Dlaczego warto podróżować?

Gdzie nie spojrzysz widzisz reklamy biur podróży, znajomi chwalą się zdjęciami z tropików, a Ty zastanawiasz się co takiego dają podróże tym wszystkim ludziom? Co ich gna  w Bieszczady, gdzie diabeł mówi dobranoc lub w inne miejsca na świecie? Czasem spojrzysz tęsknym wzrokiem na plakat z widokiem plaży gdzieś na oceanie, ale szybko wracasz do rzeczywistości. Siadasz na kanapie z ciepłą herbatą, patrzysz na ekran telewizora, a po głowie znów kołacze się pytanie: Czy faktycznie warto podróżować? Ja znam odpowiedź i chętnie się podzielę moimi refleksjami w tym temacie.

 

 

 

Od najmłodszych lat zawsze ciągnęło mnie w świat. Oglądałam z zapartym tchem filmy podróżnicze i zawsze powtarzałam, że kiedyś odwiedzę te miejsca. Marzenia powoli realizuję i jedno wiem na pewno: podróże kształcą. Nie ma znaczenia czy wybierasz się na pustynię w Arizonie czy naszą rodzimą, pustynię Błędowską, poznasz zupełnie inny świat i zobaczysz jak ciekawe mogą być podróże. Wystarczy tylko chcieć czerpać z każdego wyjazdu wiedzę.

Podróże kształcą

Wyjazdy są dla nas inspiracją, by poznawać nowe miejsca, ludzi i kulturę. Nie ma znaczenia gdzie się wybierasz w podróż, bo za każdym razem zdobywasz wiedzę o danym miejscu, innymi słowy uczysz się nowych umiejętności. Wstając z tej kanapy masz szansę poznać nowych ludzi, zdobyć doświadczenie, ale przede wszystkim wiedzę o danym miejscu i jego mieszkańcach. Podróże dają nam możliwość posmakowania jedzenia danego regionu, podziwiania na własne oczy zabytków, czy też delektowania się widokiem zachodów słońca.

 

 

 

 

Tego nie da Ci telewizja czy internet, zdecydowanie lepiej oglądać na żywo zachody lub wschody słońca, czuć piasek pod stopami lub wspinać się na górę. Podróżując poznajesz zwyczaje innych ludzi, uczysz się języków obcych. Wierz mi, nigdzie nie nauczysz się tak szybko języka obcego jak będąc poza granicami naszego kraju. Podróże zagraniczne przełamują w nas strach przed używaniem języka, którego się uczyliśmy na lekcjach. Szybko zapominasz o tym, czy mówisz z akcentem czy też nie, czy gramatycznie jest to zdanie poprawne. To nie ma znaczenia, ważne jest tu i teraz, by się dogadać. Wszelkie zagraniczne podróże są gwarantem na przełamanie wewnętrznych barier i oswajanie się z językiem obcym.

 

Podróże pozwolą Ci poznać siebie

Podróże to nie tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B, to również swoista podróż w głąb siebie. Masz możliwość poznania siebie od zupełnie innej strony. Nie przez pryzmat świata i społeczności w której żyjesz na codzień, ale z tej innej strony. To niepowtarzalna okazja, w której masz możliwość sprawdzić swoje granice wytrzymałości wychodząc poza strefę komfortu, czyli kanapy. Sprawdzisz czy umiesz przezwyciężyć lęk czy jesteś samodzielnym człowiekiem i dasz radę pokonać drobne słabości lub przeszkody na drodze do celu.

Nauczysz się organizacji, przełamywania barier językowych i kulturowych. Często podróże uczą nas cierpliwości i umiejętności radzenia sobie w nieprzewidzianych sytuacjach. To dzięki moim wojażom doceniłam piękno tych codziennych momentów, cieszenia się z powiewu wiatru, łyku wody czy możliwości kąpieli w wannie.

 

Podróże wzbogacają

Tak, piszę te słowa z całą odpowiedzialnością… Podróże wzbogacają, choć nie tak jak myślisz 😉 Nie spodziewaj się miliona monet po powrocie z wycieczki, ale będziesz bogatym człowiekiem, co do tego nie mam wątpliwości. Będziesz bogatszym o nowe doświadczenia, znajomości czy wspomnienia. Szczególnie te ostatnie zaczną procentować na stare lata, jak siądziesz z wnukami i będziesz opowiadać ciekawe historie z wojaży. Podróże wzbogacają nas pod każdym względem, no może nie materialnym, ale tym duchowym czy umysłowym na pewno.

 

 

Rodzimy się ciekawi świata, chcemy poznawać więcej, właśnie dzięki wyjazdom mamy możliwość zaspokojenia naszych poznawczych pragnień. Największym plusem wszystkich wyjazdów jest możliwość poznawania nowych ludzi. Każdy z nas będąc poza domem staje się bardziej otwartym na nowe znajomości.

 

Odkrywaj cudowne miejsca

Świat jest piękny! Znajdź odwagę w sobie i rusz się z kanapy! Wyjdź z domu, poznawaj nowe miejsca i ludzi, uwierz mi zawsze możesz wrócić. Zacznij od miejsc, które są niedaleko, szkoda byś ich nie zobaczyła. Świat stoi otworem, przejdź przez drzwi i poczuj nowe smaki, zapachy czy widoki. Każde nowe miejsce czy to niedaleko twojego domu czy też dużo dalej, pozwala ci poczuć nowe wrażenia. Niech podróże będą dla ciebie inspiracją oraz staną się kolekcją najpiękniejszych wspomnień,  bo ich nikt nigdy nam nie zabierze.

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

12 komentarzy
 1. Lubie podrozowac, chociaz nie mam juz takiego wilczego apetytu jak wtedy kiedy bylam panienka.
  Bardziej chyba wole jezdzic w miejsca , ktore znam I lubie, niz poznawac cos nowego.
  Marzy mi sie zima w polskich gorach. Chcialabym pokaza chlopcom prawdziaa, siarczysta , polska zime.
  Lake Garda takze mnie zacheca we Wloszech. Wiem, ze dla chcacego to nic trudnego. Trzeba miec plany I marzenia! Zawsze.

 2. Ja uwielbiam podróżować, ale tylko po Polsce, bo tu jest tyle pięknych miejsc, które chciałabym zobaczyć! Jak mi się uda zrealizować ten cel to wybiorę się gdzieś dalej 😉

  1. Każda podroz jest cudownym przeżyciem czy te bliskie czy tez dalekie. Warto czasem nawet z plecakiem ruszyć w drogę np w Bieszczady i poczuć magię takiej przygody. A z tego co wiem wy często jeździcie i to jest piękne bo zarażanie córkę bakcylem podróży

 3. Kazdy ma swoje upodobania. Na przykład ja się nie umiem nadziwić znajomym, którzy teraz pojechali do Egiptu, bo dla mnie to stanowczo za daleko i za gorąco, natomiast mnie bardzo cieszył obecny wyjazd w Świętokrzyskie, który pewnie dla większości osób by nie był niczym wartym uwagi 😉

  1. Ja raczej sie nie dziwie bo my tez jesteśmy z tych co kochają slonce ale… zawsze wybieram destynacje bezpieczne a Egipt teraz do nich nie należy ? Co do świętokrzyskiego to powiem ci ze to jedno z wielu niedocenianych przez nas miejsc. Ma piękne tereny i mnóstwo zabytków wiec raczej tam nie ma szans na nudę raczej czeka tam każdego przygoda ?

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Recoffee O'right, czyli kawa dla twoich włosów
Nowszy wpis: Relaks, a po co mi on?!
Archiwa
KONTAKT