Histeryczny płacz prosta metoda na uspokojenie dziecka

Czy zdarzyło się Wam widzieć swoje dziecko zanoszące się płaczem?

Myślę,że tak.

Płacz jednak ma różne formy. Najgorszą z nich jest histeria.

Histeryczny płacz dziecka przeszywa mnie na wskroś.

Często bałam się,że może stać się coś złego. Młody nie będzie mógł złapać tchu w czasie takiego napadu,a jest przecież astmatykiem.

Strach i bezsilność to te uczucia mi towarzyszyły. Bo gdy dochodzi do histerycznego płaczu nie pomaga uspokajanie,głaskanie czy inne metody. Gdy mój przedszkolak ma taki atak słowa typu :”Kochanie proszę uspokój się,chodź weźmiemy głęboki oddech”-niewiele są w stanie zdziałać.

Dlaczego?

Dziecko wtedy już nie słyszy,jest jak w amoku. Nie jest wstanie przestać płakać.

Ja znalazłam prostą metodę na ten stan.

Gdy maluch histerycznie płacze podaję mu szklankę wody.

baso-de-agua

Zapewne Was zdziwiło to bardzo.

Już wyjaśniam.

Jeżeli jesteś w stanie przekonać dziecko do wypicia szklanki wody z własnej woli, to odwraca jego uwagę i  musi  zaczerpnąć głęboki wdech powietrza by zaczerpnąć łyk wody.

Prosty trick ale bardzo pomocny w takich sytuacjach. Gdy po pierwszym łyku maluch nadal nie może się uspokoić i dalej łka warto powiedzieć z empatią : “Kochanie jeszcze jeden łyczek na pewno Ci pomoże.”

Zdecydowanie u mnie ta metoda się sprawdza,po kilku wdechach i łykach wody moje dziecko łatwiej uspokoić.

A Wy jakie macie metody na histeryczny płacz?

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

4 komentarze
  1. Ciekawa metoda, będę musiała spróbować, chociaż nie wiem czy moje dziecko będzie chciało pić wodę. Ja jestem wyrodną matką i jak dziecko zaczyna histeryzować to z nim nie dyskutuję, tylko każe wyjść do swojego pokoju i przyjść jak się uspokoi. U niego taki histeryczny płacz jest z błahych powodów, bo np coś mu się nie uda, albo siostra go zdenerwuje. Oczywiście inaczej postępuję, kiedy dziecko się wystraszy lub coś je boli.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Czekolada do picia z marshmallows
Nowszy wpis: Najdziwniejsze rzeczy jakie zrobiłam jako rodzic
Archiwa
KONTAKT