Najlepsze filmy familijne na weekend cz.I

Filmy familijne to produkcje, które są idealne dla widzów młodszych i starszych. Wszyscy chętnie zasiadamy przed ekranem telewizora, by wspólnie spędzić czas z rodziną, a zarazem przenieść się do całkiem innego świata. Świata, który potrafi bawić, wzruszać i jednoczyć pokolenia. Tak naprawdę, nie ma nic lepszego jak wspólnie oglądanie filmów, które nie tylko dostarczają nam rozrywki, ale też kilka prawd o życiu. Dlatego dziś przedstawię wam nasze typy filmowe.

 

Z oknem deszcz uderza o szyby, dzień leniwie się toczy… To idealny czas na ogłoszenie w naszym domu popołudnia filmowego. Szykujemy przekąski i napoje, a następnie włączamy Netflix i filmy familijne. Nasze ulubione dzielimy na kategorie animowane i fabularne. Dziś przedstawię wam kilka z nich.

 

 

E.T.

To kultowy film, a zdanie: ” E.T. go home” zna chyba każdy. Ten film to magiczna opowieść dla dzieci i młodzieży oraz pouczająca historia o miłości dla wszystkich nas. Film opowiada o przyjaźni pomiędzy chłopcem o imieniu  Elliot a małym kosmitą, który trafił na Ziemię i  chce wrócić na swoją rodzinną planetę. “E.T.” to z całą pewnością jeden z najlepszych filmów w karierze Stevena Spielberga, a zarazem jeden z najbardziej znanych filmów w historii kinematografii. Filmy familijne tego typu to idealna rozrywka rodzinna.

 

Jumanji

Filmy familijne to niezwykłe przygody bohaterów, taka jest też i ta produkcja. Jest to historia niezwykłej gry – zwanej “Jumanji”. Akcja filmu rozpoczyna się w XIX wieku, kiedy to dwaj chłopcy zakopują w lesie tajemniczą skrzynkę. Mija sto lat. Nieśmiały i zagubiony, dwunastoletni Alan Parrish znajduje pudełko, we wnętrzu którego ukryte jest “Jumnaji”. Chłopiec opowiada o tajemniczym odkryciu swej jedynej przyjaciółce, Sarze Whittle, a gdy rodziców nie ma w domu  obydwoje rozpoczynają rozgrywkę. Wtedy dochodzi do nieprzewidzianych i niezwykłych  wydarzeń. Nagle w pokoju pojawiają się … nietoperze, a Alan zostaje “wchłonięty” przez grę i znika. Przerażona Sara ucieka. Po 26 latach do tego samego domu wprowadza się rodzeństwo – Judy i Peter. Wkrótce  odnajdują “Jumanji”. Gdy tylko rzucają kostką, w domu pojawiają się dzikie zwierzęta, a niebawem gracze przenoszą się do samego serca dżungli. Na swej drodze spotykają zaginionego przed laty Alana Parrisha. Wspólnie usiłują powrócić do rzeczywistego świata. To film, który musicie obejrzeć razem z dziećmi. 

 

Czarnoksiężnik z Oz

Nie bez przyczyny rok 1939 nazywany jest przez wielu znawców najlepszym rokiem kinematografii. To właśnie wtedy powstały tak wiekopomne dzieła, jak “Przeminęło z wiatrem” czy ” Czarnoksiężnik z Oz” . Historię Dorotki zna chyba każdy, ale dla przypomnienia napiszę kilka słów. Główna bohaterka mieszka wraz z wujostwem na farmie w Kansas. Pewnego dnia jej piesek Toto gryzie bogatą i wredną panią Gulch, która  nakazuje uśpić psa.  Tego dnia okolicę nawiedza potężne tornado, które “porywa” dziewczynkę i jej pieska wraz z domem. Kiedy bohaterowie w końcu lądują, okazuje się, że dom Dorotki zabił złą czarownicę ze Wschodu, ciemiężącą mały lud Munchkinów. W “spadku” po denatce dziewczynka dostaje rubinowe pantofelki, które są niezwykłe. Dorotka, chcąc jak najszybciej wrócić do domu, postanawia za radą dobrej wróżki z Północy udać się do wszechwiedzącego Czarnoksiężnika z krainy Oz. W tej podróży towarzyszą jej ciekawe postaci.

Pierwszy raz widziałam ten film we  dzieciństwie i wtedy zrobił na mnie oszałamiające wrażenie. Dziś po latach jego urok wcale nie zmalał i niezwykłą historię Dorotki oglądamy dość często. Dużą zasługę ma w tym Judy Garland, która śpiewa chyba wszystkim znany utwór “Somewhere over the Rainbow”. Polecamy wam z czystym sumieniem właśnie tę produkcję.

Charlie i fabryka czekolady

“Charlie i fabryka czekolady” to niesamowita porcja rozrywki dla młodszych i starszych. Efekty specjalne oraz ścieżka muzyczna robią piorunujące wrażenie, a kiedy na ekranie pojawia się Johnny Deep, nie ma możliwości by nie polubić tego filmu. O czym jest ten film?Główny bohater  Charlie to ubogi chłopiec, który mimo wszystko jest szczęśliwy. Żyje w miasteczku, w którym znajduje się największa fabryka czekolady na świecie. Fabryka należy do Willy Wonki . Nikt nie wie, jak produkuje się tak dobrą czekoladę. Jednak pewnego dnia pięcioro dzieci otrzymuje szansę poznania wielkiej tajemnicy Willy Wonki. Pięć złotych biletów, to pięć szans na zdobycie nagrody. Jednym ze szczęśliwców jest właśnie  Charlie, który wyrusza w wycieczkę swojego życia a my razem z nim. Jeśli nie widzieliście jeszcze tego filmu to nie zwlekajcie. 

Alvin i wiewiórki

“Alvin i wiewiórki” to idealny film dla maluchów. Rodzice raczej mogą w spokoju wypić kawę, bo zabawne perypetie trzech wiewiórek sprawią, iż dziecko z zapartym tchem będzie oglądać ten film. To zdecydowanie kino, które ma bawić młodszą widownię i świetnie się w tym względzie sprawdza. Jednego możecie być pewni te małe trzy wiewiórki sprawią frajdę waszym dzieciom.

 

Jak sami widzicie filmy familijne w naszym zestawieniu są różne i jak mniemam każdy znajdzie coś dla siebie. To tylko niewielka część hitów jakie u nas się sprawdzają, chętnie napiszę wam kolejne zestawienie gdzie będziecie mogli cofnąć się do przeszłości. Filmy familijne jakie wam  polecam, my oglądamy na platformie `Netflix, to istna skarbnica wszelkich produkcji.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Krem z kukurydzy, czyli idealna zupa dla zabieganych mam
Nowszy wpis: Kody rabatowe - mój sposób na zakupy online
Archiwa
KONTAKT