Fotelik samochodowy Concord Transformer XT

 Bezpieczeństwo dziecka jest dla każdego rodzica kwestią bezdyskusyjną. Dbamy o nasze pociechy jak tylko potrafimy. Od długiego już czasu w naszym kraju fotelik samochodowy to standard, nie tylko ze względu na wymogi prawne. Nasza świadomość w zakresie bezpieczeństwa podróżowania samochodem wzrosła. Wybór fotelika samochodowego to istotna sprawa i warto zapoznać się z wieloma aspektami. Ja w wyborze fotelika dla naszego syna kierowałam się kilkoma ważnymi dla mnie punktami. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to dla mnie priorytet i szczerze mówiąc, dzięki mojemu wyborowi, moje dziecko z wypadku wyszło bez zadrapań. Jaki fotelik wybrałam i dlaczego?

 

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT

 

Wybór fotelika samochodowego wcale nie jest taki prosty. Na rynku mamy wiele firm, które w zależności od zasobności portfela oferują swoje produkty. Ja tym razem skupiłam się na grupie fotelików od 15 do 36 kg. Z prostej przyczyny, stary fotelik zrobił się za mały.

Dodatkowym kryterium był system Isofix, który idealnie nam się sprawdza, szybkie montowanie fotelika ułatwia życie a sztywne mocowanie sprawia, że fotelik samochodowy jest stabilny. Kwestia bezpieczeństwa jest dla nas priorytetem, dlatego sprawdzałam jaką mają punktację foteliki w teście ADAC, tak nadal jest to dla mnie kryterium, ponieważ foteliki montowane przodem do kierunku jazdy nie mają szans dobrze wypaść w innym teście, cóż fizyki się nie oszuka.

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT

Po przeszukaniu wielu stron internetowych mój wybór padł na fotelik samochodowy Concord Transformer XT. Dlaczego właśnie ten fotelik? Z kilku przyczyn:

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT

Charakterystyka fotelika samochodowego Concord Transformer XT

Jak już wspomniałam to fotelik montowany przodem do kierunku jazdy. Posiada system Isofix, który pozwala na szybki montaż i utrzymuje fotelik sztywno, nie ma możliwości by się przesuwał podczas jazdy. W tym modelu system Isofix jest sztywny, celowo zdecydowałam się na to rozwiązanie, ponieważ mam do niego zaufanie. Wiem, że w trakcie wypadku fotelik nie przesunie się oraz nie wypadnie przez przednią szybę, chyba że z całą tylnią kanapą, co raczej nie jest możliwe. Wszystkie foteliki z grupy wagowej 15-36 kg wymagają montowania z użyciem trzypunktowego pasa bezpieczeństwa, to sprawia, że gdyby istniała potrzeba przenieść fotelik samochodowy do innego auta, które nie ma sytemu Isofix, nie musimy się martwić o bezpieczny montaż.

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT 00

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Bezpieczeństwo 

Jestem osobą, która dba o bezpieczeństwo, cóż każdy dzień dostarcza nam sporą dawkę adrenaliny, więcej mi nie potrzeba. Fotelik samochodowy Concord Transformer XT wypadł bardzo dobrze w teście ADAC a jak już wcześniej napisałam, foteliki które montuje się przodem raczej nie mają wielkich szans na dobre noty w żadnym z testów.

System Isofix, który oprócz zalet jakim jest szybki i bezpieczny montaż, ma dodakowy atut: sztywny montaż uniemożliwia przesunięcie się fotelika w jakąkolwiek stronę, wierzcie mi po wypadku jaki mieliśmy przekonałam się o tym naocznie. Dodatkowo przy uderzeniu centralnym, system ten eliminuje odziaływanie masy fotelika na dziecko, chroniąc brzuch i biodra.

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT

Triple Layer Impact Protection to potrójne  zabezpieczenie głowy i ramion, w bocznych częściach fotelika umieszczone są trzy warstwy specjalnego materiału absorbującego energię podczas uderzenia bocznego. W czasie wypadku mieliśmy okazję sprawdzić czy działa. Tak, działa i to rewelacyjnie!!! Skorupa chroni ciało dziecka idealnie, po wypadku Młody wyszedł bez żadnego urazu a wierzcie mi to właśnie z jego strony uderzył tramwaj, więc wyobraźcie sobie siłę jaką musiał wytrzymać ten fotelik.

