Biżuteria damska na prezent – co podarować miłośniczce szmaragdów?

Sposobów na sprawienie kobiecie przyjemności jest wiele. Jednym z nich są prezenty w postaci biżuterii, jednak musi być ona dopasowana do upodobań danej pani, aby faktycznie przyniosła radość. Szukasz upominku dla miłośniczki szmaragdów? Zastanawiasz się, czy warto sięgać po biżuterię z tym kamieniem? Sprawdź, jakie znaczenie mają szmaragdy i jaką biżuterię możesz z nimi znaleźć w sklepach jubilerskich.

 

 

 

Wiosenny kamień miłości – szmaragdy i ich znaczenie

Kamienie szlachetne to piękno, które zachwyca swoją nieskazitelnością i niesamowitym urokiem. Każdy z nich cechuje się nie tylko odmiennym wyglądem, kolorem, ale także znaczeniem i mocą, jakie przypisują im starodawne wierzenia. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują szmaragdy, które zalicza się do najwyższej, pierwszej klasy kamieni szlachetnych.

Słowo szmaragd pochodzi z języka greckiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza “zielony klejnot”. Cechuje się on bowiem tą charakterystyczną barwą w bardzo jasnym odcieniu, która możliwa jest dzięki obecności w jego składzie jonów chromu. Sam szmaragd zaś jest odmianą berylu, czyli minerału zaliczanego do grupy krzemianów. Uważa się, że jest to kamień związany z Księżycem oraz planetą Wenus. To zaś sprawia, że szmaragdy uważa się za kamienie miłości oraz płodności, a także za minerały wnoszące do naszego życia harmonię, spokój i szczęście. Zielone szmaragdy są bowiem sposobem na zachowanie równowagi oraz harmonii wewnętrznej poprzez złagodzenie pojawiających się negatywnych emocji.

Jaką biżuterię damską ze szmaragdami wybrać?

 

Z racji na kolor jasnej zieleni, jaką cechuje się szmaragd, bardzo często uważa się go za kamień wiosenny, idealny szczególnie dla osób urodzonych na wiosnę. Jeśli więc poszukujesz biżuterii damskiej na prezent, te ze szmaragdami będą doskonałym wyborem dla pań świętujących w kwietniu czy maju. Ich kolor szczególnie dobrze prezentuje się u kobiet o jasnej karnacji i włosach w kolorach od ciemnego blondu do ciepłego brązu, lecz nie jest to zasada. Co więc wybrać?

Kolczyki ze szmaragdami

Kolczyki są elementem ozdobnym, który zawsze będzie dobrym wyborem, jeśli chodzi o prezent. Obdarowana może bowiem nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Kolczyki ze szmaragdami z pewnością zachwycą każdą miłośniczkę tych kamieni szlachetnych, a także rozradują panie, które w swojej kolekcji biżuterii damskiej nie mają jeszcze tych zielonych minerałów.

Bardzo dobrym wyborem będą kolczyki na sztyfcie, w których główną ozdobę stanowi właśnie szmaragd. Tak piękne oczko podkreśli piękno każdej posiadaczki, przynosząc jej radość przy każdym spojrzeniu w lustro. W sprzedaży odnajdziesz modele kolczyków ze szmaragdami w złocie żółtym lub białym, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do upodobań obdarowywanej kobiety względem kruszcu.

Złota zawieszka ze szmaragdem

Szmaragdy równie pięknie co w uszach, prezentują się na szyi. Zielony kamień szlachetny, który najlepiej prezentuje się w otoczeniu złota, umieszczony na delikatnym łańcuszku podbije serce niejednej pani. Tak delikatny naszyjnik możesz także wybrać w żółtym lub białym złocie. Postaw na komplet, tworząc spójny zestaw z tego samego kruszcu z kolczykami, a obdarowana kobieta otrzyma elegancką biżuterię na wiele okazji.

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem jubilerskim Marko.pl.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

5 komentarzy
  1. Ciekawą biżuterię mają w Dedicante. Jest naprawdę ładna i delikatna z możliwością grawerunku. Dla zamożniejszych szmaragdy. Kto nie chciałby nosić takiej biżuterii.

  2. “Bardzo dobrym wyborem będą kolczyki na sztyfcie, w których główną ozdobę stanowi właśnie szmaragd. Tak piękne oczko podkreśli piękno każdej posiadaczki, przynosząc jej radość przy każdym spojrzeniu w lustro.” – jeśli przeczyta to kobieta to zapewne nie trzeba będzie jej dalej przekonywać… 😉

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Powrót do pracy w Krakowie po macierzyńskim. O tym musisz wiedzieć
Nowszy wpis: Czy nawigacja w samochodach nas ogłupia?
Archiwa
KONTAKT