Dyskretne leczenie wad estetycznych niewidocznym aparatem na zęby

Krzywe zęby dla wielu osób są powodem wstydu, dlatego decydują się one na korekcję ułożenia zębów. Często stały aparat jedynie potęguje to nieestetyczne wrażenie, a dodatkowo musi być on noszony przez dłuższy czas – ponad rok. Czy istnieją alternatywne metody prostowania zębów, w których przypadku daje się uniknąć takiego problemu? Na szczęście tak!

 

nakładki prostujące

Nakładki prostujące

Najpopularniejszą alternatywą aparatu ortodontycznego stałego są nakładki ortodontyczne, inaczej nazywane nakładkami prostującymi. Jest to metoda znacznie korzystniejsza w prostowaniu nie tylko pod względem zachowania estetyki! Licznie korzyści z użytkowania nakładek ortodontycznych przedstawiamy w dalszych częściach artykułu.

Estetyka

Na początku jednak estetyka, czyli na czym polega dyskretność prostowania zębów za pomocą nakładek ortodontycznych Hello Smile? Nakładki są wykonane z przeźroczystego materiału. Mają one nadany indywidualny kształt uzębienia pacjenta, uzyskiwany na podstawie wykonanego w gabinecie ortodontycznym skanu 3D. Materiał jest dopasowany do zębów, a jednocześnie elastyczny, przez co nakładka jest praktycznie niedostrzegalna na zębach, szczególnie z większej odległości. Dzięki temu prostowanie zębów przebiega dyskretnie i nie jest powodem kolejnego kompleksu związanego z wyglądem zębów.

 

Estetyka narzędzia prostującego zęby może wydawać się nieistotna, jednak leczenie aparatem stałym przebiega na tyle długo, że jeśli pacjent kwalifikuje się do leczenia nakładkami, warto postawić na to mniej inwazyjne rozwiązanie. Widok metalowej konstrukcji na zębach na dłuższą metę może być źródłem ogromnego dyskomfortu. Warto dodać także, że zmiana estetyczna dotyczy nie tylko metalowej konstrukcji na zębach, ale także zmian w rysach twarzy, które potrafi wywołać aparat ortodontyczny stały. Mowa tutaj głównie o skórze w okolicach ust, która może stawać się wybrzuszona ze względu na położenie aparatu w jamie ustnej.

Aspekt finansowy

Warto wspomnieć, że nakładki ortodontyczne nosimy przez okres kilku miesięcy i w tym czasie nie są konieczne wizyty kontrolne. Zestaw nakładek jest od razu kompletny. Każda z nakładek przeznaczona jest na inny, zaplanowany wcześniej etap leczenia. Stan uzębienia pacjenta kontrolowany jest w formie zdalnej, co pozwala na oszczędność pieniędzy (wizyty online nie są płatne). Specjaliści kontrolują postępy leczenia pacjenta na podstawie przesłanych przez niego zdjęć jamy ustnej, jednocześnie nie narażając go na niepotrzebne koszty. Dodatkowo, omawiając aspekt finansowy nakładek ortodontycznych, warto wspomnieć o tym, że nakładki prostujące stanowią nawet połowę kosztów aparatu stałego!

Wygodne użytkowanie

Ogromną zaletą nakładek prostujących jest wygoda ich użytkowania. Nakładki można zdejmować, a tym samym dużo łatwiejsze jest dbanie o ich higienę oraz o higienę jamy ustnej. Pamiętajmy także, że nakładki zmienia się na nowe, po upływie czasu wyznaczonego przez specjalistów, co również pozwala na wyższy poziom zachowanej higieny. Nakładki prostujące nie przeszkadzają podczas spożywania posiłków, ponieważ zdejmuje się je przed jedzeniem.

Czy estetyka jest tak ważna?

Może wydawać się, że estetyczny aspekt prostowania zębów nie jest aż tak istotny, jednak potrafi on w ogromnym stopniu wpływać na życie. Jeżeli kwalifikujesz się do leczenia za pomocą nakładek prostujących, warto postawić na to rozwiązanie i oszczędzić sobie wielu nieprzyjemności. Zachowanie dotychczasowego wizerunku podczas prostowania zębów jest bardzo istotne dla osób, które chcą poprawić estetyczny wygląd swoich zębów.

 

Artykuł sponsorowany
nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT