Pierwsza Gwiazdka na niebie…

Dziś jeszcze ostatnie przygotowania do jutrzejszego dnia.Barszcz się gotuje a w drugim garnku dochodzi zupa grzybowa. Ryba po grecku też już czeka na konsumpcję.Kończę lepienie pierogów i uszek.Krokiety i paszteciki zrobię jutro.Sałatka jarzynowa jeszcze czeka w kolejce i bigos.Danie główne u nas to pstrąg ale ta potrawa będzie robiona tuż przed podaniem na stół. Późnym wieczorem dokończę pakowanie prezentów by jutro Gwiazdor mógł je wręczyć moim bliskim.

Gdy pierwsza Gwiazda na niebie się pojawi usiądziemy do Wigilii. W tym roku Nianio będzie jej wypatrywał zapewne z utęsknieniem bo już wie,że po kolacji może rozpakować prezenty. Już dziś  wpatrywał się w niebo ze smutną miną a gdy zapytałam czym się tak trapi odpowiedział;”Przez ten deszcz gwiazdek nie widać i co teraz będzię?Mikołaj mi nie da prezentu?” Gdy mu wytłumaczyłam,że jutro na pewno zobaczy tę jedną jedyną magiczną gwiazdkę uśmiechnął się i pełen optymizmu zbiera klocki by za chwil parę pójść spać.

Niestety jutrzejszy wieczór spędzimy bez PT.Chyba się z tym faktem pogodziłam.Jednak mimo wszystko trochę mi smutno i czuję tą igiełkę w serduchu.Takie życie ktoś powie,tylko dlaczego to często w naszym domu brakuje głowy rodziny w ten szczególny czas?

Jednego możecie być pewni mój mąż i wielu mu podobnych ludzi będzie czuwać by reszta naszych krajan mogła spokojnie zasiąść do wigilijnej wieczerzy,przełamać się opłatkiem i kolędować. To On i mu podobni będą bronić naszych granic i bezpieczeństwa. Proszę Was jeśli to czytacie pomyślcie o tych ludziach,którzy pełnią służbę i życzcie im by ta noc była spokojna także dla nich by ta Gwiazda świeciła jasno na niebie i oświetlała drogę do domu.

Te specjalne życzenia dedykuję PT i wszystkim pracującym w ten Wigilijny wieczór:

Małą gwiazdkę przed świętami
Przyjmij proszę z życzeniami
Może spełni się marzenie
Białe Boże Narodzenie
Lub, gdy przyjdzie Ci ochota
Niech to będzie gwiazdka złota
Bo, gdy spada taka z nieba
Wtedy zawsze marzyć trzeba
No, a jeśli tak się zdarzy,
Że srebrzysta ci się marzy
Możesz także taką zdobyć
I choinkę nią ozdobić
Gwiazda, gwiazdce zamrugała
I choinka lśni już cała
Naszych marzeń jest spełnieniem
Bo jest piękna jak marzenie
A pomarzyć czasem trzeba
Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

Wszystkim życzymy spokojnych Świąt i by spełniły się wszystkie marzenia.

images (1)

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: #Blogowigilia 2014 czyli noc Digital Influencerów
Nowszy wpis: Świąteczne życzenia
Archiwa
KONTAKT