Ciemne czy jasne – jakie zasłony będą odpowiednie do pokoju niemowlęcia?

Pokój dziecięcy nie za dobrze wygląda bez zasłon. Jest to niezbędny dodatek, który zwiększy przytulność pomieszczenia. Podczas poszukiwania zasłon do pokoju dla dziecka warto kierować się odpowiednimi wskazówkami, aby wybrać te najlepsze. Na rynku są dostępne setki modeli zasłon, które wykonane są z różnych materiałów i w wielu kolorach. Jakie są zalety posiadania zasłon w dziecięcym pokoju? W jaki sposób je wybrać?

 

 

Jakie są zalety posiadania zasłon w pokoju dziecięcym?

To przede wszystkim frajda i zabawa dla dzieci, ponieważ uwielbiają one chować się za zasłony i przytulać się do nich. Pobudzają swoją kreatywność i usprawniają motorykę ciała podczas zabawy w chowanego lub ciuciubabkę. Wpływa to na rozwój najmłodszych dzieci i na ich zdolności poznawcze. Delikatne i przytulne zasłony pozwalają dzieciom na poznawanie nowych struktury i rozpoznawanie barwy. Ponadto zasłony w pokoju dziecięcym wprowadzą harmonię, której zadaniem jest tworzenie spokoju i bezpieczeństwa w miejscu, gdzie dziecko śpi. Poza tym chronią pokój przed nadmiernym nasłonecznieniem i pomagają kontrolować odpowiednią ilość cienia w pokoju. Pełnią również funkcję dekoracyjną.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zasłon do pokoju dziecięcego? Ciemne czy jasne zasłony?

Wielu rodziców za bardzo nie wie, jakie wybrać zasłony do pokoju dziecięcego, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnych kolorach i materiałach. Podczas wyboru tego produktu trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Na samym wstępie należy skoncentrować się na wybraniu odpowiedniego materiału. W sklepach dostępnych jest wiele zasłon, które wykonane są z materiałów naturalnych, ciężkich czy zaciemniających. Dzieci lubią brudzić, dlatego pod uwagę trzeba brać zwiększoną częstotliwość prania tych zasłon. Materiał, z którego są wykonane, powinien być wysokiej jakości. Zasłony wyprodukowane z lnu lub bawełny są droższe, ale cechują się podwyższoną klasą i jakością. Wielu rodziców decyduje się na zakup takich zasłon, ponieważ nie elektryzują się i są antyalergiczne.

Kolejnym ważnym kryterium jest odpowiedni kolor zasłon. Jest to głównie uzależnione od gustu i względów dekoracyjnych związanych z wnętrzem pokoju. Zasłony muszą kolorystycznie i rozmiarowo pasować do pomieszczenia. W przypadku produktów, które będą dobierane do pokoju niemowlęcia, nie należy przesadzać z kolorami i wzorami kontrastującymi. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z barw stonowanych, ponieważ stworzą one przytulny klimat i pomogą podczas usypiania dziecko. Najpopularniejsze kolory to beżowy, różowy, błękitny lub biały. Można również wybrać zasłony, które na swojej powierzchni posiadają postacie z bajek. Jeżeli pokój jest przestronny i nasłoneczniony, to warto postawić na cięższe i ciemniejsze zasłony, które ograniczą ilość światła słonecznego, które wpadają do pomieszczenia. Dzięki temu dziecko szybciej zostanie ułożone do popołudniowej drzemki, a słońce nie obudzi je. Przy poszukiwaniu zasłon do małego pokoju dziecięcego, warto wybrać lekki i delikatny materiał, ponieważ wpłynie on na zwiększenie przestronności. Ponadto w mniejszych pokojach powinny znajdować się meble, które nie będą przytłaczać pomieszczenia swoim dużym rozmiarem. Zakup odpowiednich zasłon będzie dokonany wtedy, gdy wszystkie wyżej wymienione czynniki zostaną dopasowane pod własne preferencje i gust.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT