Relaks, czyli jak dobrze wykorzystać urlop?

Na myśl o nim czujesz nieopisaną radość, odliczasz dni i godziny. Snujesz wspólne plany, myślami już jesteś gdzieś daleko… Urlop – ten wytęskniony czas, który pozwoli Ci odpocząć od szefa, papierkowej roboty, zgiełku i prac domowych. Jednak powstaje pytanie jak spędzić urlop, by faktycznie wypocząć? Co należy zrobić żeby ten czas był dla nas i rodziny relaksem? Jak ukoić nadszarpnięte nerwy życiem w ciągłym biegu? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym tekście.

SONY DSC

 

 

Wszyscy potrzebujemy naładować nasze życiowe baterie. Te kilka lub kilkanaście dni w roku są niezbędne każdemu człowiekowi, by odpocząć od pracy i codziennych domowych obowiązków. Urlop to czas gdy mamy możliwość zmiany otoczenia, oderwania się od szarej prozy życia. Warto zapomnieć w tym czasie o pracy, obowiązkach, remoncie czy innych rzeczach. Ot, tak po prostu,  wyłączyć znienawidzony budzik i delektować się życiem. Jak dobrze wykorzystać urlop, by nie był to zmarnowany czas? Jak odpocząć od natłoku zajęć codzienności i wrócić z urlopu wypoczętym? Sprawdź 😉

Urlop to odpoczynek

Po pierwsze: na urlopie zapomnij o pracy!!! Jak to zrobić? Oto mój przepis: 

  • Ostatni dzień w pracy niech będzie na domknięcie wszystkich spraw. Swoje obowiązki przekaż osobie, która Cię zastąpi w czasie Twojego urlopu. Pożegnaj się ze współpracownikami i wyjdź z pracy z uśmiechem, przecież od jutra masz wolne 😉 Tak, wiem, łatwo powiedzieć a trudniej wykonać. Pomyśl sobie jednak, że praca nie ucieknie, świat się nie zawali jak Ty odpoczniesz troszkę. Powtarzaj za mną: “Mam urlop, to mój wolny czas i nie będę rozmyślać o pracy anie siedzieć nad pracą!!! Urlop spędzę odpoczywając, ciesząc się z każdego wolnego dnia i kontaktem z bliskimi.” Postaraj się wyłączyć myślenie o robocie, jeśli tego nie zrobisz nadal duchem będziesz tkwić w pracy i nie wypoczniesz. 

 

SONY DSC

Urlop na luzie

Wiele zawodów wymaga od nas stosownego ubioru: garnitur, mundur czy uniform, stają się naszym codziennym strojem. Dodajmy do tego odpowiednią prezencję, bo do pracy nie pójdziesz bez makijażu, czy też nie ogolony 😉 Na czas urlopu pozwól sobie na luz i nie spędzaj godziny przed lustrem, wystarczy 15 minut. Postaw na sportowy look zaoszczędzisz sporo czasu na prasowaniu a wyglądać będziesz równie fajnie. Resztę cennego czasu spędź z rodzinką nad wodą, żaglach, kajakach czy kinie. Poczuj ten luz są wakacje i możesz się odstresować. Pograj w piłkę, pojedź rowerem na wycieczkę, zrób sobie piknik na polanie. Ciesz się czasem wolnym, dostrzegaj pozytywy, zacznij żyć! Urlop to czas kiedy masz możliwość zrelaksować się i zmienić otoczenie. Jeśli masz możliwość to pojedź w miejsce jakie lubisz. My latem zawsze spędzamy czas nad morzem, to koi nasze nerwy i dodaje sił na kolejne miesiące. To lato nie należy do wyjątków. Nadmorskie miejscowości kuszą atrakcjami, wypoczywaliśmy  na plaży leniuchując ale też i aktywnie na łodzi. Zresztą sami zobaczcie moich mężczyzn w roli żeglarzy 😉 Pełen luz i uśmiech na twarzach, wszyscy mogliśmy zapomnieć o pracy, szkole. 

urlop

 

Relaks, czyli jak dobrze wykorzystać urlop (18)

 

urlop

 

urlop

 

SONY DSC

Moi mężczyźni na co dzień muszą nosić stroje jakie obowiązują ich w pracy, jak łatwo się domyśleć zgodnie z moimi radami na czas urlopu zdecydowanie wybierają styl sportowy lub niezobowiązujący. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie podczas naszych wyjazdów, nie muszą zabierać dużej ilości ubrań. Mój syn jest mistrzem pakowania i dobierania sobie ciuchów na wszelkie możliwe wyjazdy urlopowe. To właśnie on wyszukał super miejsce w sieci, gdzie za rozsądne pieniądze kupuje ubrania, nie tylko on ale też i mój mąż. To ze strony  sklepu Denley moi mężczyźni najchętniej wybierają swoje ciuchy. Zresztą sami widzicie na zdjęciach.

urlop

 

SONY DSC

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

30 komentarzy
  1. Urlopowaliście w cudnym miejscu, więc nie dziwię się, że panowie tacy wyluzowani i chętni do pozowania 🙂
    My co prawda spędzaliśmy tegoroczny urlop na miejscu, ale i tak dość aktywny i najważniejsze, że mieliśmy czas dla siebie.

  2. Odpoczywanie to dzisiaj wyzwanie, niestety wiem po sobie, że nie jest to proste. Trzeba o tym ciągle pisać, by nie utrwaliło się przekonanie, że bawią się i korzystają z życia ci, którzy nie mają “dobrej pracy” czy większych ambicji. Urlopowanie to nie strata czasu. Niestety zauważam, że tak jest postrzegane.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Recenzja "Epoka lodowcowa:Mocne uderzenie", czyli zagłada świata w krzywym zwierciadle.
Nowszy wpis: Farma Iluzji, miejsce gdzie poczujesz się jak Alicja w krainie czarów.
Archiwa
KONTAKT