Jak można skutecznie pielęgnować cerę naczynkową?

Cera naczynkowa jest uważana za jeden, z najbardziej problematycznych rodzajów skóry twarzy i jej posiadaczki, z całą pewnością zdają sobie sprawę ze słuszności tego stwierdzenia. Trzeba sobie bowiem jasno powiedzieć, że cera naczynkowa cechuje się ogromną delikatnością i wrażliwością na działanie dosłownie wszystkich czynników zewnętrznych.

 

 

Naczynia krwionośne są umieszczone wyjątkowo płytko co sprawia, że stają się one widoczne, a często nawet mocno kryjący podkład może okazać się niewystarczający. Wobec tego warto pamiętać, że o cerę naczynkową należy dbać w wyjątkowo skrupulatny sposób. Jak można zrobić to dobrze?

Najważniejsze zasady pielęgnacji cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest uwarunkowana całkowicie genetycznie. Najczęściej pojawia się ona jednak u osób z jasną karnacją oraz blond włosami. Ten rodzaj cery objawia się przede wszystkim wysoką wrażliwością na skrajne temperatury, kosmetyki oraz prześwitującymi naczyniami krwionośnymi. Jednak posiadaczki tego typu cery powinny nauczyć się ją odpowiednio pielęgnować, co może skutecznie doprowadzić do poprawy jej stanu. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest odpowiedni dobór kosmetyków. Nie mogą być one zbyt agresywne, gdyż spowoduje to zaostrzenie objawów cery naczynkowej. Warto więc korzystać jedynie z takich kosmetyków do pielęgnacji, które mają naturalny i bezpieczny skład, a także są dedykowane cerze naczynkowej. Co więcej, nie można zapomnieć również o regularnym oczyszczaniu cery- najlepiej rano i wieczorem, a następnie nakładaniu na nią kremów i balsamów wysoko odżywczych. Niestety, ale posiadaczki cery naczynkowej powinny zapomnieć o peelingach mechanicznych. Mogą one doprowadzić do powstania przebarwień i jeszcze bardziej zwiększyć widoczność naczynek na twarzy.

Cera naczynkowa i jej pielęgnacja w sezonie letnim

Cera naczynkowa “przeżywa” wyjątkowo trudny czas, szczególnie jeśli chodzi tu o sezon letni. Okazuje się bowiem, że jest ona wyjątkowo wrażliwa na słońce i praktycznie każdy kontakt z promieniami UV doprowadza do zwiększenia widoczności naczyń krwionośnych, a także do wystąpienia czerwonych plam. Wobec tego w sezonie letnim każda z pań powinna jeszcze większą opieką otoczyć swoją cerę naczynkową. Pamiętajmy, że nie powinnyśmy wychodzić z domu bez kremu z wysoką filtracją do twarzy. Nałożenie samego makijażu nie jest wystarczające do tego, by utworzyć solidną barierę pomiędzy naszą skórą a promieniami słonecznymi. Przyda się więc krem z filtrem na poziomie co najmniej 50SPF. Można go wykorzystywać jako solidną bazę pod makijaż. Co więcej, w tym okresie również powinnyśmy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry- zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Warto więc włączyć do swojej rutynowej pielęgnacji wysoko nawilżające kremy, a także samodzielnie wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie.

Jak pielęgnować cerę naczynkową zimą?

W okresie zimowym, posiadaczki cery naczynkowej również muszą zachować odpowiednią czujność. Skóra ich twarzy jest bowiem wrażliwa nie tylko na wysokie, ale także i na wyjątkowo niskie temperatury. Wobec tego w sezonie zimowym, a także i jesiennym warto stosować wysokiej jakości kremy ochronne i zadbać o odpowiednie nawilżenie pomieszczeń, w których przebywamy. Panie zimą powinny również unikać gorących i długich kąpieli, gdyż w ten sposób jedynie rozszerzają one naczynia krwionośne, które stają się jeszcze bardziej widoczne. Pamiętajmy, że zimą- a także i latem- posiadaczki cery naczynkowej powinny całkowicie zrezygnować z wizyt w solarium. Nie będą miały one korzystnego wpływu na ich cerę.

Autor artykułu
Współautorem publikacji jest hotel Grand Chotowa – Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu oraz wesel.
nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT