W moim ogrodzie samotności… Tęsknota, jak sobie z nią radzić

W moim ogrodzie samotności… Gdzie gorzki smak dni i nocy bez Niego… Miejsce spowite tęsknotą za Jego głosem, dotykiem. Tu nie muszę ukrywać smutku pod szerokim uśmiechem. Tęsknota zaczyna doskwierać, czas się zatrzymał, a ja patrzę w okno i widzę biel jaka spowiła mój ogród. Skreślam dni w kalendarzu i czekam… Zanasz to uczucie? Wiesz jak poradzić sobie z tesknotą? Przeczytaj, a przekonasz się że nawet dłuższe rozstanie z ukochanym nie musi oznaczać cierpienia.

 

 

 

Rozłąka z osobą, którą kochasz nie należy do przyjemności. Czasem nie potrafimy sobie poradzić z taką sytuacją, odczuwamy cierpienie.  Na początku małżeństwa każde rozstanie było dla mnie bolesne, popadałam w przygnębienie i zamykałam się w swoim ogrodzie samotności. Silna tęsknota budziła we mnie skłonność do dramatyzowania, wyolbrzymiania sytuacji. Widziałam wszystko w czarnych barwach i zamykałam sie w szklanej kuli. Popadałam w coraz większe uczucie pustki… Byłam na najprostrzej drodze do samoudręczania. Jednak pewnego dnia otrząsnęłam się z letargu i przestałam płakać do poduszki. Powiedziałam sobie dość, weź się w garść.

 

Tęsknota, jak sobie z nią poradzić

Weź głęboki oddech, rozejrzyj się dookoła i powiedz sobie: To prawda, że wyjechał, ale przecież mnie nie porzucił. Wyjechał na jakiś czas, bo to jego praca, ale wróci. Przestań czuc się jak porzucona kobieta, nie karm się ta myslą, bo nie jest prawdziwa. Rozstania mogą być dobre, wystarczy pomysleć, że tęsknota wzmacnia uczucie. Po powrocie ukochanego bedziecie się cieszyć wspólnymi chwilami teraz nabierzecie dystansu.

Zobacz dobre strony

Przestań ronic łzy i rozpaczać. Tęsknota boli, ale spójrz na nią z innej perspektywy. Masz teraz okazję, by sedzic miło wolny czas, tak wiem, że się dłuży, ale możesz nareszcie odwiedzić przyjaciół lub rodzinę. Zaproś przyjaciólki na babski wieczór, czas w towarzystwie minie szybciej. Wolne wieczory uprzyjemnij sobie miłą lekturą, kup ksiązke i delektuj się ciszą. A może wolisz tworzyć? Scrapbooking to fajna opcja na spedzanie czasu. Pomyśl, a znajdziesz coś, co umili wieczory. Ja znalazłam nowe hobby, fotografię Ty też mozesz spróbowac swoich sił.

Mając wolne wieczory, możesz podarować sobie trochę luksusu, domowe SPA lub wizyta u fryzjera zawsze poprawia humor. Odradzam zakupy, bo wylądujesz z dwunastą parą butów, jak ja;) Domowy relaks w wannie, maseczka i pełen relaks to najlepsza opcja. Po powrocie ukochanego będziesz niczym bogini.

Bądźcie w kontakcie

Tęsknota potrafi doskwierać, ale najlepszym lekiem na nią jest rozmwa przez telefon lub kontakt internetowy. Czasem wystarczy krótki SMS ze zwykłym Dzień dobry Skarbie, aby reszta dnia była udana. Czasem Twój facet nie może odpowiedzieć, nie zrażaj się tym, jest to sygnał dla niego, że kochasz i czekasz. jak tylko bedzie mógł zareaguje. Pamiętaj jemu też tęsknota daje w kość.

 

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

9 komentarzy
  1. U nas najdłuższa rozłąka trwała tydzień i powiem szczerze, że mi wtedy czas tak szybko gnał, że miałam wrażenie, że miałam go zbyt mało dla siebie 🙂 Przy mojej szalonej dwójce jakoś nie odczułam za bardzo tej rozłąki, jedynie, że miałam więcej czasu na czytanie, ale też nie wiem jak by to było gdyby go dłużej nie było… no ale my w sumie też codziennie na skype byliśmy 🙂

  2. Też to przeżywałam w lutym zeszłego roku… Sama z Olisiem, w drugiej ciąży-mocno zaawansowanej, patologicznej ponadto.Rodzice 70km ode mnie, choć i tak przyjeżdzali zawsze kiedy trzeba, jednak nie chciałam ich mocno nadwyrężać. Teściowie na wyciagnięcie ręki, ale jakby ich nie było… Ciężkie chwile, na szczęście już za nami…

  3. Tęsknią dwie strony… Moja znajoma ma męża marynarza, wyjeżdża na kilka tygodni, ale potem kilka tyg jest w domu! Najgorzej jednak, gdy tak jak teraz musiał wyjechać dzień przed wigilią 🙁

  4. Na pewno ten czas można wykorzystać na swój rozwój i swoje zajęcia, ale szczerze, to ja bym się do takiej dłuższej rozłąki zupełnie nie nadawala, bo nic bez męża ogarnąć nie potrafię 😉

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: 7 porad jak wybrać strój karnawałowy
Nowszy wpis: Strach - drugie imię macierzyństwa
Archiwa
KONTAKT