Zimowe wieczory z książkami dla dzieci: “Rodzina Wafelków” i “To My dzieci świata”

Zima to czas ferii i szaleństw na śniegu, ale też długich wieczorów. To okres gdy za oknem szybko robi się ciemno. Jest to najlepszy moment, by  sięgnąć po książkę. Tym razem wybraliśmy dwie ciekawe według nas książki, które skłonią Was do rozmów, dyskusji o zachowaniach, tolerancji. Poznajcie nasze wybory: “Rodzina Wafelków” i “To my dzieci świata”.

 

 

Rodzina Wafelków

“Rodzina Wafelków. Porady na dziecięce sprawy” 

W książce autorstwa Joanny Krzyżanek poznamy standardową rodzinkę 2+2, która mieszka w Starym Knedelkowie, pod numerem 5 w domu z różowymi drzwiami. Na pierwszy rzut oka rodzina Wafelków wydawać się może przeciętna, ale uwierzcie mi, tak nie jest. Członkowie rodziny są lekko zakręceni na czele z mamą, która jest nauczycielką i ma bzika na punkcie tworzenia mozaiki z kamyków. Tata niby stateczny właściciel sklepu, a okazuje się że jego pasja jest tworzenie przetworów. I oczywiście dwoje dzieci: Filip, który jest uczniem drugiej klasy kochający swoje rybki oraz budowniczy robota sprzątającego. I jego siostra Lusia pięciolatka, która jest przedszkolakiem.

 

Rodzina Wafelków

 

W książce znajdziemy 22 krótkie historyjki, które mają morał i poradę na omawiany temat. A tych mamy całkiem sporo, począwszy od pytań:

  • jaki wybrać plecak do szkoły?
  • jak się uczyć?
  • dlaczego należy oddawać książki do biblioteki na czas?
  • jak zadbać o prosty kręgosłup?
  • czym jest recykling?
  • jak się zachować, gdy ktoś cię krzywdzi?

I wiele innych pytań oraz odpowiedzi znajdziemy w książce “Rodzina Wafelków”. Autorka z książki zrobiła bardzo ciekawy poradnik dla dzieci. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego młodego czytelnika.

 

To My dzieci świata

To MY dzieci świata” 

Autorka książki “To My dzieci świata – Eliza Piotrowska zaprasza nas w niezwykłą podróż dookoła globu. Poznamy 28 ciekawych miejsc, w których żyją, uczą się i bawią dzieci. To podróż w której poznamy zwyczaje panujące w różnych krajach, kulturę i ciekawostki. Poznamy dzieci, które mówią innym językiem, różnią się wyglądem, ale zawsze są radosne i mają ten sam cel – zabawa. Naszymi przewodnikami po świecie są: Gutek, Iga i pies Globus. Pokażą nam wiele ciekawych miejsc jak zimna Skandynawia lub Australia, pustynny Sudan czy niezwykłą Japonię. Książka “To My dzieci świata” pokaże naszym pociechom zabytki Egiptu, Grecji, Meksyku czy kolorowy karnawał w Brazylii. W przystępnej formie przekazano sporą dawkę wiedzy na temat ciekawych miejsc na naszym globie. Począwszy od charakterystyki państw, zabytków, warunków atmosferycznych czy zwyczajów. Przede wszystkim jednak książka pokazuje, że pomimo różnic wszyscy zasługujemy na szacunek.

 

To My dzieci świata

 

Wspólne czytanie to świetna zabawa i podróż dookoła świata. Może trochę palcem po mapie, ale szybko stać się może inspiracją do zagranicznych wojaży. To również idealny moment, by rozmawiać z dzieckiem o tolerancji i szacunku do innych kultur. Polecam też pobawić się w odnajdywanie szczegółów i bohaterów książki, my mieliśmy z tym sporo zabawy. Podsumowując – obie książki są idealną propozycją na długie zimowe wieczory pod kocem, z kubkiem kakao i ciekawymi postaciami.

 

 

To My dzieci swiata

To My dzieci świata

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

28 komentarzy
  1. Już nie moge się doczekać kiedy synkowi będę czytać właśnie takie książki. Póki co zatrzymaliśmy się na miłych wierszykach dla niemowląt 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Pękające kąciki ust - zajady. Sprawdź jak się ich pozbyć
Nowszy wpis: Zimowy pedicure, czyli pielęgnacja stóp zimą
Archiwa
KONTAKT