Czym charakteryzują się ubrania typu paperbag?

Moda damska na przestrzeni ostatnich lat bez wątpienia przechodziła przez wiele zmian. Nie da się ukryć, że nawet jeśli kobiety regularnie śledzą światowe wybiegi, to jednak żadna z nich nie będzie wstanie nadążyć za dynamicznie zmieniającymi się trendami.

 

Ubrania paperbag

 

Można odnieść wrażenie, że w modzie damskiej co chwila pojawia się coś zupełnie nowego. Ostatnim hitem, stały się ubrania typu paperbag. Co je wyróżnia i do jakiej sylwetki pasują?

Ubrania paperbag- co to oznacza?

Jeśli język angielski nie jest nam obcy, to nie powinniśmy mieć problemów z rozszyfrowaniem sformułowania “paperbag”. W wolnym i jednocześnie dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza to “papierową torbę”.  Oczywiście ubrania typu paperbag nie są wykonane dosłownie z papierowych torebek, a zyskały sobie takie określenie ze względu na swoje cechy charakterystyczne. Głównie sformułowanie “paperbag” odnosi się w tym momencie do spodni damskich, które są znacznie inne, od dobrze znanych nam modeli. Jednocześnie warto zauważyć, że wraz z pojawieniem się tych spodni na rynku, bardzo szybko zyskały sobie one grono zwolenniczek i miłośniczek. Szybko zagościły w kobiecych szafach, a panie z dumą komponowały stylizacje właśnie ze spodniami paperbag w roli głównej.

Czym cechują się ubrania paperbag?

Mówiąc o ubraniach typu paperbag tak naprawdę mamy na myśli głównie spodnie damskie. Dlaczego nazywają się one jednak paperbag? Otóż można powiedzieć, że filozofia ich projektowania nawiązuje nieco do papierowej torebki. Spodnie te są wykonywane z lekkich i zwiewnych materiałów, których nie trzeba już dodatkowo pracować. Na uwagę zasługuje także ich specyficzny fason. Spodnie paperbag to długie modele, które zwykle charakteryzują się wiązaniem w talii, a także prostymi nogawkami. Mogą być one zarówno nieco rozszerzane ku dołowi, proste, ale również można odnaleźć spodnie typu paperbag z wąskimi nogawkami. Oczywiście spodnie te dostępne są w różnych kolorach. Panie często decydują się również na podwinięcie nogawek, tworząc eleganckie mankiety. To tylko jeden z licznych sposobów na to, w jaki sposób można nosić spodnie typu paperbag. Możliwości kreacji tych modeli jest bowiem nieskończenie wiele. Warto również zauważyć, że spodnie te wpisują się idealnie w stylistykę smart casual i można z nich korzystać w przypadku wielu, różnorodnych okazji. Po wiele modowych inspiracji zapraszamy na stronę Moodo.pl

Do jakiej sylwetki pasują spodnie typu paperbag?

Spodnie typu paperbag wyróżnia przede wszystkim prosty, klasyczny krój. Wszystko to sprawia, że świetnie się będzie w nich prezentowała dosłownie każda sylwetka. Oczywiście, najkorzystniej będą one wyglądać na sylwetce typu klepsydra, gdyż podkreślą one skutecznie idealne proporcje i wcięcie w talii. Jednocześnie mogą z nich skorzystać nawet panie o pełniejszych kształtach, gdyż modele z rozszerzanymi nogawkami optycznie wydłużą i wysmuklą sylwetkę. Jak więc widać, spodnie paperbag to bezapelacyjnie spodnie dla każdej modnej i eleganckiej kobiety, która chce podkreślić swój indywidualny styl i osobowość.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT