Czy każdy zakątek Polski nadaje się na urlop?

Polska posiada takie bogactwo natury i miejsc do odwiedzenia, że chyba każdy się zgodzi, że Polska to idealne miejsce dla miłośników spędzania urlopu tego aktywnego jak i leniwego. Oferta miejsc wypoczynkowych do spędzenia urlopu w Polsce obejmuje atrakcje związane z wypoczynkiem w górach, nad morzem, jeziorem, a także nad rzeką. Ale to dopiero początek oferty, która obejmuje takie miejsca do spędzenia urlopu jak miasto, wieś, siedlisko czy nawet leśniczówkę w leśnych ostępach.

 

 

Który kierunek wybrać?

Gdziekolwiek pojedziesz, tam czeka na ciebie ciekawa baza turystyczna z zapleczem do aktywnego wypoczynku lub relaksu na leżaku lub na plaży. Czy masz ochotę jechać w góry czy nad morze, a może odpowiada ci urok mazurskich jezior z rzadkimi kormoranami, wszystko to znajdziesz w Polsce. Kierunek który wybierzesz zaprowadzi cię do ciekawych miejsc historycznych, regionów nie spotykanych nigdzie indziej na świecie, z kuchnią i etnicznym folklorem. Kierunek wschodni zaprowadzi cię do Białowieskiego Parku Krajobrazowego z żubrami, a zachodni do jedynej w Polsce wyspy Wolin.

Atrakcyjne miejsca do wypoczynku

Czy jest możliwość wyliczyć wszystkie atrakcyjne miejsca do wypoczynku w Polsce? Odpowiedź jest jedna – nie.  Pomijając takie oczywiste atrakcje jak góry, jeziora czy morze, śmiało możemy zaliczyć do atrakcyjnych miejsc takie perełki jak Klif Orłowski czy Morskie Oko w górach. Natomiast dla ludzi lubiących plaże czy leniwy wypoczynek na jachcie, to Polskie morze czy jeziora mazurskie są idealnym kierunkiem na taki wypoczynek. Ciekawym miejscem dla urlopu w Polsce może być najcieplejszy rejon zwany, Polską Toskanią. Pod tą nazwą kryje się malownicze Roztocze, które zachwyca czystym powietrzem, dziką przyrodą, oraz krystaliczne czystą wodą.

Urlop w Polsce dla aktywnych

Niezliczone kilometry ścieżek rowerowych, prowadzących przez tereny zapierające dech w piersiach swoim bogactwem natury, biegnące wzdłuż rzek czy przez Parki Narodowe to propozycja dla wypoczynku na rowerze. Szlaki turystyczne, trekkingowe, spływy kajakowe, czy kona jazda to jedynie mały fragment tego co proponuje Polska, dla chcących spędzić urlop aktywnie i na sportowo. Nie możemy pominąć urlopu zimowego z jego sportami zimowymi, które można uprawić na bazie tras narciarskich, oraz wyciągów dla narciarzy. Natomiast dla lubiących adrenalinę ciekawym miejscem do spędzenia urlopu mogą być wycieczki do jaskiń, lub wspinaczki po górach.

Miejsca do których warto się wybrać

Mało kto zdaje sobie sprawę że w Polsce posiadamy jedyną w Europie pustynię, którą warto uwzględnić w swoich planach urlopowych. Warto również wpisać na tę listę miasta z ich niepowtarzalną atmosferą, wioski z charakterystycznym folklorem i architekturą, a także zamki i zabytki, które są niewątpliwie godne odwiedzenia w trakcie urlopu. Natomiast dla ceniących sobie luksus wraz z odnową biologiczną, miejscem które świetnie nadaje się na tego typu urlop, niewątpliwie są oferty hoteli, SPA czy górskich term. W każdym z tych miejsc spędzony urlop gwarantuje satysfakcję i gwarancję dobrze spędzonego urlopu.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Sabat.info.pl

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT