Aqua Dragons, czyli jak wyhodować smoka !

Dawno, dawno temu… za siedmioma górami, za siedmioma lasami w głębinie morskiej mieszkały smoki. Tak zaczynałam opowieść jednej z bajek, które mój syn uwielbia do tego stopnia, że jego marzeniem było posiadanie prawdziwego smoka! Tak, smoka… i wiecie co? Jego marzenie się spełniło, ma smoka, ba nawet całe stado smoków! I to nie są pluszaki, ale żywe, małe smoki Aqua Dragons, które przybyły do nas z odległych zakątków galaktyki. Zapytacie jak to możliwe? Przeczytajcie, a dowiecie się wszystkiego… i może wasze dziecko też będzie mogło wyhodować sobie smoka?

 

Aqua Dragons

 

Nasze smoki Aqua Dragons to stworzenia, które żyją w wodzie jak sama nazwa wskazuje. Mają płetwy, troje oczu i są bardzo zwinne. Smoki odbyły niezwykłą podróż kosmiczną, którą z zapartym tchem obserwował mój syn.

 

Aqua Dragons

Czym są Aqua Dragons?

Aqua Dragons to tak naprawdę żywe gatunki wodne z rodziny skorupiaków. Ich jaja mają naturalną zdolność pozostawania w stanie hibernacji przez  bardzo długi czas, dzięki temu mogą się obudzić po wielu latach snu. Zwierzątka te pochodzą z czasów prehistorycznych. Żyły one w morzach i słonych jeziorach na Ziemi przez miliony lat- już od czasów dinozaurów! Dzięki swoim niezwykłym właściwościom jak hibernacja przetrwały do dzisiaj.  Badania tych niezwykłych stworzeń wykazały, że ich jaja są bardzo odporne, a przechowywane w szczelnie zamkniętych pojemnikach przez okres do 20 lat zachowują swoje zdolności. Smoki Aqua Dragons wylęgają się na skutek kontaktu z wodą.

 

Aqua Dragons

 

Smoki Aqua Dragons in Space- odbyły lot w kosmos

17 kwietnia 2017 roku nasze smoki Aqua Dragons zostały wysłane w przestrzeń kosmiczną! Lot został zarejestrowany kamerą, dzięki czemu można go obejrzeć, co oczywiście zrobiliśmy. Mój syn obserwował ich lot w przestrzeń kosmiczną, a później czekał aż pojawią się u nas w domu. Tak, trochę mu ubarwiłam całą historię opowieścią, że smoki muszą polecieć w kosmos, by nabrać mocy, a on będzie mógł je obudzić ze snu w jaki zapadły podczas tego niezwykłego lotu. Filmik, który możecie zobaczyć daje duże pole do popisu nam rodzicom, by opowiadać o przyszłych przyjaciołach dziecka, samym kosmosie. Franek uwielbia takie opowieści.

 

 

Gdy tylko smoki pojawiły się u nas w domu, Franek przystąpił do działania. Pragnął z całych sił obudzić te niezwykłe stworzenia z hibernacji. Widziałam w jego oczach fascynację i determinację, by te stworzenia obudzić.

 

Aqua Dragons

Jak wychodować smoka?

To wcale nie jest trudne i dziecko z łatwością sobie poradzi w asyście osoby dorosłej. W pierwszej kolejności należy przygotować zbiornik w postaci asteroidy, dołączony do
zestawu z kolekcjonerskiej edycji Aqua Dragons in Space. Aby to uczynić napełniamy wodą źródlaną, lub mineralną – koniecznie niegazowaną i nisko zmineralizowaną do 3/4 objętości asteroidy. W żadnym wypadku nie może to być “kranówka”! Kiedy już wszystko jest gotowe, nadchodzi najważniejszy moment… Wybudzenie smoków Aqua Dragons z hibernacji! Wsypujemy zawartość saszetki z zahibernowanymi jajeczkami i solami do uprzednio przygotowanego zbiornika… i woila!

