Lwia zmarszczka – jak się jej pozbyć?

Zmarszczki mogą przyczynić się do tego, że uzyska się niezbyt atrakcyjny wyraz twarzy. Lwia zmarszczka na czole sprawia, że człowiek wygląda na zdenerwowanego, niezadowolonego, w złym humorze, wręcz wrogo nastawionego. Wraz z wiekiem, gdy zmniejsza się produkcja kolagenu w organizmie, powstają bruzdy na skórze, które niestety pogłębiają się z czasem coraz bardziej.

 

 

 

Niepozorne zmarszczki mimiczne zaczynają być coraz większym problemem estetycznym. Na szczęście można pozbyć się oznak starzenia i zlikwidować między innymi zmarszczkę gniewu. Z pomocą przychodzą różne domowe sposoby i zabiegi medycyny estetycznej.

Skąd ta lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka ma postać pionowej bruzdy pomiędzy brwiami. Znajduje się blisko nosa, przez co wpływa w dużym stopniu na wyraz twarzy. Jeśli ktoś ma nawyk marszczenia brwi w celu uzewnętrznienie swoich emocji, to niestety musi liczyć się z tym, że w końcu utrwali się znienawidzona lwia zmarszczka. W ten sposób groźny wyraz twarzy będzie utrzymywał się przez całą dobę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wpłynie to negatywnie na to, jak człowiek będzie odbierany przez otoczenie. Nie można zrobić dobrego pierwszego wrażenia, jeśli wygląda się na wrogo nastawioną osobę. niepozorna Lwia zmarszczka może przyczynić się do wystąpienia problemu w kontaktach międzyludzkich przełoży się to także na mniejszą pewność siebie, niszczą samoocenę, kompleksy.

Przeczytaj także: https://vitalea.pl/blog/lwia-zmarszczka-jak-powstaje-i-jak-sie-jej-pozbyc

Do powstania lwiej zmarszczki przyczynia się w dużej mierze obniżona produkcja włókien kolagenowych i elastyny. Są to naturalne substancje, które odpowiadają za sprężystość i jędrność skóry, jej napięcie. Odwodnienie skóry również prowadzi do utraty elastyczności skóry i sprzyja powstawaniu oznak starzenia. Osoby palące tytoń niestety samoczynnie powodują pogorszenie swojego wyglądu. Widać to wyraźnie na twarzy. Pokrywa się na ona coraz głębszymi zmarszczkami. W dymie papierosowym znajdują się toksyny, które stanowią źródło wolnych rodników. Szkodliwe substancje prowadzą również do skurczu naczyń krwionośnych i niedotlenienia komórek. Destruktywnie na kondycję skóry oddziałuje stres. Mięśnie znajdują się przez to w ciągłym napięciu. Pojawienie się zmarszczek przyspiesza w dużym stopniu ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe

Jak poradzić sobie z lwią zmarszczką na czole?

W celu uchronienia się przed lwią zmarszczkę warto stosować kremy na twarz zawierające filtry UV. Pomoże również zakładanie okularów przeciwsłonecznych. Zadbać należy o dobre nawilżenie skóry od zewnątrz i od środka. Istotne będzie również unikanie toksyn i zanieczyszczeń. Przeciwzmarszczkowo działa joga twarzy. Dostępne są też różne urządzenia do domowego liftingu twarzy. Z pomocą przychodzą także zabiegi medycyny estetycznej. Wspaniale działa botoks. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej do mięśnia prowadzi do jego rozluźnienia i wygładzenia zmarszczki. Jest to zabieg bardzo bezpieczny, szybki i skuteczny. To samo można powiedzieć o wypełnianiu bruzdy kwasem hialuronowym. Efekty są widoczne od razu i utrzymują się przez kilka miesięcy. Kwas hialuronowy dodatkowo nawilża skórę, pobudza produkcję elastyny i kolagenu. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i przyjemna w dotyku.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT