Odpoczynek w górach? Nie tylko na nartach!

Planujesz wybrać się na ferie w góry z całą rodziną? Jeśli nie wszyscy są zapalonymi miłośnikami narciarstwa, koniecznie upewnij się, że będą mieli co robić. Przekonaj tych, którzy się wahają, że warto pojechać. Przeczytaj ten poradnik i zobacz, co ekscytującego można robić podczas wyjazdu w góry w czasie ferii. Przedstaw argumenty „za”, by zyskać aprobatę wszystkich członków rodziny.

 

odpoczynek w górach

Wyjazd w góry – sport i uzupełnianie energii

Po całodniowym zjeżdżaniu na nartach nie ma niczego cudowniejszego niż wyprawa do restauracji. Niektórzy wręcz czekają na ten element wyprawy najbardziej! To właśnie możliwość poznania odmiennej, lokalnej kuchni sprawia, że do wyjazdu w góry za granicę przekonasz nawet członków, którzy nie jeżdżą na nartach. Czy młodzież oprze się pokusie wrzucenia na Instagram lub podzielenia się na Snapchacie zdjęciem niespotykanej w Polsce potrawy obiadowej, bajecznego deseru lub modnej przystawki?

Dla tych, którzy jeżdżą na nartach, mam na wstępie jeszcze jedną ważną informację. Jeśli chcecie beztrosko spędzać czas na stoku, na wieczorem raczyć się w lokalu gastronomicznym pysznymi daniami i zwiedzać miasto, koniecznie zadbajcie o odpowiednie ubezpieczenie. Przeczytajcie artykuł, który ułatwi Wam wybór ochrony dla wszystkich, także dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach: https://kioskpolis.pl/zimowe-ferie-w-gorach-jakie-ubezpieczenie-dla-rodziny/.

 

odpoczynek w górach

Spacery po malowniczych górach

Spacery po górach to jedna z najlepszych atrakcji ferii w górach. Widoki ośnieżonych szczytów są niesamowite. Do tego na szlakach pojawia się mniej osób, więc możesz liczyć na ciszę i spokój. By przekonać do wyjazdu niepewnych i wahających się bliskich, znajdź w internecie kilka widoków alpejskich w zimie i pokaż im – na pewno zmianą zdanie!

Jednocześnie spacery po górach to kolejny powód, dla które zakup polisy turystycznej jest konieczny. Taka polisa obejmuje nie tylko ochronę kosztów leczenia, ale również ratownictwa. Cisza i spokój w górach to coś, co niewątpliwie docenisz. Niestety mniejsza liczba lub brak innych osób na trasie może sprawić, że się zgubisz lub wpadniesz w tarapaty. Jeśli nie będziesz wracał przez długi czas ani kontaktował się z bliskimi, zostanie podjęta akcja ratownicza z wykorzystaniem śmigłowca. To drogie przedsięwzięcie, dlatego koszty ratownictwa powinny opiewać na co najmniej 7-9 tysięcy euro.

 

odpoczynek w górach

Korzystanie z lokalnych atrakcji

W tym punkcie można by wymieniać atrakcje bez końca. Każde region ma swój własny koloryt i elementy, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Weźmy na przykład Słowację i jej gorące źródła. Nigdzie indziej nie znajdziesz ich równie wiele na tak małej powierzchni. W źródłach termalnych wypoczniesz, ale także podreperujesz zdrowie.

A Alpach znajdziesz niezliczone ilości jaskiń, w tym lodowcowych. W ogóle zwiedzanie lodowca jest czymś, co warto przeżyć przynajmniej raz w życiu. Warto też wspomnieć o Alpach Kitzbühelskich. Tam spotkasz trasy rowerowe dogotowane do rowerów górskich, na których jeździ się zimą. Wznieś swoje kolarstwo na wyższy poziom i sprawdź się takiej dyscyplinie.

Miłośnicy piwa i słodyczy rewelacyjnie odnajdą się w Czechach, czyli krainie browaru, Lentilków i czekolady Studentskiej. Wypocząć i spalić nieco kalorii można tu w termach, których jest mniej niż na Słowacji, jednak i one cieszą się popularnością.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

18 komentarzy
  1. Ja kocham góry, najbardziej Stołowe. Wszystko tam ma tyle kolorów… Nie ma nic piękniejszego niż wypoczynek w górach latem.

  2. Zdecydowanie kocham spacery po górach! Zawsze jednak mam świadomość, że góry sa nieprzewidywalne i warto się ubezpieczyć. Szacunek do gór to podstawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Jak się umiejętnie pakować?
Nowszy wpis: Wakacje na Seszelach - 5 powodów dla których warto tam polecieć!
Archiwa
KONTAKT