Modna czy funkcjonalna? Czym się kierować wybierając szafkę rtv do salonu?

Urządzenie kącika multimedialnego w salonie to idealne dopełnienie pokoju dziennego. Oczywiście, jeszcze zanim zaczniemy urządzać kącik telewizyjny to musimy wszystko dokładnie przemyśleć. Między innymi, należy zastanowić się, jaką szafkę rtv chcielibyśmy posiadać. Warto, by był to jednocześnie mebel modny, jak i funkcjonalny. Naturalnie, ważne jest również to by panował do całości wystroju.

 

szafki rtv

Domowe centrum rozrywki

Kącik z telewizorem nie bez powodu traktowany jest jako domowe centrum rozrywki. Dobór szafki rtv będzie podstawą. Własne oczekiwania należy zestawić z właściwościami i rozmiarami mebli, a także przemyśleć, jak szafka ma być ułożona, aby wszystko wyglądało schludnie. Jeszcze przed zakupem szafki należy sobie odpowiedzieć na następujące pytania: ile miejsca zajmie sprzęt, czy potrzebny jest łatwy dostęp do okablowania oraz jaki rozmiar i design szafki będą najbardziej odpowiednie do naszego salonu. Dobierając szafkę należy myśleć nie tylko o telewizorze i tunerze, ale również o dodatkowych urządzeniach z jakich korzystamy, czyli na przykład o głośnikach. Między innymi dlatego należy się kierować funkcjonalnością szafki rtv. Dobrze zaprojektowana szafka powinna mieć dodatkowe szuflady na płyty i inne gadżety, jakich nie chce się pozostawiać w salonie na widoku.

Takie też modele można znaleźć w sklepie internetowym meble-focus.pl i rzeczywiście warto przyjrzeć się im z bliska. Warto wybierać modele szafek wyposażone w szafki z cichym domykaniem. Mebel na jaki się decydujemy powinien również gwarantować przepływ powietrza pomiędzy poszczególnymi urządzeniami z jakich korzysta się na co dzień. Jeśli bowiem będą one ułożone zbyt blisko siebie to będą zakłócały odbiór.

Design szafki rtv

Jeśli już przemyślimy, na jakich funkcjach szafki rtv zależy nam najbardziej to nie pozostanie nic innego jak zastanowić się nad designem tego ważnego mebla salonowego.  Trzeba przemyśleć, z jakiego materiału szafka rtv ma zostać zrobiona. Należy mieć świadomość, że im większa jest powierzchnia nośna mebla rtv tym bardziej solidna powinna być jego podstawa. Wtedy nie będzie mowy o żadnych odkształceniach.

Wiele osób decyduje się wobec tego na drewniane szafki rtv, które nie tylko są wytrzymałe, ale również dobrze się prezentują. I chociaż jeszcze do niedawna kojarzyły się wyłącznie z wnętrzami wystylizowanymi klasycznie to aktualnie są zaprojektowane w taki sposób,  że w modernistycznych pokojach dziennych także doskonale będą wyglądały. Inny rodzaj szafek na jaki decydują się osoby urządzające salon to szafki akrylowe. Są one odporne na zarysowania i bardzo eleganckie. W większym stopniu kojarzą się już z pomieszczeniami nowoczesnymi. Jeśli wykonane są na wysoki połysk to bez trudu można je też utrzymać w czystości.

Kiedy już zaś chodzi o sam wygląd i kolorystykę szafek rtv to oferta producentów jest faktycznie imponująca. We wspomnianym sklepie można będzie znaleźć sporo inspiracji. Szafki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, co oznacza, że dopasować można je będzie do dowolnej przestrzeni. Dlatego, po określeniu parametrów takich jak: długość, głębokość, pojemność i wysokość można już myśleć wyłącznie o jej designie.

Coraz częściej klienci sklepów meblowych decydują się też na szafki rtv wykonywane na wymiar. Wtedy mają maksymalną pewność co do tego, że dana szafka została zrobiona wprost pod ich oczekiwania oraz to jak prezentuje się salon. Szafka na nóżkach nawiązująca do stylistyki retro, czy szafka bez podstaw, spotykana we wnętrzach minimalistycznych? Szafka bardziej masywna, czy w większym stopniu dostosowana do funkcji dekoracyjnej? Szafka z dużą ilością szuflad, czy szafka o prostej bryle? Niezależnie od tego, jaki będzie wybór – znaleźć można dokładnie ten mebel, który wpasuje się do klimatu mieszkania i sprawi, że kącik telewizyjny będzie idealnym uzupełnieniem salonu, czyli pomieszczenia przeznaczonego do relaksu.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

4 komentarze
  1. Na stronie jest wiele ciekawych propozycji szafek rtv i nie tylko. Znalazłem tam bardzo fajne biurko w atrakcyjnej cenie. Aktualnie czekam na zamówienie 😀

  2. Ja jestem na etapie zmian w salonie i zastanawiam sie nad zakupem drewnianej szafki RTV chętnie zerknę na stronę może cos mnie olśni

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Moja strefa relaksu - łazienka jak SPA
Nowszy wpis: Co robić gdy samolot się spóźnia? Odszkodowanie za opóźniony lot - sprawdź jak je otrzymać.
Archiwa
KONTAKT