Moda dziecięca w dzisiejszych czasach

Na przestrzeni lat zmieniło się znacząco podejście do kupowania ubrań dziecięcych. Jeżeli porozmawiamy z naszymi babciami, a często również mamami, usłyszymy najpewniej o praniu pieluch tetrowych, noszeniu tych samych ubranek przez kolejne dzieci w rodzinie przez wiele lat i uniwersalnych ciuchach zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca (bo tak było bardziej praktycznie).

 

moda dziecięca

 

Nikt w tamtych czasach nie przejmował się do końca wyglądem dzieci, a moda dziecięca właściwie nie istniała. No może poza strojeniem dziewczynek w sukienki i białe skarpetki z koronką w niedzielę do kościoła, a chłopców w dziane sweterki. Podejście do stylizacji najmłodszych zmieniło się diametralnie wraz z większą dostępnością produktów w Polsce i polepszeniem sytuacji zarobkowej ludzi. Teraz wielu projektantów głowi się nad kreacjami dla dzieci, bo rodzice są coraz bardziej wymagający. Mogą sobie pozwolić na zakup ubrań lepszej jakości i w ciekawszych fasonach. A apetyt rośnie w miarę jedzenia.

 

moda dziecięca

Ubrania niemowlęce – nie dajmy się zwariować

Każda przyszła mama nie może doczekać się kompletowania wyprawki dla swojego malucha. Często jeszcze przed magicznym dwunastym tygodniem kiedy nie znamy płci dziecka, kupujemy pierwsze elementy garderoby dla naszego niemowlaka. Nic w tym dziwnego, jesteśmy z każdej strony bombardowane malutkimi, miękkimi i słodkimi ubrankami. Często tego typu zakupy można nazwać kompulsywnymi, bo nie przykładamy wagi do wymiaru praktycznego danych ubrań (na przykład tego o jakiej porze roku nasze dziecko się urodzi lub czy niemowlakowi wygodnie będzie spać kilka godzin dziennie w poliestrowej bluzie z kapturem). Kupujemy to, czym cieszą się nasze oczy.

moda dziecięca

Ubrania dla dzieci – jakość jest ważniejsza od ilości

Niezależnie od tego czy kupujemy ubrania dla noworodka czy dla starszego dziecka warto kierować się zdrowym rozsądkiem i jakością. Niskie ceny, nie gnące się, ale sztuczne materiały czy wyprzedaże sezonowe często sprawiają, że tracimy czujność i kupujemy takie elementy garderoby, które można wyrzucić po pierwszym praniu. Powinniśmy przede wszystkim pamiętać, że skóra dziecka jest wyjątkowo wrażliwa (szczególnie niemowlaka) i że bardzo łatwo ją podrażnić niewłaściwym materiałem czy środkiem piorącym. Stawiajmy więc na dobrej jakości bawełnę, wiskozę, len z drobnymi domieszkami elastanu.

 

moda dziecięca

Porzućmy „fast fashion” na rzecz rozważnych i dobrych jakościowo produktów

W dobie tanich sieciówek ciężko tak naprawdę znaleźć sklep z ubraniami dla dzieci wykorzystujący naturalne, wartościowe materiały i mający w swojej ofercie szeroki wybór elementów garderoby. Dlatego warto skorzystać z opcji kupowania online. Jest to nie tylko dobry sposób na spokojne zakupy w zaciszu swojego domu. Zakupy przez internet to zakupy bardziej świadome – możemy tu skontrolować dokładnie składy produktów, rozmiary, porównać ceny z innymi dostępnymi sklepami. Dodatkowo każdy zakup możemy zwrócić bez wychodzenia z domu – poprzez nadanie przesyłki kurierskiej. Tego typu udogodnienia są nieocenione przy kupowaniu ubrań dla więcej niż jednego dziecka. Kiedy nie mamy czasu odwiedzać sklepów stacjonarnych – zamówienie paczki pod drzwi naszego domu to idealny wybór.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

4 komentarze
  1. Ja zakupy robię online taniej i szybciej ni musze z dzieckiem biegać po sklepach. Kupuje dobre gatunkowo ubrania bo nauczona jestem ze kiepskie ciuchy czy buty szybko sie psują i musze wydawać kase ponownie.

  2. I to jest dobre podejście lepiej mniej ubrań ale jakościowych niż tysiące ktore po jednym praniu sie wyrzuca

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Ekskluzywna bielizna damska
Nowszy wpis: Otulacz czy rożek dla niemowlaka - co wybrać?
Archiwa
KONTAKT