Chcesz ochronić swoje dziecko? Wybierz bramkę ochronną

W coraz większej ilości polskich domów pojawiają się bramki ochronne, zapewniające bezpieczeństwo dzieciom w trakcie „wycieczek” po schodach. Nie oznacza to oczywiście, że tylko tam można je zamontować, co tylko świadczy o ich wszechstronności. Jakie są kryteria wyboru, które powinny przyświecać rodzicom w trakcie zakupu tych właściwych?

 

bramka ochronna

 

Moment na kupno bramki

Bramkę można zakupić niezależnie od tego, czy nasze dziecko jest już w stanie samodzielnie chodzić, dopiero uczy się tej umiejętności, czy po prostu preferuje powolne czołganie się na przestrzeni podłogi. Rodzic musi być przygotowany na każdą ewentualność, ponieważ nie zna dnia ani godziny, w których potomstwo może być w niebezpieczeństwie.

Jak wybrać tą perfekcyjną?

To, jaki rodzaj bramki wybrać jest zależne od docelowego miejsca przeznaczonego na jego instalację. Na chwilę obecną producenci bramek dokładają starań, aby były one tworzone z dokładnie tych samych materiałów, co te biorące udział w tworzeniu schodów. Stąd na rynku dostępne są te wykonane z:

  • drewna,
  • metalu,
  • tworzyw sztucznych.

Wybór materiału nie jest jedynie związany z kwestią pragmatyczną. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w momencie pojawienia się w domu dziecka bramka staje się automatycznie elementem jego wystroju. Zatem warto byłoby, aby była ona spójna estetycznie z przyjętą tam aranżacją.

Instalując bramki, trzeba zwrócić uwagę na to, czy w miejscu dla niej wybrany będzie ją można bez problemu otworzyć do siebie (nie na odwrót). Dla spokoju zaleca się wybór modeli posiadających kilkustopniowe zabezpieczenia, których dziecko nie będzie w stanie pokonać. Pewne typy bramek mają funkcję automatycznego otwierania, co pozwoli rodzicom na bezproblemowe wchodzenie i schodzenie ze schodów, gdy ci mają zajęte ręce (przykładowo z powodu noszenia dziecka).

 

bramka ochronna

 

Bramka ochronna Kalypto od FontanotShop

Zakładając również wariant, w którym klient niekoniecznie chce zabezpieczyć schody, a inną część domu przed dzieckiem, może on wybrać bramkę posiadającą łatwą do zamontowania dodatkową rozbudowę. Co więcej, kto mówi, że bramka skierowana jest wyłącznie do dzieci? Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ją w poczet zwierząt, szczególnie tych nowonarodzonych.

Podsumowanie

Bogaty wybór bramek ochronnych sprawia, że nie ma mowy o żadnym zagrożeniu czyhającym na dziecko w domowej przestrzeni. Aby troskliwi rodzice, mogli się o tym przekonać, wystarczy, że zwrócą się do odpowiedniego producenta.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Zadbaj o wzrok swojego dziecka! Sprawdź jak dobrać oświetlenie w pokoju dziecka
Nowszy wpis: Lampy w stylu vintage - połączenie nowoczesności z klasyką
Archiwa
KONTAKT