6 tekstów, których NIE POWINNO się mówić kobiecie

Jak często słyszycie dobre rady? Jak mniemam szanse są dosyć spore, gdy stwierdzę że bardzo często.  Tu ciocia szepnie słówko, innym razem padnie rada z ust dobrego wujka albo dobra koleżanka wyda swoją opinię. Tu wniosek, tam opinia lub jakieś stwierdzenie. A Ty dobrze wiesz czego chcesz. Sama potrafisz decydować. Jednak jest kilka rad, które każda kobieta powinna podjąć sama bez pomocy innych.

 

Oto 6 takich tekstów, których nie powinno się mówić kobiecie:

1. To praca dla facetów, wybierz taką dla kobiet!

Jak często słyszy te słowa młoda dziewczyna gdy powie, że chce być żołnierzem, pilotem? Wierz mi na słowo, często! Niezwykle rzadko zdarzy się, by ktoś powiedział: To cudownie, że szukasz nowej drogi i to w branży zdominowanej przez mężczyzn. Świat potrzebuje więcej kobiet inżynierów, pilotów, mechaników. Jeśli będziesz walczyć o swoje marzenia to dasz radę!  

2. Czas się ustatkować i wyjść za mąż, chyba nie chcesz być starą panną?

Najgorsza rada jaka może być na świecie. Jeśli nie jesteś gotowa na ślub, to go nie bierz! I tyle w temacie. Nie patrz na innych, że już założyli rodziny i fajnie bawiłaś się na ich weselu. Życie to nie bajka, poznaj kogoś dobrze zanim się z nim zwiążesz. Jak uznasz, że nadszedł ten czas by się ustatkować, wtedy zdecyduj. Sama, bez doradców!

3. Czas już na dziecko.

Kobiety słyszą te słowa chyba najczęściej. I te bezdzietne i te z jednym, dwójką czy też trójką dzieci. Każda z nas spotkała się z pytaniem: To kiedy dziecko? No, coś Ty, chyba nie chcecie mieć jedynaka? Jeśli zdecydujesz się meć dzieci, to ta decyzja powinna być Twoja i partnera życiowego. Posiadanie dziecka to bardzo osobista decyzja i nie powinna być podjęta pod wpływem presji otoczenia.

4. Masz dzieci, zrezygnuj ze swoich marzeń

Życie zmienia się gdy na świat przychodzą dzieci. To fakt. Zmieniają się priorytety, dobro latorośli zawsze stawiasz na pierwszym miejscu. Jednak to wcale nie oznacza, że masz przestać marzyć. Nie rób tego!  Fakt, że jesteś rodzicem wcale nie znaczy, że nie możesz dążyć do realizacji swoich marzeń. Czasem właśnie fakt, bycia rodzicem skłania matki do podjęcia działań jakich by nigdy nie odważyły się zrobić. Otwierają własne biznesy, piszą książki. Każda matka powinna nadal dbać o własny rozwój, pielęgnować swoje pasje. Kobieta, która żyje życiem dziecka tylko wegetuje.

5. Masz dzieci, nie możesz odejść od męża!

Rozstania zawsze są bolesne. Gdy masz dzieci sprawa jeszcze bardziej się komplikuje. Jednak to wcale nie znaczy, że masz tkwić w toksycznym związku. Lepszą radą jest: zwrócić się o pomoc w ratowaniu związku do specjalisty lub jeśli to faktycznie związek oparty na złych relacjach szukaj pomocy w odpowiednich instytucjach.

6. Jesteś złą mamą, jeśli….( wypełnij puste miejsce)

Jesteś złą mamą jeśli nie karmisz piersią. Jesteś złą mamą jeśli nadal karmisz piersią w określonym wieku. Jesteś złą mamą jeśli jesteś zbyt zmęczona by bawić się z dzieckiem. Jesteś złą mamą jeśli wybierzesz siłownię a nie zabawę z dzieckiem. Jesteś złą mama jeśli nie karmisz swojego dziecka tylko żywnością ekologiczną. Jesteś złą mamą jeśli spędzasz za dużo czasu w kuchni na gotowaniu zamiast czytać dziecku bajki. Tych zdań można mnożyć. I najczęściej padają z ust innych matek. Dlaczego tak się dzieje? Nie mam pojęcia ale wiem jedno….

Mam dość już tych wojenek mamuśki. Nie obchodzi mnie to czy jesteś zajęta wspinaczką po korporacyjnej drabinie czy też próbujesz wydostać się spod sterty pieluch – jesteś dobrą matką!!! Ja wiem, że jesteś w pełni skoncentrowana na potrzebach i pragnieniach najbliższej rodziny. Wszystkie decyzje jakie podejmujesz są twoje i nic mi do nich. Jednak wiem jedno, ja już jakiś czas temu porzuciłam koncepcję bycia superwoman. W porę uświadomiłam sobie, że nie zadowolę wszystkich. Najlepiej znaleźć to co najlepsze dla mnie i moich bliskich a nie martwić się opiniami postronnych. Dobre rady jak te powyżej wpuszczam jednym uchem a drugim one wylatują. Czasem potrafię powiedzieć dosadnie gdzie owe rady można sobie schować 😉

Drogie Panie życzę Wam z całego serca, byście same wytaczały własne szlaki i żyły pełnią życia. 

6 tekstów ktorych NIE POWINNO się mówić kobiecie, rady

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

30 komentarzy
  1. Najgorsze są te porady jak wychowywać dziecko i co robię źle, przecież to MOJE DZIECKO i ja będę uczyć się na błędach wychowawczych… jeśli czegoś nie będę wiedzieć to zapytam 🙂 Czasami są pomocne nie powiem, ale czasami uciążliwe, bo czuję jakby ktoś mnie oceniał jako niedobrą matkę a przecież Konstancja jest moim pierwszym dzieckiem i tak jak wszyscy mogę popełniać błędy i nie mam wiele sobie do zarzucenia, choć czasem daje w kość, jak każde dziecko 🙂

  2. Te teksty apropo bycia matką….dobijają mnie! Pytania kiedy drugie dziecko? Koszmar! Albo kiedy wrócisz do pracy 🙁 Niektórzy czasem po prostu nie powinni się w ogóle odzywac 🙁

  3. Żona mi pokazała ten wpis i musze przyznać ci rację. Wszyscy doradzają ale nie patrza nigdy do swojego ogródka, a szkoda

  4. Już się bałem czytać a tu prosze całkiem normalne stwierdzenia. Żyj własnym życiem i właź z buciorami w moje tak można zakończyć Twój tekst.

  5. To prawda, zawsze ktoś wie lepiej od nas samych – a to strasznie wkurza! Mam w rodzinie jedną taką osobę, która “dobrze mi doradza”, jednak nauczyłam się jednym uchem wpuszczać słowa tej osoby, a drugim wypuszczać. I tak mi z tym dobrze 🙂 A na obcych to w ogóle nie zwracam uwagi, jak mi “doradzają”. 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: 50 moich myśli między wschodem a zachodem słońca.
Nowszy wpis: NASA, Miss Universe, piękne włosy i ja....
Archiwa
KONTAKT