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT

SONY DSC

Prowadnica ułatwiająca zapinanie pasów bezpieczeństwa w sposób prawidłowy. Istotne jest, by pas był odpowiednio umocowany oraz idealnie przylegał do ciała. Nie może być za wysoko ani za nisko, system idealnie prowadzi  prawidłowe ułożenie pasa bezpieczeństwa. Pas barkowy powinien przechodzić przez środek ramienia oraz środek klatki piersiowej, a pas biodrowy powinien układać się płasko na udach dziecka.  Pas powinien przylegać jak największą powierzchnią do ciała, system dodatkowo zapobiega skręcaniu się pasa. Ja bardzo zwracam na to uwagę, ponieważ w trakcie wypadku, źle ułożony pas może doprowadzić do uszkodzeń ciała.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Podłokietniki w foteliku samochodowym Concord Transformer XT służą nie tylko do podniesienia komfortu jazdy. Ich główną rolą jest ochrona miednicy dziecka. Fotelik ten nie ma żadnych pojemniczków na kubek czy innych niepotrzebnych gadżetów, właśnie ze względu na bezpieczeństwo podróżującego malucha. Kubki z napojami w trakcie wypadku mogą spowodować nie tylko rozlanie, ale stać się przyczyną dodatkowych obrażeń, których można by uniknąć.

SONY DSC

SONY DSC

Regulacja wysokości i szerokości ochron bocznych sprawia, że dziecko zawsze ma dopasowany do wzrostu i gabarytów swojego ciała fotelik. Zagłówek zawsze jest idealnie dopasowany a to za sprawą jednego przycisku.

SONY DSC

Łatwość użytkowania 

Regulacja wysokości zagłówka oraz ochron bocznych jest pneumatyczna. Jednym guziczkiem podwyższam i rozszerzam fotelik. Bez zbędnego wysiłku można dostosować fotelik samochodowy do innego dziecka lub gdy jest zima i dziecko ma grubsze ubranie w prosty sposób dostosujesz szerokość bocznych osłon.

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT 02

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT 01

concord_transformer-3

SONY DSC

 

Regulowany kąt oparcia ma swoje zalety gdy podróżuje się daleko. Tu również regulacja jest pneumatyczna, czyli w prosty i bez wysiłkowy sposób podnosimy lub opuszczamy fotelik. Maluch, który zasypia w samochodzie ma większy komfort jazdy.

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT 3

Fotelik samochodowy Concord Transformer XT

Wygodna i miękka tapicerka idealnie się sprawdza. Łatwa w utrzymaniu czystości, ponieważ się zdejmuje do prania. Jest bardzo przewiewna i dziecko nie poci się siedząc kilka godzin w czasie podróży. Istnieje możliwość zakupu letniej wersji tapicerki, który właśnie rozważam. Jak wspomniałam tapicerkę można prać, aby ją zdjąć zaczynamy od górnych części fotela, następnie z siedziska. Ważna informacja, przed praniem należy wyjąć części styropianowe z powłok barkowych.

Gdzie kupić fotelik samochodowy Concord Transformer XT 

Fotelik samochodowy Concord Transformet XT kupicie w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Ceny wahają się w zależności od sklepu od 1099 do 1300 zł. Dystrybucją fotelików marki Concord zajmuje się firma  Mini-Maxi. W Poznaniu polecam sklep LullaBaby gdzie można nabyć ten i inne modele fotelików firmy Concord

Reasumując fotelik samochodowy Concord Transformer XT to idealne rozwiązanie, by dziecko było bezpieczne w czasie podróży autem oraz miało pełen komfort. Z czystym sumieniem mogę polecić ten model fotelika i firmę, która stawia na bezpieczeństwo małych podróżników, ponieważ fotelik w trakcie wypadku jakiemu ulegliśmy sprawdził się doskonale. Dziecko było zabezpieczone z każdej strony, nie odniosło żadnych urazów. Fotelik spisał się na medal.

SONY DSC

 

Ostrzeżenie

Po takich przeżyciach jak nasze, chcę Was ostrzec, nie kupujcie tanich, marketowych fotelików, które nie zapewnią dziecku należytej ochrony. W zdrowie i życie warto zainwestować, ten fotelik rośnie z dzieckiem więc długi czas będzie użytkowany, cena szybko się zwróci.