 

Aqua Dragons

Aqua Dragons

Nasi kosmiczni przyjaciele obudzą się ze snu! Obserwacja procesu przebudzenia jest dla dziecka fascynująca, a każdy kolejny dzień to pełen emocji okres oczekiwania, aż z jaj wyklują się małe smoki. Jednak, by do tego doszło musimy zadbać o odpowiednią temperaturę. Te małe stworzonka lubią, by temperatura otoczenia wynosiła od 17 do 31 stopni Celcjusza. Smoki wyklują się w przeciągu od około od 48 do 72 godzin. Należy pamiętać o  regularnym natlenianiu wody – 3 razy dziennie po około 1 minucie, ponieważ Aqua Dragons potrzebują tlenu. Aby prawidłowo się rozwijać smoki muszą jeść, karmimy je co 2- 3 dni specjalnym pokarmem dołączonym do zestawu. Specjalna miarka ułatwia dozowanie jedzenia.

Aqua Dragons

Nauka i zabawa

Na początku nasi przyjaciele są bardzo mali i do podglądania ich życia można użyć lupy wbudowanej do akwarium. Po wykluciu z jaja każdy Aqua Dragon ma troje oczu oraz zestaw dwóch płetw. Urośnie do ok. 1,5 cm, a jego średnia długość życia to dwa miesiące.  Osobniki męskie posiadają na głowie grzywę, natomiast samice są dłuższe i można je odróżnić dzięki  znajdującym się na ich plecach woreczkom z jajeczkami.

 

Aqua Dragons

Aqua Dragons

Co ciekawe, jeśli zauważycie, że dwa smoki pływają razem, oznacza to, że samiec i samica dobrały się w pary i w krótkim czasie możecie się spodziewać kolejnych Aqua Dragos. Dzieje się tak po upływie około 4 tygodni od założenia hodowli. Samice składają jaja, które na początku nosi na grzbiecie. Kiedy jajeczka dojrzeją, opadają na dno akwarium, a następnie w krótkim czasie wykluwają się młode smoki morskie. Jeśli otoczymy hodowlę właściwą opieką, to jest – będziemy regularnie  karmić oraz napowietrzać dołączoną do zestawu pipetą, będziemy mieć możliwość obserwacji hodowli wielopokoleniowej.

 

Aqua Dragons

Aqua Dragons

 

Na początku, kiedy Aqua Dragons są malutkie, karmimy je co 2-3 dni specjalnym pokarmem, za pomocą miarki – oba elementy dołączone są do zestawu hodowlanego. Dziecko świetnie sobie z tym poradzi miarka pomaga dozować pożywienie, dodatkowo świeci w ciemności, co jest bardzo atrakcyjne dla każdego dziecka.

 

Aqua Dragons

 

Hodowla wodnych smoków to fascynująca przygoda, nie tylko dla najmłodszych, ja też bacznie obserwuję ich rozwój.   Przyglądając się im można zobaczyć ich sposób jedzenia, pływania oraz jak się rozmnażają. To świetna lekcja dla naszych dzieci, które mogą obserwować spectrum postępowania i zachowań żywych stworzeń. Hodowla smoków może pomóc w zrozumieniu cyklu życia i  zależności pomiędzy otoczeniem, a zwierzęciem.

 

Aqua Dragons

 

Uczy odpowiedzialności, troski o żyjącą istotę i przede wszystkim systematyczności. Hodowla Aqua Dragons jest świetną alternatywą dla domowego zwierzaka. Aqua Dragons podobnie, jak pies czy kot dostarczą dziecku wiele interakcji oraz nauczą, czym jest odpowiedzialność.

 

Aqua Dragons

Wyjątkowi przyjaciele

Aqua Dragons  to zestaw hodowlany przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia, ale młodsze też pod nadzorem dorosłego będą mogły pełnić rolę opiekunów. W każdym z zestawów znajdziemy dwie saszetki (jedna z jajami w stanie hibernacji, druga z pokarmem) oraz akwarium. Do wyboru jest kilka zestawów różniących się wielkością i akcesoriami.

