Funkcjonalność w oświetleniu

Aranżując wnętrze, coraz częściej decydujemy się na nowoczesne rozwiązania. Wiele z nich ma za zadanie podnieść komfort użytkowników. Jednym z nich są włączniki światła marki Livolo. To efektowne panele dotykowe o licznych zaletach. Pośród dostępnego na rynku osprzętu elektrycznego wyróżniają się zarówno designem, jak i funkcjonalnością.

 

 

Co warto wiedzieć o włącznikach marki Livolo? Przede wszystkim to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych włączników, z którymi spotykamy się w większości pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych, w ich przypadku oświetleniem sterujemy za pomocą dotyku. Służy do tego płaski, wykonany z hartowanego szkła panel. Jego równa, jednolita powierzchnia wygląda bardzo nowocześnie i elegancko. Pośrodku panelu znajduje się niewielkie, podświetlane kółko. To za jego pomocą można włączać i wyłączać światło.

Jak włączniki Livolo dbają o nasze bezpieczeństwo?

Płaski, przylegający do ściany panel sterowania cechuje się szczelną obudową. Dzięki temu możemy mówić o bezpieczeństwie użytkowników w przypadku przypadkowego zachlapania włączników wodą. To ogromny atut, zwłaszcza jeśli montujemy osprzęt w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności lub w pobliżu zlewozmywaka albo umywalki. Kolejną zaletę stanowi to, że wykonana z hartowanego szkła obudowa pozostaje całkowicie niepalna.

Warto też zwrócić uwagę na korzyści, jakie daje podświetlany panel. Emitując delikatne światło, pozwala na zlokalizowanie włącznika na ścianie pogrążonego w mroku pomieszczenia. Dzięki temu z łatwością dotrzemy do niego, unikając po drodze niebezpiecznych dla zdrowia upadków i stłuczeń, a bezbłędnie trafiając w ciemności ręką do panelu, nie narazimy na zabrudzenia znajdującej się wokół niego ściany.

Na czym polega komfort użytkowania dotykowych włączników?

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest wygoda użytkowników. Do włączenia oświetlania sterowanego za pomocą dotykowych paneli wystarczy, jeśli delikatnie muśniemy opuszkiem palca znajdujące się pośrodku panelu kółko. W taki sam sposób wyłączymy światło. Za każdym razem, gdy światło zostanie zapalone, kółko podświetli się na kolor niebieski, a gdy je zgasimy na kolor czerwony. Dzięki temu nawet po przepaleniu żarówki w oprawie oświetleniowej użytkownicy będą doskonale wiedzieli, czy światło jest aktualnie włączone, czy wyłączone.

Kolejny atut, który przemawia za stosowaniem takich włączników, to możliwość zdalnego sterowania oświetleniem. W tym przypadku należy wybierać produkty oznaczone symbolem „R”. Można je użytkować w połączeniu z pilotem, co stwarza we wnętrzu wiele możliwości. Dzięki temu domownicy mogą, siedząc wygodnie na kanapie, włączać albo wyłączać oświetlenie, a jeśli zdecydowali się na zastosowanie ściemniaczy światła, zmieniać jego natężenie. Osprzęt przeznaczony do użytkowania z pilotem, jak i bez niego znajdziemy w asortymencie e-sklepu Gajwer.

Inne zalety włączników Livolo

Argumentem, który przemawia za montażem tego typu osprzętu, jest jego modułowa budowa. To duży ukłon w kierunku użytkowników, którzy cenią funkcjonalne rozwiązania. Modułowa budowa pozwala na montaż w wielokrotnej ramce różnych elementów osprzętu elektrycznego. Obok siebie mogą się w niej znaleźć włączniki i ściemniacze światła, gniazda elektryczne oraz przyłącza multimedialne. Warto pamiętać także o tym, że osprzęt Livolo dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu lepiej sprosta oczekiwaniom użytkowników i wpisze się w stylistykę aranżowanego z jego udziałem wnętrza.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Wrocław – miasto pełne wdzięku
Nowszy wpis: Co kupić rocznemu dziecku pod choinkę?
Archiwa
KONTAKT