Jak wybrać płaszcz idealny dla siebie?

Zimą staramy się funkcjonować tak, jak w każdą inną porę roku, chociaż warunki atmosferyczne nie zawsze temu sprzyjają. Dodatkowo pragniemy korzystać z aktywności, które są dostępne jedynie w tym okresie. Żeby były to możliwe, należy zadbać o odpowiedni ubiór, który będzie łączył w sobie zarówno funkcjonalność, jak i stylowy wygląd. Właśnie te dwa wymagania spełniają płaszcze damskie, które pojawiają się w wielu różnych odsłonach. To właśnie ta ich różnorodność jest jedną z ich wielu zalet. Umożliwia wybranie takiego okrycia wierzchniego, które, choć pochodzi ze sklepu, będzie niczym skrojone pod nas same. Nie powinno więc dziwić, że to właśnie tę część garderoby widzimy coraz częściej w modzie ulicznej, jak i na wybiegach najbardziej cenionych projektantów mody. Chcąc czerpać korzyści z noszenia płaszczy, należy odpowiednio je dobrać. Co w takim razie wziąć pod uwagę w trakcie podejmowania tej decyzji?

 

płaszcz

 

Ustal swoje wymagania

Co robisz na co dzień? Jaki tryb życia prowadzisz? Jakie ubrania przeważają w twojej szafie? To właśnie te trzy pytania są kluczowe, a ich odpowiedzi w najbardziej precyzyjny sposób określają indywidualne wymagania. Jeżeli większość swojego czasu spędzasz w biurze na licznych spotkaniach biznesowych, a w ciągu tygodnia nosisz przede wszystkim eleganckie sukienki oraz stylowe garsonki, powinnaś postawić na wełniany, ponadczasowy krój płaszcza. Całkowicie innego wyboru powinny dokonać miłośniczki stylu sportowego oraz casualowego. Przedłużone parki oraz puchówki są znacznie mniej zobowiązującymi odmianami płaszczy. Wyróżnia je nie tylko luźniejszy charakter, ale także większa swoboda wykonywania ruchów, co w wielu przypadkach może być przeważające w ostatecznej decyzji. Pamiętaj, że ubrania powinny ułatwiać twoje codzienne życie, a nie przysparzać zmartwień i nerwów.

Co materiał, to charakterystyka

Funkcjonalność zimowej odzieży przejawia się nie tylko w utrzymywaniu ciepła, ale także w komforcie użytkowania. Jeżeli nie masz alternatywnego okrycia wierzchniego, to bez wątpienia nie będziesz zadowolona z wyboru płaszcza, który łatwo się brudzi, a w celu usunięcia plam, należy oddać go do profesjonalnego czyszczenia. Dlatego niemałą rolę w trakcie podejmowania decyzji o zakupie jest wybór najlepszego materiału. Ten wynika ze wspomnianych już w poprzednim akapicie indywidualnych wymagań, ale również z preferencji co do wyglądu ubrania. Jedną z najpopularniejszych tkanin, z których wykonywane są płaszcze damskie na zimę, to wełna. Cechuje się ona ciepłem, ale także wieloma różnymi wykończeniami. Jego znacznie tańszą alternatywą jest flausz, jednak jego największą wadą jest szybkie i nieestetyczne kulkowanie. Nie zapominaj też o sprawdzeniu materiału, z którego wykonana jest podszewka, ponieważ również ona wpływa na charakterystykę ubrania.

Wybierz odpowiedni fason

Każda z nas chce wyglądać zarówno schludnie, jak i atrakcyjnie. Nawet zimą, kiedy z oczywistych powodów nakładamy większą ilość warstw odzieży, a każda z nich jest wyraźnie grubsza niż podczas innych pór roku. Nie bez znaczenia są tutaj płaszcze, które są najbardziej widoczne oraz mogą pomóc w zrównoważeniu proporcji sylwetki. Dlatego właśnie warto poświęcić trochę więcej czasu na poszukiwania fasonu, który będzie podkreślał wszystkie zalety figury. Kobiety o szerszych niż ramiona biodrach powinny wybierać modele pudełkowe. Z kolei te o wąskich biodrach najlepiej będą wyglądać w krojach trapezowych. Jak podkreślić wcięcie w talii? Najkorzystniejszym rozwiązaniem są płaszcze, które na jego wysokości posiadają pasek lub innego rodzaju wiązanie. Okryciem wierzchnim można zdziałać naprawdę dużo, dlatego sprawdź, jakie pasuje do ciebie najbardziej.

Artykuł powstał przy współpracy z Emonnari.pl

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Jaki strój wybrać do biegania zimą?
Nowszy wpis: Sneakersy damskie - sport w kobiecym wydaniu
Archiwa
KONTAKT