Najczęściej wybierane miejsce na spędzenie przerwy świątecznej z rodziną i przyjaciółmi

Wraz z końcem kolorowej jesieni przychodzi mroźna zima, niestety ostatnie lata pokazują, że te śnieżne zimy jak z obrazka to już powoli tylko wspomnienie. Wielkie zaspy po kolana błyszczące w słoneczny dzień niczym obsypane brokatem, skrzypiący pod butami śnieg i ta niesamowita atmosfera zbliżających się świąt. Kiedy mówisz, że właśnie taki urlop Ci się marzy od razu myślisz góry! Góry, tatry, cudowne Podhale, a skoro myślisz o wyjeździe w góry to nie ma lepszego punktu na całej mapie niż Zakopane. Żadne miejsce na świecie nie ma takiego klimatu i atmosfery, właśnie tu najbardziej czuć magię Świąt Bożego Narodzenia i gorączkę Sylwestrowej nocy.

 

 

Zakopane przyciąga wszystkich swoja gościnnością i mnogością atrakcji przez cały rok. Zima i okres około świąteczny to czas kiedy można naprawdę zatracić się w tym góralskim klimacie do reszty. Wycieczka na narty to oczywiście obowiązkowy punkt programu, znajdziemy tu wymagające stoki, umiarkowanie trudne trasy oraz miejsca dla początkujących narciarzy. Nie brakuje również górek i pagórków idealnie nadających się na sanki, co szczególnie ucieszy małych podróżników kochających śnieg i zabawę na świeżym powietrzu, a atrakcją dla całej rodziny na pewno będzie wyjście na łyżwy. Praktycznie w samym centrum Zakopanego można skorzystać z tej fantastycznej zabawy.

Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki. Hej, jadą w saniach panny, przy nich janosiki… wszyscy znają tą melodie i chyba wszyscy chcieliby na własnej skórze poczuć jak to jest pędzić przez ośnieżone drogi góralskimi saniami. Góralski Kulig w Zakopanem to jedyna taka atrakcja, która co roku przyciąga wszystkich turystów chcących przeżyć te niesamowite emocje. Kulig świąteczny czy też sylwestrowy jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, które jest jeszcze bardziej wyjątkowe dzięki atmosferze panującej w tym czasie. Wyobraźcie sobie siebie w tych saniach z kubkiem grzanego wina, baranie skóry na kolanach i pochodnie w dłoni będziecie to wspominać latami gwarantuje.

Niezależnie o tego co wybierzecie to po całym aktywnym dniu trzeba koniecznie uzupełnić spalone kalorie. Podhale słynie ze smakowitej kuchni i aromatycznych produktów najwyższej jakości. Chcąc w pełni poczuć górski klimat koniecznie trzeba wybrać się do regionalnej restauracji. W Zakopanem jest wiele cudownych miejsc które oprócz smakowitego obiadu uraczą Was góralska muzyka na żywo. To fantastyczna atrakcja dla całej rodziny.

Spędzenie przerwy świątecznej z rodziną i przyjaciółmi w Zakopanem to idealny pomysł dla każdego i gwarantuje niezapomniane przeżycia. Nie będzie chcieli stamtąd wyjeżdżać! Zarezerwuj na kulig-zakopane.eu!

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze
  1. Góry. Najlepiej Alpy 🙂 Niesamowite miejsce. Obecnie dość mocno ograniczone przez pandemie. Austria mocno patrzy na to, co dzieje się u nich. Dobrze, ze mając SkiPass było trochę lżej. łatwiej. Może nie idealnie, ale nie było sie tak kontrolowanym. Bo dostając SkiPass potwierdzało sie zaszczepienie i potem wszędzie to honorowali. A wchodząc bez tego z ulicy, za każdym razem trzeba było pokazywać paszport covidowy. Także pewna mała niedogodność w tym roku była, ale tak poza tym to bajka. Dużo śniegu, rewelacyjne szlaki, oświetlenie i wszystko super. Cała rodzina bardzo sie bawiła. I kulig też był. Dla mnie bajka. Nawet nikomu nie przeszkadzała nasza wesoła piątka 🙂 Nas dwójka i trójka łobuziaków. Trochę mieliśmy obawy z wyjazdem poza granicę, bo to był pierwszy wyjazd, gdzie na tylnej kanapie siedziała trójka ale tylko w dwóch fotelikach. Trzeci sie po prostu nie mieści. U nas przepisy pozwalają na taki manewr a za granica to sama nie wiem. Kupiliśmy na środkowe miejsce Smart Kid Belt i nie było problemu. Nawet podczas kontroli w Austrii nic nie usłyszeliśmy, wiec akceptują to rozwiązanie. Nie wiedziałam. Musielibyśmy pewnie wynająć drugie auto albo co. Albo iść na pieszo od granicy 🙂 Najważniejsze, że wyjazd, ferie sie udały. I dzieciaki miały zabawę na prawdziwym śniegu, takim, jakim my sami pamiętamy z dzieciństwa. Bo to co jest teraz u nas to aż żal. A ja tak lubię ten biały puch.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Piżamy męskie dla aktywnego mężczyzny: jakie wybrać?
Nowszy wpis: Manekin dziecko – wykorzystaj go do ekspozycji towaru
Archiwa
KONTAKT