Jak prawidłowo stosować krem do opalania? Praktyczne wskazówki

Niestety, krem z filtrem wśród Polaków wciąż cieszy się niewielką popularnością. Wszystkiemu winne jest przekonanie, że kosmetyk uniemożliwia zdobycie równomiernej wakacyjnej opalenizny. Jak jest naprawdę? Jak prawidłowo stosować krem do opalania i co warto o nim wiedzieć? Koniecznie przeczytaj – zanim wyjdziesz na pełne słońce!

 

 

Krem z filtrem nie blokuje opalania. Jak prawidłowo go stosować?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, krem z filtrem nie blokuje opalania, stanowi natomiast skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a w konsekwencji – przed rakiem skóry. Mając na uwadze swoje zdrowie, kosmetykiem do opalania powinieneś równomiernie pokryć całe ciało, nie unikając miejsc, które osłania kostium kąpielowy lub t-shirt. Jeśli wiesz, jakie korzyści dla zdrowia niesie krem do opalania, koniecznie sprawdź, jak prawidłowo go stosować.

  1. Nałóż krem w odpowiednim czasie. Wiele osób sięga po krem przeciwsłoneczny dopiero na plaży. Tymczasem, jeśli kosmetyk ma prawidłowo spełniać swoją funkcję, powinien być nałożony minimum 30 minut przed wyjściem na słońce.
  2. Powtarzaj aplikację kremu nie tylko po kąpieli. Błędem jest przekonanie, że krem wodoodporny działa przez cały dzień. Aplikację kosmetyku przeciwsłonecznego należy powtórzyć po każdej kąpieli. Zmycie warstwy ochronnej może powodować również pocenie się. Zatem, bez względu na to, jaki kosmetyk wybrałeś, w trakcie słonecznego dnia krem należy nakładać średnio co cztery godziny (jeśli nie zażywasz kąpieli) lub po każdym wyjściu z wody.
  3. Korzystaj z kremu do opalania nawet w trakcie krótkich kąpieli słonecznych. Chociaż niektórzy dermatolodzy są zdania, że opalanie bez ochrony jest bezpieczne do 20 minut w ciągu dnia, zdecydowanie rozsądniej jest korzystać z kremu do opalania również w przypadku krótkich ekspozycji na słonce.
  4. Szczególnie zadbaj o twarz. Smarowanie twarzy kremem z filtrem jest bardzo ważne i jak pokazuje praktyka – stosunkowo trudne. Jeśli dotychczas, aplikując kosmetyk do opalania, omijałeś uszy, nos i okolice oczu, popełniałeś błąd. Krem powinien być równomiernie rozprowadzony na całej twarzy – dzięki temu zapewni jej maksymalną ochronę.
  5. Nakładaj krem z filtrem pod makijaż. Krem do opalania latem najlepiej stosować na co dzień. Wybierając odpowiedni kosmetyk, nie musisz rezygnować z makijażu. Krem z filtrem może być traktowany jako baza. Chcąc mieć pewność, że pozostałe warstwy rozprowadzą się prawidłowo, nałóż krem odpowiednio wcześnie – po to, żeby mógł się wchłonąć.

Krem do opalania dla dzieci. Jaki filtr wybrać?

Przed słońcem należy również chronić skórę najmłodszych. Zasady aplikacji kremu z filtrem są takie same dla dzieci, jak w przypadku dorosłych, nieco inaczej będzie natomiast wyglądał dobór odpowiedniej wysokości filtru SPF. W przypadku niemowląt i małych dzieci dobrym wyborem okażą się te o wysokich wartościach – z faktorem 30, 50 lub 50+, rodzice kilkulatków mogą zdecydować się na krem do opalania dla dzieci SPF30.

Co ciekawe, kupując krem z filtrem SPF50, możesz z niego korzystać również Ty, bez obaw o to, że proces opalania zostanie zablokowany. Owszem, może być nieco wolniejszy, jednak na pewno będzie wyraźnie zdrowszy.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Rodzaje infekcji intymnych
Nowszy wpis: Alergia oczu - jak sobie z nią radzić, gdy masz psa?
Archiwa
KONTAKT