 

Aqua Dragons

 

Nasz zestaw z edycji kolekcjonerskiej Aqua Dragons in Space zawiera:

 • podświetlane diodami led akwarium w formie asteroidy z wbudowanym szkłem powiększającym, dzięki któremu możliwe jest obserwowanie nawet najmniejszych smoków niewidocznych gołym okiem;
 •  saszetkę z jajeczkami, z których wykluwają się smoki;
 •  saszetkę z karmą;
 • specjalny termometr, służący do monitorowania temperatury wody w akwarium;
 •  łyżeczkę świecącą w ciemności, dzięki której nakarmimy smoki nawet nocą;
 •  pompkę do natleniania wody;
 • certyfikat potwierdzający podroż kosmiczną Aqua Dragons
 • instrukcję

 

 

Aqua Dragons

 

W naszym domu smoki są przyjaciółmi mojego dziecka i chociaż mamy w domu psa, to właśnie one mają honorowe miejsce w jego pokoju, tuż obok łóżka. Idąc spać mówi im dobranoc i opowiada o kosmosie. Dba o swoich przyjaciół, by nie zabrakło im jedzenia oraz powietrza. Jeśli szukasz niezwykłego przyjaciela dla swojego dziecka to polecam zestaw hodowlany smoków. Nie tylko my go doceniamy, Aqua Dragons otrzymały tytuł Dobrej Marki, przyznawanej ze względu na jakość, zaufanie i renomę wśród klientów.

Gdzie kupić smoki Aqua Dragons?

Zapytacie gdzie kupić te niezwykłe stworzenia? Na stronie pod tym adresem KLIK  kupicie zestawy Aqua Dragons.

Jeśli twoje dziecko marzy o własnym zwierzątku, to masz niepowtarzalną okazję spełnić jego marzenie. Specjalnie z okazji Świąt Wielkanocnych zestaw Aqua Dragons in Space w sklepie Gonzo Toys będzie do kupienia w obniżonej cenie!

Jedynym polskim dystrybutorem Aqua Dragons jest Gonzo Toys. Osoby hodujące smoki nie są pozostawione same sobie, producent przez cały czas służy pomocą i odpowiada na pytania dotyczące hodowli na swoim fanpage’u  (Gonzo Toys FB) i instagramie (Gonzo Toys Instagram) – tam również czytelnicy znajdą wiele informacji. Zawsze istnieje możliwość dokupienia pokarmu, który starczana 60 dni i kolejnych zahibernowanych jaj.

 

 

Wiem jedno, odkąd mamy w domu smoki moje dziecko chętniej podgląda ich życie i zwyczaje oraz uczy się opieki nad żywymi istotami, niż spędza czas na oglądaniu telewizji. To poznawanie fascynującego świata morskich stworzeń, anatomii i cyklu życia.

 

A teraz ważna informacja od 16 marca na fanpage’u Gonzo Toys będzie mogli wygrać zestaw Aqua Dragons in Space Deluxe!!! 

 

 

Aqua Dragons
Aqua Dragons
Aqua Dragons
Wpis powstał we współpracy z z firmą Gonzo Toys.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

24 komentarze
 1. Dziś wsypalismy z synem jajeczka i sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie . I codziennie będę obserwować ich rozwój. Super sprawa by nauczyć dziecko odpowiedzialności

 2. Na pewno kupię smoki mojemu synkowi 🙂 Rewelacja 🙂 Musimy tylko zjechać na dłużej do NI, aby nie był rozczarowany, bo tak by się stało gdyby musiał zostawić hodowlę 🙂

  1. Nie pisze wyraźnie aqua Dragon triopsy z mojego doświadczenia gorsze w hodowli A smoki są rewelacyjne polecam też mamy od ponad 2 tygodni

 3. Nigdy czegoś takiego nie widziałam moim dzieciom by sie spodobało. Czy ta hodowla jest podobna do hodowania rybek?

 4. Nie sądziłam ze tak ładnie się prezentuje podświetlone. Widać ze twoje dziecko lubi nowych przyjaciół. Jak długo żyją te smoki? I jaką wode wylewacie?

 5. U nas w domu też wyrosły i z dnia na dzień jest ich coraz więcej 😀 A Nadia z uśmiechem rozpowiada wszystkim dookoła, że co tam pies jak ona ma własne smoki 😀

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: PO CO DZIECKU UWAGA RODZICA?
Nowszy wpis: JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO NA WIELKANOC?
Archiwa
KONTAKT