprawdź dostępność operatorów w swoim miejscu zamieszkania. Musisz wiedzieć, że nie każdy operator posiada światłowód, który można podłączyć do twojego miejsca. Sprawdzenie, który operator może się u ciebie podłączyć jest kluczowe.

Po drugie, jeśli posiadasz już Internet mobilny, zobacz, czy twój operator może ci zaoferować ciekawą ofertę Internetu domowego, może w połączeniu z telewizją. Na zbiorowym abonamencie można wiele zaoszczędzić. Nasz ranking operatorów Internetu domowego obejmuje ofert tylko dla nowych klientów, którzy chcą podłączyć wyłącznie usługę internetową w danym momencie. Można w nich jednak później dokupić dodatkowe usługi.

  1. UPC w sierpniu oferuje miesięczny pakiet za 59,99 złotych z prędkością pobierania 500 Mb/s i wysyłania 40 Mb/s.  Dodatkowo można otrzymać dostęp do telewizji. Umowa jest podpisywana na 12 miesięcy.
  2. Vectra oferuje swoje usługi za 69,99 złotych, z prędkością pobierania 600 Mb/s i wysyłania 40 Mb/s.  W Vectra można dodatkowo otrzymać dostęp do telewizji i Netflixa. Umowa z operatorem jest podpisywana na 24 miesiące.
  3. Netia ma pakiet usług za 60 złotych miesięcznie z prędkością pobierania 600 Mb/s i 100 Mb/s wysyłania. Pierwszy miesiąc usług jest darmowy. Wiąże się to z dodatkową opłatą za aktywację i podłączenie usługi. Umowa jest spisywana na 24 miesiące.
  4. Orange oferuje Internet kablowy za 69,98 złotych miesięcznie z prędkością pobierania 600 Mb/s i wysyłania 50 Mb/s. W ofercie Orange pierwsze dwa miesiące są darmowe, a następne 10 kosztują tylko 49 zł. Umowa jest podpisywana na 24 miesiące.

Internet kablowy (UPC i Vectra) jest zdecydowanie lepszy cenowo, bo za taką sama cena można otrzymać nielimitowany dostęp do Internetu. Co prawda prędkość wysyłania jest trochę niższa niż u operatorów mobilnych. Dodatkowo operatorzy kablowi nie mają dostępu do każdego gospodarstwa domowego. W takich miejscach do wyboru pozostają tylko Netia i Orange.

Podsumowując, wybór Internetu domowego i mobilnego zależy od naszych preferencji, bo każdy operator ma swoje plusy i minusy. Z tego powodu trudno jest też określić, który operator internetowy jest najlepszy na polskim rynku.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Pasożyty we włosach: czy to zawsze oznacza wszy?
Nowszy wpis: Jak urządzić pokój dziecka?
Archiwa
KONTAKT