Chcesz zaoszczędzić na OC? Dowiedz się jak!

Ubezpieczenie OC jest ważne, jak również obowiązkowe – brak opłacenia składki w terminie grozi wysokimi karami. Nie oznacza to jednak, że jeśli otrzymałeś ofertę, która jest niekorzystna cenowo, musisz się jej trzymać. W każdym momencie możesz zmienić ubezpieczyciela. Warto jednak, byś wcześniej sprawdził, za co otrzymujesz zniżki i co możesz zrobić, by zyskać większy upust.

 

 

ubezpieczenie OC

Za co otrzymujesz zniżki?

Pierwsza sprawa to… samoedukacja. Brzmi podejrzanie? Prawdą jest, że wielu kierowców nawet nie wie, za co otrzymuje zniżki ubezpieczenia OC, a za co zwyżki. Towarzystwo ubezpieczeniowe wylicza im składkę, a oni płacą, i tyle. To błąd. W ten sposób bardzo dużo osób traci pieniądze, choć mogliby wykonać niewielkie kroki poprawiające sytuację w obecnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jeśli nie, warto złożyć wypowiedzenie i wykupić ubezpieczenie OC gdzie indziej.

Przeczytaj artykuł: Jakie zniżki przysługują Ci w OC? i poznaj wszystkie kryteria brane pod uwagę podczas wyliczania ceny ubezpieczenia OC. Zobacz, za które aspekty jesteś nagradzany zniżką, a za które płacisz więcej niż zaprzyjaźnieni kierowcy.

Wartościowa współwłasność dla tańszego ubezpieczenia OC

Wiesz już, za co przyznawane Ci są zniżki? Kolejną możesz zyskać, rejestrując samochód jako współwłasność. Nie martw się, jeżeli kupiłeś go dawno temu i nie ma szans na dopisanie bliskiej osoby jako właściciela pojazdu w umowie kupna-sprzedaży. Na szczęście dorejestrować współwłaściciela można na dowolnym etapie.

 

ubezpieczenie OC

 

 

Co zyskujesz dzięki zapisaniu pojazdu jako współwłasności? Zsumowanie zniżek z tą drugą osobą. Jeżeli jesteś młodym kierowcą, a dorejestrujesz bardziej doświadczonego na drodze brata lub ojca, skorzystasz ich bezkolizyjnej historii jazdy i zapłacisz za ubezpieczenie OC mniej.

Sposób wyboru ubezpieczenia OC ma znaczenie

Tu warto wspomnieć aż o trzech rzeczach:

1. Po pierwsze ważne jest miejsce zakupu ubezpieczenia OC. Nie warto decydować się na to, co popularne ani wybierane przez znajomych. Śledź artykuły rankingowe w sieci i patrz, które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują najkorzystniejsze oferty dla osób takich jak Ty, np. młodych kierowców. Ponadto skorzystaj z porównywarki polis. Uzyskasz w niej darmową i spersonalizowaną listę ofert ubezpieczeniowych wraz z zakresami i cenami.

 

ubezpieczenie OC

 

 

2. Warto mieć nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale również AC czy NNW. Wiedziałeś, że kupując je w pakiecie, za samo ubezpieczenie OC zapłacisz mniej? Z tej przyczyny warto wykupywać dodatkowe polisy w momencie opłacania OC, np. podczas przedłużania. Dobranie ich w trakcie trwania ochrony OC wyjdzie drożej.

3. Jesteś stałym klientem danego towarzystwa ubezpieczeniowego? Nie wahaj się targować. Ubezpieczycielowi powinno zależeć na zatrzymaniu Cię u siebie, inaczej zarobi konkurencja. Jeśli rozmowa niczego nie da, skorzystaj z porównywarki i tuż przed zakończeniem okresu ochronnego wykup ubezpieczenie OC w innym miejscu, a w obecnym złóż wypowiedzenie.

Sposób płatności za ubezpieczenie OC ma znaczenie

Warto też wspomnieć, że wyjdziesz korzystniej finansowo, jeśli zapłacisz całą kwotę od razu. Rozbijanie jej na składki niewątpliwie jest wygodne i łatwiej wygospodarować mniejszy budżet co miesiąc, niż jednorazowo duży. Pamiętaj jednak, że raty za ubezpieczenie OC w całokształcie przewyższają cenę polisy.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

29 komentarzy
  1. Oj dla mnie kwestia tych ubezpieczeń zawsze była totalną czarna magia. Warto w tej kwestii mieć kogoś zaufanego ?

  2. Zawsze kilka tygodni wczesniej sprawdzamy, która ubezpieczalnia będzie miała dla nas najkorzystniejsza ofertę. Po tym jak kilka lat pracowałam w biurze ubezpieczeń, mam świadomość jak skłądki potrafia mocno się różnić!!!

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Wyjazd na narty w Alpy - co warto zabrać?
Nowszy wpis: Głośniki JBL – niezbędny gadżet na wyjazdy latem i zimą
Archiwa
KONTAKT