Histeryczny płacz prosta metoda na uspokojenie dziecka

Czy zdarzyło się Wam widzieć swoje dziecko zanoszące się płaczem?

Myślę,że tak.

Płacz jednak ma różne formy. Najgorszą z nich jest histeria.

Histeryczny płacz dziecka przeszywa mnie na wskroś.

Często bałam się,że może stać się coś złego. Młody nie będzie mógł złapać tchu w czasie takiego napadu,a jest przecież astmatykiem.

Strach i bezsilność to te uczucia mi towarzyszyły. Bo gdy dochodzi do histerycznego płaczu nie pomaga uspokajanie,głaskanie czy inne metody. Gdy mój przedszkolak ma taki atak słowa typu :”Kochanie proszę uspokój się,chodź weźmiemy głęboki oddech”-niewiele są w stanie zdziałać.

Dlaczego?

Dziecko wtedy już nie słyszy,jest jak w amoku. Nie jest wstanie przestać płakać.

Ja znalazłam prostą metodę na ten stan.

Gdy maluch histerycznie płacze podaję mu szklankę wody.

baso-de-agua

Zapewne Was zdziwiło to bardzo.

Już wyjaśniam.

Jeżeli jesteś w stanie przekonać dziecko do wypicia szklanki wody z własnej woli, to odwraca jego uwagę i  musi  zaczerpnąć głęboki wdech powietrza by zaczerpnąć łyk wody.

Prosty trick ale bardzo pomocny w takich sytuacjach. Gdy po pierwszym łyku maluch nadal nie może się uspokoić i dalej łka warto powiedzieć z empatią : “Kochanie jeszcze jeden łyczek na pewno Ci pomoże.”

Zdecydowanie u mnie ta metoda się sprawdza,po kilku wdechach i łykach wody moje dziecko łatwiej uspokoić.

A Wy jakie macie metody na histeryczny płacz?

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

4 komentarze
  1. Ciekawa metoda, będę musiała spróbować, chociaż nie wiem czy moje dziecko będzie chciało pić wodę. Ja jestem wyrodną matką i jak dziecko zaczyna histeryzować to z nim nie dyskutuję, tylko każe wyjść do swojego pokoju i przyjść jak się uspokoi. U niego taki histeryczny płacz jest z błahych powodów, bo np coś mu się nie uda, albo siostra go zdenerwuje. Oczywiście inaczej postępuję, kiedy dziecko się wystraszy lub coś je boli.

Dodaj komentarz

Starszy wpis: Czekolada do picia z marshmallows
Nowszy wpis: Najdziwniejsze rzeczy jakie zrobiłam jako rodzic
Archiwa
KONTAKT