Jaki prezent zrobić na Dzień Nauczyciela?

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Szukasz zapewne w internecie jaki zrobić prezent na Dzień Nauczyciela. Pomogę Ci w tym i podpowiem w dalszej części jakie prezenty robił mój starszy syn. Choć szkoła raczej nie jest lubianym miejscem, to jednak każdy z nas ma ulubionego nauczyciela, któremu warto tego dnia ofiarować prezent od serca. Tego dnia często nauczyciele są obdarowywani kwiatami czasem ktoś wręczy czekoladki. Prezent na Dzień Nauczyciela wcale nie musi być oczywisty jak bukiet kwiatów.

A czy kiedykolwiek myśleliście o innym prezencie?

Popularne są kubki i idę o zakład, że wielu belfrów już wiele z nich ma 🙂
Chce zaproponować Wam kilka propozycji na prezent, ale zrobiony własnoręcznie. Tego typu podarunki są bardziej doceniane, ponieważ wiemy, że osoba daje go z serca.

Franio i ja dziś piekliśmy ciastka dla Pań Przedszkolanek. Młody z moją pomocą robił laurki, a jego wychowawczyni otrzyma mały bukiet kalii.
Mało tu oryginalności, ale zależało mi by maluch sam wykonał te prezenty. A wiadomo, że trzylatek jeszcze ma czas by pokazać swą kreatywność.

Mój starszy syn natomiast wielokrotnie dawał nauczycielom podarunki. Nie należały one do  sztampowych.

Oto kilka takich pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela:

 •  kwiatek w doniczce, którą sam pomalował na wzór linijki, dół czarną farbą, najlepiej kredową i na niej napisane życzenia.
 • zestaw pierwszej pomocy a w nim : tabletki od bólu głowy, stopery do uszu, czerwony długopis, słodycze na poprawę humoru, krem do rąk i żel antybakteryjny
 • kosz słodyczy i owoców, każdy z klasy miał coś przynieść
 • koszulka z nadrukiem ulubionego powiedzonka nauczyciela
 • album ze zdjęciami i opisami uczniów
 •  bilet do kina lub teatru
 • karta podarunkowa do księgarni lub książka, album
 • ramka na zdjęcia najlepiej własnoręcznie ozdobiona
 • zestaw do aromaterapii
 •  obecnie panuje moda na jabłka więc to też może być super prezent a do tego laurki bądź kartka z życzeniami.

Pomysły można mnożyć.

Wierzcie mi takie rzeczy bardzo cieszą nauczycieli, bo nie są darowane, ponieważ tak wypada. Ktoś kto włożył choć trochę inwencji w ich zrobienie docenia trud jaki niesie ze sobą zawód jaki Ci ludzie wykonują. Jak sami widzicie prezent na Dzień Nauczyciela może być oryginalny a także wyrażający sympatię.

Doceńmy ich jutro wręczając prezenty od serca.

prezent na Dzień Nauczyciela

prezent na Dzień Nauczyciela

image

A Ty jaki masz pomysł na własnoręcznie wykonany prezent?

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

11 komentarzy
 1. A u nas jutro dzieci mają wolne 🙂 Dziś była akademia, występy z okazji jutrzejszego święta. A moi panowie dali swoim wychowawczyniom laurki, które sami wykonali 🙂 U nas raczej nie daje się innych prezentów z okazji tego święta. Chłopcy mówili, że kilka osób też dało laurki i ktoś kwiatki – nic poza tym 🙂 Zresztą za moich czasów też się nie robiło prezentów nauczycielom – nauczyciele dostawali prezent na koniec roku szkolnego dopiero.

  1. U nas różnie bywało często rodzice kupowali wielkie bukiety kwiatów lub inne rzeczy teraz kiedy dzieciaki są już w wieku mojego czyli nastolatki jest lepiej bo sami decydują co chcą dać nauczycielowi. W przedszkolu i
   wczesnym nauczaniu uważam, że laurki i coś drobnego jak u nas ciastka to najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Blogowe Wow cześć II
Nowszy wpis: Święto Pyry
Archiwa
KONTAKT