Jak się umiejętnie pakować?

Pakowanie się przed wyjazdem jest często niełatwym zadaniem. Jeśli zabierzemy wszystko, co chociażby teoretycznie może się nam przydać, prawdopodobnie przewrócimy się pod ciężarem walizek. Trzeba mądrze wybrać i trzeba sensownie wszystko poukładać tak, by być potem w stanie z bagażem się poruszać. A w wielu sytuacjach trzeba to robić bardzo energicznie. Jak sobie z tym poradzić?

 

Wybór walizki

Pierwszym krokiem zawsze musi być wybór odpowiedniej walizki do naszych potrzeb. Krótka wizyta gdzieś w Europie, gdzie dolecimy samolotem, aż się prosi o niewielką walizkę na kółkach. Wyjazd w miejsce, gdzie do noclegu trzeba będzie dojść pieszo czy dojechać taksówką o niskim standardzie, znacznie bardziej będzie promował walizki dające się przekształcić w plecaki. Nie należy też szaleć z bagażami twardymi, ponieważ ich okucia to dodatkowe kilka kilogramów masy plecaka.

Zaplanuj bagaż

Kluczem do dobrego spakowania się jest przewidzenie wszystkiego na starcie. Po prostu robimy listę rzeczy do spakowania, na kartce papieru lub w telefonie. W ten sposób unikniemy pakowania chaotycznego, w którym co chwila pojawiają się dodatkowe rzeczy, które trzeba by dorzucić do torby. Jeśli zrobienie listy potrwa kilka dni i na spokojnie będą trafiać na nią kolejne rzeczy, jakość listy będzie na pewno znakomita.

Właściwa kolejność

Bardzo istotne jest umieszczenie rzeczy w walizce w odpowiedniej kolejności. Najpierw trzeba włożyć rzeczy największe, a potem mniejsze i całkiem małe. Najmniejsze rzeczy takie jak chociażby skarpetki, umieszcza się potem wszędzie tam, gdzie została jakaś wolna szpara.

Ubrania warto rolować

Rolowanie ubrań to dla wielu osób czynność zbędna. W praktyce okazuje się jednak, że jest to niemal cudowny sposób na zaoszczędzenie miejsca oraz zadbanie o to, by rzeczy się nie pogniotły. Układanie na klasyczną kosteczkę okazuje się znacznie mniej skuteczne.

Torebki próżniowe

Torebki próżniowe są już dość często wykorzystywanym sposobem na przewożenie kosmetyków i podobnych przedmiotów, które mogłyby narobić spory problem, gdyby zdarzyło się jakieś nieszczęście. Warto jest jednak wykorzystywać je znacznie szerzej, ponieważ takie podejście pozwala nam na dobre zorganizowanie przestrzeni. Dobrym pomysłem jest też pakowanie potem w torebki rzeczy „zużytych”, czyli na przykład skarpetek, które z torebek trafią bezpośrednio do pralki.

Sprytne schowki

W czasie podróży dobrze jest pochować wartościowe rzeczy w miejscach, które są rzadziej sprawdzane przez ludzi mogących się nimi zainteresować. Klasykiem jest umieszczanie kart kredytowych w futerale na okulary, a także zawijanie portfela w wyglądającą na zużyta pieluchę. Nie trzeba nawet mieć ze sobą dzieci – złodziej nie będzie przecież tego sprawdzał.

Podróżne wersje mini

Bardzo wiele rzeczy codziennego użytku i nie tylko posiada swoje specjalne wersje mini, które idealnie sprawdzają się w czasie podróży. Wystarczy tylko wymienić wielką pastę czy wielki dezodorant na ich o ~75% mniejsze odpowiedniki, których i tak nie zużyjemy w czasie krótkiej podróży, aby znacząco zaoszczędzić miejsce.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu
nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

22 komentarze
  1. Odkąd zaczęliśmy podróżować na wakacje z plecakiem z roku na rok pakowanie idzie sprawniej. W plecakach znajdują się nasze najpotrzebniejsze rzeczy, a nawet w tamtym roku zabraliśmy smart kid belt, urządzenie które jako alternatywa fotelika idealnie sprawdziło się dla naszego dziecka w wypożyczonym aucie zapewniając mu bezpieczną jazdę co potwierdzają jego atesty i homologacja. Jest ono małych rozmiarów i waży tylko 120 gram, więc idealnie wpasowuje się do minimum które ze sobą zabieramy.

  2. Pakowanie to trochę nie moja bajka, bo czasem sprawia mi trudności. A nie lubię takich sytuacji.

  3. Ja talent do pakowania mam chyba od małego, zawsze wszyscy podziwiali jak wiele umiem zmieścić w niewielkiej przestrzeni.

  4. Ja w końcu zainwestowałam w wielką walizkę i nie mam teraz problemu z za pakowaniem się do wyjazdu.

  5. Zawsze planuję pakowanie, ale jakoś nie pomyślałam o rolowaniu ubrań, chyba się bałam zagnieceń! Musze to wypróbować 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Głośniki JBL – niezbędny gadżet na wyjazdy latem i zimą
Nowszy wpis: Odpoczynek w górach? Nie tylko na nartach!
Archiwa
KONTAKT