Kolonie i obozy dla dzieci – pierwszy krok do samodzielności. Sprawdź jak wybrać najlepszy!

Czas szybko leci i lada moment zorientujemy się, że zbliżają się wakacje, a z nimi urlopy. Jeśli chcesz, by ten czas był wyjątkowym wspomnieniem i wypoczynkiem dla dziecka, warto zaplanować wyjazdy już teraz. Nie ma lepszej okazji, aby nauczyć dziecko samodzielności, niż wyjazd na kolonie lub obóz dla dzieci. Upewnij się tylko, że oddajesz swoje dziecko w dobre ręce, sprawdź firmę organizującą taki wypoczynek i wybierz kolonie dostosowane do wieku oraz zainteresowań swojej pociechy. Jak to zrobić?

 

kolonie i obozy dla dzieci

 

Każdy wyjazd na kolonie i obozy dla dzieci zaczyna się od decyzji twojego dziecka, że chce wyjechać. To istotne aby twoja pociecha sama zdecydowała. Nie Ty rodzicu. 🙂 Pamiętaj, każde dziecko jest inne, jedno już w wieku 6-7 lat pojedzie samo i wróci zadowolone, a drugie będzie potrzebowało więcej czasu, aby zdecydować się na wyjazd bez rodziców. Wysyłając młodego człowieka wbrew jego woli, tylko go zniechęcisz. Jeśli jednak chce jechać na kolonie lub obóz, warto zapoznać je z propozycjami biur oferujących taki wypoczynek. Im lepiej dopasujesz tematykę do preferencji własnej pociechy, tym większa gwarancja, że wróci zadowolone.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Każdy rodzic oddając swoje dziecko pod opiekę innej osoby, chce mieć pewność, że będzie bezpieczne. Na co więc warto zwrócić uwagę wybierając organizatora kolonii i obozów dla dzieci?

Na początku sprawdź, czy firma którą wybierasz:

  • posiada wpis do rejestru organizatorów, wydany przez marszałka danego województwa
  • jest członkiem Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej
  • ma stronę www i jest ona aktualizowana
  • organizuje także zimowiska, zielone szkoły, wyjazdy szkolne, etc. – oznacza to, że działa całorocznie, a nie jednorazowo
  • udostępniła do powszechnej wiadomości takie informacje, jak: pełna nazwa i dane kontaktowe organizatora, łącznie z adresem fizycznym siedziby, nr kont bankowych, nr lub skan aktualnej polisy ubezpieczeniowej
  • prowadzi kanały społecznościowe, które są aktywne i aktualizowane
  • sprawnie i wyczerpująco odpowiada na pytania dotyczące oferty – telefonicznie i mailowo
  • zgłasza kolonie i obozy wraz kadrą do kuratorium oświaty

 

Istotnym punktem jest też czas, jaki działa organizator kolonii i obozów dla dzieci na naszym rynku, im dłużej tym lepiej. Ja ze swojej strony mogę polecić Almatur, który na naszym rynku działa od ponad 60 lat, to mówi samo za siebie. Mój starszy syn pierwsze swoje kolonie spędzał właśnie z tym biurem, zresztą kolejne również. Mają szeroki wybór kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży nie tylko w kraju, ale też za granicą. I tak w tym roku planujemy wyjazd Franka na kolonie z Minecraftem, a za dwa lata obóz językowy.

Ważna jest też lokalizacja wybranego obozu lub kolonii. Zwróć uwagę na warunki w jakich będzie przebywać Twoje dziecko, czy organizator dostosuje dietę do wymagań żywieniowych pociechy.

 

kolonie i obozy dla dzieci

Gdzie na kolonie?

Jeśli wiesz, że dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd na kolonie lub obóz, usiądź z nim i wybierzcie wspólnie miejsce w jakie chce pojechać. Morze, góry lub Mazury… a jeśli chce spędzić czas na zamku niech wybiera – katalog jest pełen ofert dla każdego. Bliżej, dalej lub zagranicą, oferta jest bogata i wierz mi – jest w czym wybierać. Co tu będę opowiadać, sami zerknijcie na katalog w ofercie Almatur. Sporo tego, prawda?

kolonie i obozy dla dzieci

A może kolonie tematyczne?

