Edukacyjne zabawki magnetyczne, które wspomagają motorykę małą

Dzieci uwielbiają zabawę z rówieśnikami lub rodzicami. Dlatego warto zadbać, by poświęcać im jak najwięcej uwagi i naszego czasu.  Zabawki edukacyjne mają zadanie bawić i uczyć, ponieważ nie od dziś wiadomo, że to najlepsza forma przyswajania wiedzy. Nie masz pomysłu na prezent i szukasz czegoś niebanalnego? Spróbuj odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytanie, które zadaje dziecko, zapewne stwierdzisz, że najlepszym wyborem będzie pomoc naukowa. Jesteś na właściwym tropie, ponieważ chcę Ci pokazać inspirujące zabawki magnetyczne, które uczą i wspomagają motorykę małą.

 

 

edukacyjne zabawki

 

O sprawność manualną trzeba dbać od wczesnego dzieciństwa i ją wspomagać. Pierwszy uścisk dziecka to jego ćwiczenie tzw.motoryki małej. pomimo, iż na początku jest to odruch to ma on olbrzymie znaczenie w dalszym rozwoju małego człowieka. Dziecko w długim procesie poznawczym uczy się poznawania faktur, kształtów i precyzji ruchów. To wszystko po to, by ręka była sprawna. My odgrywamy istotną rolę w tym procesie, ponieważ możemy pomagać dziecku rozwijać te umiejętności w zabawie.

 

 

Motoryka mała – co to takiego?

Motoryka mała to nic innego jak praca palców i całej dłoni. To precyzyjne ruchy, podnoszenia czy wkładania drobnych przedmiotów, jedzenie i ubieranie. Rozwój motoryki małej to jak najlepsze przygotowanie ręki do nauki pisania w szkole. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na jej  rozwój, podsuwając dziecku zabawki wspomagające jej rozwój.  Puzzle to idealny przykład, ćwiczą koncentrację, uczą cierpliwości, wprawiają w ruch małe rączki. Dodatkowym atutem ich jest też budowanie pewności siebie u dziecka jaką daje poczucie sukcesu ze swojej pracy. Jednak co zrobić gdy dziecko za klasycznymi puzzlami nie przepada?

Ja postawiłam na edukacyjne zabawki magnetyczne firmy Janod. Mają one kilka zalet, jedną z nich jest fakt, że są magnetyczne, a dzieci fascynują magnesy. Zadają pytania dlaczego puzzle nie spadają? I tu mamy kolejny walor tych zabawek – edukacja. Fakt, że są z wysokiej jakości materiałów oraz pięknej szacie graficznej dodatkowo mnie do nich przekonuje.

 

edukacyjne zabawki samolot magnetyczny

Samolot magnetyczny – spełniam marzenia o lataniu

Zapewne niektórzy z Was domyślają się, że lotnictwo i bujanie w obłokach to w naszym domu chleb powszedni. Jesteśmy rodziną z tradycjami lotniczymi. Siłą rzeczy mój syn też chce latać, a mierzy wysoko, bo marzy mu się nawet lot w kosmos. Jednak wie, że najpierw trzeba nauczyć się latać samolotem. Wizyty na lotnisku, chęć wzbicia się w niebo sprawiły, że sporo jego zabawek to właśnie samoloty. Jednak on chciał pójść krok na przód i marzy o sklejaniu modeli powietrznych statków. Niestety jeszcze jest za mały, ale znalazłam coś co spełniło oczekiwania małego adepta sztuki latania.

 

edukacyjne zabawki

samolot magnetyczny Janod

samolot magnetyczny

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

 

Samolot magnetyczny  firmy Janod. To przykład, że edukacyjne zabawki są stymulujące i pobudzające dziecko do kreatywnego myślenia podczas beztroskiej zabawy. Dodatkowo świetnie rozwija zmysły oraz motorykę małą. Zabawka, która uczy precyzji ruchów, buduje pewność siebie u małego konstruktora, ponieważ dzięki wbudowanym magnesom dziecku łatwiej stworzyć powietrzną machinę. My dodatkowo dzięki fascynacji lotniczym światem wprowadzamy element nauki o zasadach fizyki czy areodynamiki. Każdy chłopiec, a coraz częściej także dziewczynki marzą by zostać pilotem, ta zabawka może pomóc spełnić to marzenie. Kupicie ją TU

 

edukacyjne zabawki

Puzzle magnetyczne Mapa świata

Edukacyjne zabawki to sposób na połączenie nauki z zabawą. Puzzle to wspaniały element nauki koncentracji i precyzji ruchów małych rączek. My wybraliśmy magnetyczne puzzle Mapa świata francuskiej marki Janod. To idealna zabawka dla małych odkrywców i podróżników. Nasza mapa jest drewniana z cudownymi ilustrowanymi puzzlami magnetycznymi, które przedstawiają poszczególne kraje lub wyspy. Dodatkowo nazwy krajów, stolic i rzek są w języku angielskim, co sprawia, że mały odkrywca ma możliwość szlifowania języka, którym władał Szekspir. Niezwykła mapa pokazuje też charakterystyczne miejsca i budowle na naszym globie. To świetny wstęp do nauki geografii oraz historii.

