Beta -glukan leczniczo

Rozpuszczalny błonnik pokarmowy, który działa prozdrowotnie, a także pielęgnacyjne. Gorąco polecany zarówno w kosmetyce, jak i w medycynie. Tytułowy beta-glukam znalazł swoje miejsce w rankingu tak zwanych superfoods, czyli produktów cechujących się wyjątkowo pozytywnym wpływem na ludzki organizm. Co takiego jest w stanie zdziałać? Sprawdź dalej.

 

Beta -glukan

Remedium na za wysoki cholesterol

Beta-glukan doskonale zwalcza za wysoki cholesterol. Badania naukowe przeprowadzone w 2006 roku na Uniwersytecie w Minnesocie podkreślają, że to właśnie opisywany tu beta-glukan przyczynił się do znaczącego polepszenia stanu pacjentów z hipercholesterolemią – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wystarczyło podawanie dziennej dawki nieprzekraczającej dwóch gram beta-glukanów w przeciągu zaledwie paru tygodni! Mimo tego, że właściwości prozdrowotne opisywanego składnika są pewne, nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób wpływa on na gospodarkę lipidową naszego organizmu. Część specjalistów jest zgodna, że ma to silny związek z łączeniem kwasów żółciowych, co natomiast wpływa na zwiększenie wydalania i w konsekwencji tego obniżenie ilości złego cholesterolu LDL. Beta-glukan zabezpiecza również jelita cieniutką warstewką ochronną, a zatem już sam ten fakt sprawia, iż przenikanie cholesterolu jest tu znacząco ograniczone. W praktyce, nie tylko szybciej się wydala szkodliwe frakcje cholesterolowe, ale również i dużo mniej przyswajalny jest cukier. W ogólnym rozrachunku pozwala to na znaczące ograniczenie przypadków doprowadzenia do stanu otyłości u osób, które regularnie suplementują się wysokiej klasy preparatami na bazie beta-glukanu. Zażywanie czy to jego sproszkowanej, czy też kapsułkowej postaci, jest równoznaczne z zapewnieniem organizmowi bardzo długiego uczucia sytości. Tym samym żołądek opróżnia się dużo wolniej, więc nie chce nam się tak często jeść jak gdy beta-glukanu nie suplementujemy.

Dla urody

Beta-glukan jest niezawodny w walce z cholesterolem, ale nie tylko. Jego bardzo szerokie zastosowanie widoczne jest w zasadzie na każdym polu profilaktyki prozdrowotnej. Doceniają go nie tylko medycy, lecz także eksperci z dziedziny kosmetologii. Powód? Przede wszystkim hamowanie procesu starzenia się skóry. Beta-glukan, jak powszechnie wiadomo, skutecznie redukuje nawet bardzo głębokie zmarszczki. Poprawia ukrwienie skóry. Zwiększa jej jędrność, elastyczność i sprawia, ze staje się bardziej napięta i pełna naturalnego blasku. Omawiany składnik pozwala raz a dobrze pozbyć się przebarwień i plam naskórnych wynikających z zaburzeń wydzielania melatoniny. Co więcej, działa korzystanie na obniżenie poziomu cukru, co przyczynia się z kolei do zmniejszenia ilości krostek czy innych nieestetycznych wyprysków.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT