Jakie są rodzaje kredek dla dzieci?

Kredki są bardzo ważnym elementem wyprawki dla pierwszoklasisty. Z ich pomocą maluch będzie rysował szlaczki, kolorował obrazki oraz ozdabiał swój zeszyt. Jakie są rodzaje kredek dla dzieci i kiedy można ich używać?

 

kredki

Do codziennego stosowania – kredki ołówkowe

W dziecięcym piórniku powinien znaleźć się komplet kredek a najlepiej profesjonalny zestaw wytrzymałych kolorowych ołówków, które pomogą maluchowi tworzyć piękne prace. Tradycyjne kredki ołówkowe to kolorowy rysik zamknięty w drewnie. Te modele są dostępne w opakowaniach od 12 sztuk.

Kredki akwarelowe, by kolorowanie było ciekawe

Można również wybrać kredki akwarelowe – dzięki dołączonemu do zestawu pędzelkowi dziecko może tworzyć za pomocą wody wyjątkowe rysunki każdego dnia. W zależności od producenta, marki i jakości, kredki do codziennego stosowania mogą kosztować od kilku do kilkudziesięciu złotych za paczkę. Warto sprawdzić, czy wybrane kredki można kupować na sztuki – jeśli dziecko wykorzysta jeden kolor, będzie go można szybko uzupełnić.

Kredki świecowe i pastelowe na zajęcia plastyczne

Podczas lekcji plastyki na pewno przydadzą się kredki świecowe i pastelowe. Tradycyjne świecówki uczą dziecko zamalowania większych powierzchni i posługiwania się kolorami. Pastele są częściej wybierane na zajęcia w starszych klasach. To kolorowe sztyfty zawinięte w papier, za pomocą których można malować wyjątkowe prace.

Pastele olejne i piękne zestawy kredek

Pastele olejne, które można kupić w zestawie od 12 do 50 kolorów, nadają się do malowania na różnych powierzchniach i pobudzają kreatywność dziecka. Maluch, który uczęszcza na zajęcia kółka plastycznego, powinien mieć dobrej jakości kredki. Na rynku dostępne są gotowe zestawy w eleganckich kasetach na przykład marki Faber-Castell, które składają się z kilkudziesięciu kolorów. Ich używanie pod okiem doświadczonego nauczyciela to sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni.

Wybór odpowiednich kredek powinien być uzależniony od rodzaju prac wykonywanych przez dziecko oraz jego talentu i upodobań. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, począwszy od tradycyjnych kredek ołówkowych, poprzez akwarelowe i świecowe, aż do miękkich pasteli i zestawów, więc każdy rodzic na pewno znajdzie kredki, którymi dziecko będzie rysować z przyjemnością.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Pismo Święte dla młodych — czyli biblia dla dzieci i młodzieży
Nowszy wpis: Moja strefa relaksu - łazienka jak SPA
Archiwa
KONTAKT