 

mapa świata Janod

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

mapa świata Janod edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

 

Puzzle rozwijają koordynację ruchowo- wzrokową u dziecka, zręczność i precyzję ruchów. Pobudzają wyobraźnię, bo kto by nie chciał przemierzyć pustynię na grzbiecie wielbłąda i zobaczyć piramidy? My zaznaczamy miejsca, które już udało nam się odwiedzić. Robimy plany kolejnych podróży… dzięki temu mój syn pogłębia swoją wiedzę o świecie, ludziach i innych kulturach. Magnetyczna mapa świata dumnie wisi na ścianie i wierzcie mi nie tylko zdobi pokój, ale służy nam do częstych zabaw. Ostatnio śledziliśmy trasę jaką przebyli bohaterowie książki ” W 80 dni dookoła świata”

 

 

edukacyjne zabawki

Magnetyczna układanka – Uczę się zegarka

Magnetyczne układanki z serii Magnetibook spełniają szereg funkcji nie tylko zapewniając miłe spędzenie czasu, przede wszystkim w łatwy sposób uczą. Edukacyjne zabawki jak ta magnetyczna układanka Uczę się zegara rozwija kreatywność i kojarzenie faktów. Zabawa i nauka w jednym to jej główny atut. Dziecko układa puzzle z różnych elementów tworząc obrazki z życia, następnie musi dopasować odpowiednią godzinę do pokazanej czynności. Genialna zabawa gwarantowana.

 

Uczę się zegara Janod edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

 

Niewątpliwym atutem jest rozmiar układanki, która jest wielkości książki i można ją zabrać nawet na piknik. Leżąc na kocu w pięknych okolicznościach przyrody uczymy się jak działa zegar. Magnetyczną układankę taką jak nasza kupicie TU

edukacyjne zabawki

Magnetyczna Układanka – Alfabet

Kolejna magnetyczna układanka to nasz hit do nauki angielskiego. Mowa o układance Alfabet. To rewelacyjna zabawa polegająca na układaniu wyrazu, który dziecko widzi na obrazku. Pudełko w którym są magnetyczne puzzle to zarazem tablica. Świetna zabawa na długie podróże gwarantowana. Układankę Alfabet możecie nabyć TU

 

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

Układanka magnetyczna – Ciało człowieka

Układanka magnetyczna Ciało człowieka to genialna inwestycja w rozwój naszego dziecka. Ta układanka to nie takie zwykłe puzzle, to już praktycznie pomoc naukowa, która będzie pomocna przez wiele lat. Uczy nie tylko anatomii człowieka, ale też pomaga opanować zwroty w kilku językach, nawet chińskim. Spokojnie polska wersja językowa także już jest.

 

ciało człowieka Janod

edukacyjne zabawki ciało człowieka

 

magnetyczna układanka ciało człowieka

 

Wracając do naszej układanki Ciało człowieka zachwyca wykonaniem, każdym detalem i pięknymi ilustracjami, które nie straszą dosłownością. Wszystkie elementy układanki są magnetyczne, tablica ma sznurek na którym możemy powiesić ją na ścianie oraz drewniany wskaźnik do omawiania poszczególnych partii ciała.

 

ciało człowieka magnetyczna układanka

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

 

Edukacyjne zabawki jak ta to przepis na sukces. Pamiętam jak za moich czasów uczyłam się metodą zakuj i zapomnij, ponieważ widziałam tylko w książce przekrój anatomiczny człowieka. Ta układanka nie tylko nauczy budowy człowieka moje dziecko, ale pozwoli mu zrozumieć jak funkcjonuje jego organizm. To świetny wstęp do nauki anatomii.

 

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

 

Powiem tylko tyle, niedawno w przedszkolu mojego syna były zajęcia właśnie o ludzkim ciele. Wiedza jaką się wykazał mój syn zdumiała nauczycielki. Zapytały go skąd wie te wszystkie rzeczy, na co on odpowiedział, że układa puzzle. Po rozmowie ze mną panie poprosiły o przyniesienie naszej pomocy naukowej, były zachwycone jak dzieci szybko i chętnie uczyły się układając. Zamówiły już do naszego przedszkola kilka takich magnetycznych układanek. Jeśli więc szukasz prezentu dla dziecka, który pomoże mu poznać siebie to zerknij TU lub na stronę firmy Janod, gdzie znajdziesz też wiele innych inspiracji KLIKNIJ TU 

 

edukacyjne zabawki

edukacyjne zabawki

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

26 komentarzy
  1. Ciekawe propozycje. Magnetyczne zabawki są bardzo rozwojowe, ponieważ wpływają na rozwój koordynacji ręka-oko, jak i na ćwiczenie sprawności manualnej. Opisane zabawki z pewnością pochłoną uwagę dziecka na bardzo długi czas.

  2. Cudowne są teoje propozycje szczerze jeszcze ich nigdy nie widziałam. Juz wiem co kupie chrześniakowi na prezent

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Idealne auto dla kobiety - 9 najważniejszych cech
Nowszy wpis: Dieta paleo dla początkujących
Archiwa
KONTAKT