Polecam dla młodszego dziecka poszukać czegoś niedaleko miejsca zamieszkania, będzie miało poczucie, że jest blisko Ciebie i zawsze masz możliwość na sprawną reakcję, przyjazd do niego. Natomiast ta pociecha, która jedzie już kolejny raz, wybierze miejsce wspólnie z Tobą. A że nasz kraj jest piękny i oferuje wiele cudownych zakątków, to decyzja może być naprawdę trudna. ?

Ze swojego doświadczenia wiem, że pierwsze kolonie Franka, spędzone w Bałtowie, na długo zostały w jego pamięci. Idealnie odnalazł się w tematyce wybranego wyjazdu: „Kolonie z dinozaurami, kraina przygód”, ponieważ jako mały chłopiec, był bezwzględnym fanem tych zwierząt. Podczas pobytu pogłębił swoją wiedzę i naprawdę świetnie się bawił.

Kolonie i obozy dla dzieci to nie tylko wypoczynek, to inwestycja w przyszłość dziecka. Szczególnie jeśli może rozwijać swoje hobby. Na przykład kolonie dla małych detektywów, programistów czy żeglarzy pozwalają rozszerzyć horyzonty naszych pociech.

 

 

kolonie i obozy dla dzieci

 

Starsze dzieci można wysłać na obóz językowy do Anglii, Malty a nawet USA. Każdy zagraniczny wyjazd to niezapomniana przygoda, a wyjazd językowy organizowany za granicą stanowi połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeżeli dziecko do tej pory miało problem z przełamaniem bariery językowej, istnieje duża szansa, że ten kłopot zniknie. Spotkanie z młodzieżą z innych krajów, doskonalenie języka angielskiego to gwarancja wspaniałych wspomnień i praktycznej nauki samodzielności.

 

foto ze strony Almatur

Promocje, oferty

Dodatkowo Almatur daje możliwość opłaty kolonii i obozu Polskim Bonem Turystycznym, a rezerwując je do 14.02.2022 roku, możesz skorzystać z promocji First Moment, dzięki której zyskasz min. 300 zł zniżki.

Razem raźniej, dlatego Almatur przygotował dwie oferty limitowane dla dzieci, które nie chcą jechać same:

Przyprowadź Przyjaciela – jeżeli stały klient zachęci nowego klienta do zakupu obozu Almatur, obydwoje otrzymują limitowane koszulki Almaturu lub bon do Young Reporter o wartości 50 zł.

Całą EKIPĄ na Wakacje – jeżeli 4 osoby, znajomi zgłoszą się do Almatur, w celu zakupu obozu, każda z tych 4 osób otrzyma bezpłatnie koszulkę Almaturu lub bon do Young Reporter o wartości 50 zł.

 

 

kolonie i obozy dla dzieci

Dzieci na kolonie i obozy, a rodzice…

No dobra, kolonie i obozy dla dzieci wybrane, a co z nami, rodzicami? Chwila wytchnienia też nam się należy. Almatur w swojej ofercie ma wycieczki zagraniczne i wczasy egzotyczne. Warto skorzystać z okazji, gdy nasze dzieci bawią się w najlepsze np. na obozie detektywistycznym lub tanecznym i wybrać się na wycieczkę z małżonkiem. Możemy wyjechać do jakiegoś kraju w Europie, lub zaszaleć i polecieć na egzotyczne wczasy pod palmami.

Jak dobrze wiecie uwielbiamy podróże, a kolonie i obozy dla dzieci to świetna forma wypoczynku dla naszych pociech. Wyjazd dziecka na takie kolonie to pierwszy krok do tego, by stało się samodzielne, odpowiedzialne i pewne siebie.

 

 

kolonie i obozy dla dzieciArtykuł powstał we współpracy z Almatur
nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Naturalny wybór w walce z przeziębieniem
Nowszy wpis: Praktyczna, ale i modna garderoba dziewczynki. Te ubranka powinny się w niej znaleźć!
Archiwa
KONTAKT