Jeśli chcecie mieć kolejny argument, który Was przekona to powiem, że  kupując fotelik samochodowy marki Concord macie pewność, że gdyby zdarzył się Wam wypadek, czego nikomu nie życzę, firma za okazaniem dowodu zakupu i protokołu policyjnego z miejsca wypadku, wymieni fotelik powypadkowy na nowy.

Tak Kochani, zawsze po wypadku należy wymienić fotelik samochodowy, mimo że gołym okiem uszkodzeń nie widać, to zawsze są mikro pęknięcia, które osłabiają wytrzymałość tego sprzętu.

Krótko mówiąc fotelik Concord Transformer XT to dla mnie najlepszy wybór na naszym rynku.

Obejrzyjcie krótki filmik jak prosty w montażu i użytkowaniu jest ten fotelik

https://youtu.be/bTV_YwxRPz0

 

 

Chcę dodać jeszcze jedno fotelik powinien być zawsze prawidłowo zapięty w samochodzie, również dziecko  musi być zapięte odpowiednio.

Sam fotelik (nawet najbardziej bezpieczny), jeśli będzie używany niezgodnie z instrukcją lub jeśli maluch będzie nieprawidłowo zapięty, nic nie pomoże… Weźcie te słowa sobie do serca. Polecam obejrzenie jak wygląda crash test z udziałem dziecka w foteliku samochodowym:

http://https://youtu.be/_Xq_c0eLcbI

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

30 komentarzy
 1. My tez “mieliśmy okazję” sprawdzić fotelik przy dachowaniu i koziołkowaniu. Z całego serca i z czystym sumieniem POLECAM – dla bezpieczeństwa dziecka. Młoda 4 lata wyszła wystraszona ,ale cała i to jest dla mnie najważniejsze. Mam pytanie do Ciebie gdzie zwrócić się o ewentualny kontakt w sprawie fotelika ?

  1. Ważne ze nic sie nie stało dziecku. Co do kontaktu napisz na oficjalnej stronie Concord Polska w zakładce kontakt jest mail do nich. Wszystko ci wyjaśnią. Myśle ze bedzie potrzebny dowód zakupu fotelika i protokół z policji ze miał miejsce wypadek, tak było u nas.

  1. Głowa nie opada nie ma takiej możliwości. Warto na dłuższa podróż dokupić poduszkę dedykowaną do fotelika na odcinku gdzie jest kark jest ona węższa idealnie sie dopasowywuje. Sama ja podkradam synowi

   1. Tylko szkoda, że nie ma jednak regulowanego kąta nachylenia moje dziecko lubi być w takiej półleżącej pozycji i takiego też fotelika szukam żeby chociaż trochę dał się położyć.

     1. A faktycznie musiało mi to umknąć w tekście przepraszam, doczytałam tylko o regulacji bocznej i zagłówku w takim razie to duży plus jak są 3 regulacje oparcia.

 2. Niebezpieczeństwa czyhają na nas wszedzie.
  Ja gdy wybierałam fotelik to starałam się patrzeć na wszystkie jego opcje.
  Twój jest bardzo fajny widać, że jest wygodny dla dziecka do siedzenia i bezpieczny.
  Pozdrawiam

 3. Porządny fotelik to podstawa. Ostatnio pod przedszkolem mama jednego z dzieci ładuje nosidełko na przednie siedzenie, zainteresowana pytam, czy wyłączyła poduszkę (mam takie samo auto i wiem, że wyłączyć poduszkę mogę, ale wtedy nie działa żadna), odpowiada, że nie, że ona nawet nie wie i że ona ma tylko kawałek do przedszkola, a młody taki marudny…, wsiadła i odjechała. Zrobiło mi się smutno, ale z całego serca życzę, żeby nigdy nie miała takich doświadczeń jak Wy…

 4. Oj, ja uważam, że wybór fotelika nie tylko nie jest prosty, ale jest mega trudny. Ja myślałam, że zgłupieję od tych wszystkich opcji i modeli, gdy szukałam idealnego dla nas!

 5. Szukając fotelika też zwracałam uwagę na testy. Bezpieczeństwo dziecka najważniejsze ! Nadal niestety mnóstwo osób uważa, że fotelik jest niepotrzebny bo kiedyś nie było i jakoś dali radę..

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Oszukać przeznaczenie
Nowszy wpis: Złoto faraonów sekretem pięknych włosów sióstr Kardashian
Archiwa
KONTAKT