Wrocław – miasto pełne wdzięku

To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym historyczna architektura łączy się z nowoczesną i funkcjonalną zabudową.

 

Magiczna atmosfera

Bogata historia Wrocławia nakreśliła tu niezwykły klimat. Pomimo zniszczeń wojennych wiele budynków przetrwało do dziś. Rynek pełen jest majestatycznych zabytków, bajecznych kamienic i znakomitych restauracji. Ulice miasta zaprowadzą Cię w miejsca, w których zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Można je również podziwiać z dogodnie zlokalizowanych punktów widokowych. Panorama widoczna z wieży bazyliki św. Elżbiety zapiera dech w piersiach.

Nie tylko historia tworzy atmosferę Wrocławia, lecz również mieszkańcy i turyści, którzy codziennie świetnie bawią się w mieście. Mnogość klubów, pubów i wydarzeń kulturalnych to atuty, które sprawią, że nie sposób tu się nudzić. Liczne atrakcje sprawiają, że to idealne miejsce, aby spędzić udany czas z całą rodziną i wybrać hotel przystosowany do wszystkich Waszych potrzeb.

 

Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Najważniejsze wrocławskie zabytki od wielu lat przyciągają uwagę turystów. Jedno z najpiękniejszych polskich miast kryje w sobie prawdziwe perły architektury. Wyjątkowa zabudowa sakralna, wspaniałe pałace, a przede wszystkim Stary Ratusz sprawią, że każdy zachwyci się Wrocławiem. Miasto harmonijnie łączy w sobie pozostałości różnych epok. Możemy tu zwiedzać budynki neogotyckie, barokowe, klasycystyczne, secesyjne, czy modernistyczne. Taka kompozycja znalazła uznanie w oczach podróżników z całego świata.

Ogromne wrażenie robi liczba kamienic, których jest ponad 8000. Objęto je programami rewitalizacyjnymi, aby jak najdłużej mogły cieszyć zwiedzających.

Każdy turysta powinien obowiązkowo zobaczyć Halę Stulecia, która została zakwalifikowana do obiektów listy światowego dziedzictwa UNESCO. W pobliżu znajduje się zoo oraz pergola z Ogrodem Japońskim i Fontanną Multimedialną. Niezwykle ciekawą konstrukcją odznacza się również budynek Dworca Głównego. Kolejnym miejscem pełnym atrakcji jest Plac Solny z końca XIII wieku. To tylko niektóre z wartych odwiedzenia punktów na mapie Wrocławia. Aby w pełni napawać się urokami tego miasta, polecamy zatrzymać się w hotelu i spędzić tu co najmniej kilka dni.

 

Kultura i rozrywka

Wrocław skupia wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych, czy rozrywkowych. Dzięki temu każdy z turystów dostosuje pobyt do swoich zainteresowań. Miasto od lat jest otwarte na liczne koncerty i festiwale. To różnorodny świat pełen radosnych ludzi i ich wielkich pasji.

Warto odwiedzić jeden z kilkunastu teatrów i podziwiać niesamowite spektakle lub dać się oczarować dźwiękiem operowej muzyki. W mieście znajduje się siedem wielosalowych kin. Można wziąć udział w wielu festiwalach filmowych, w tym Nowe Horyzonty, czy Festiwal Kina Niezależnego i Amatorskiego. Na ogromne uznanie zasługują obiekty muzealne, które spotkamy na terenie całego Wrocławia. Wśród nich znajduje się Muzeum Miejskie, Muzeum Narodowe, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, czy Muzeum Archeologiczne.

Bardzo ważne festiwale muzyczne to: Przegląd Piosenki Aktorskiej, Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, czy Thanks Jimi Festival. Nie bez powodu Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury 2016.

 

Gdzie warto się zatrzymać?

Aby wybrać najlepszy hotel we Wrocławiu, należy zwrócić uwagę, który z nich jest najbardziej przyjazny rodzinie. Ważna jest również dogodna lokalizacja, a przede wszystkim wyjątkowy komfort. Te wszystkie aspekty łączy w sobie czterogwiazdkowy Hotel HP Park Plaza Wrocław. Położony jest nad przepiękną Odrą, w samym centrum miasta. Goście bardzo szybko mogą dostać się do największych wrocławskich atrakcji.

Do ich dyspozycji oddano 177 klimatyzowanych i świetnie wyposażonych pokoi. Każdy znajdzie tu swoją oazę spokoju, w której odpocznie po dniu pełnym wrażeń. To idealne warunki zarówno dla urlopowiczów, jak i Gości, którzy odbywają podróże służbowe. Wygodne łóżka, atrakcyjne łazienki i nowoczesne sprzęty to elementy, które sprawią, że każdy poczuje się wyjątkowo. Dla najbardziej wymagających Gości dostępne są niezwykle luksusowe apartamenty.

Hotel HP Park Plaza Wrocław to również idealne miejsce na rozwój biznesu. Tutejsze sale konferencyjne przystosowane są zarówno do niewielkich zebrań, jak i dużych szkoleń. Największa może pomieścić do 180 uczestników. Wykwalifikowany personel zadbał o nowoczesny sprzęt. Każde spotkanie przebiegnie w wyjątkowej atmosferze. Po biznesowych negocjacjach warto udać się do strefy SPA. Ten wrocławski hotel to również idealne miejsce na organizację bankietu, wesela, chrzcin, komunii, czy firmowej wigilii.

 

 

Trudno wyobrazić sobie wizytę w tym pięknym mieście bez wspaniałych doznań kulinarnych. W Hotelu HP Park Wrocław wszystkie dania są przygotowywane z najwyższej jakości produktów, pochodzących od lokalnych dostawców. Nad wyrafinowanym smakiem potraw czuwają znakomici mistrzowie kuchni. Hotel zaprasza również do Lobby Baru, gdzie można spróbować aromatycznej kawy, najlepszych alkoholi i wyjątkowych przekąsek.

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Wybieramy lampy do pokoju dzieci
Nowszy wpis: Funkcjonalność w oświetleniu
Archiwa
KONTAKT