Święty Mikołaj, dlaczego warto w niego wierzyć.

Grudzień to miesiąc, który należy do Niego. Tego pana z białą, długą brodą, wydatnym brzuchem w czerwonym stroju. Wszyscy go znamy, dorośli i dzieci. Święty Mikołaj bo o nim mowa to uosobienie dobroci, bo któż inny rozdaje wszystkim prezenty? Gdy byłam dzieckiem to właśnie Święty Mikołaj zostawiał mi pod choinką wymarzony prezent i cukierki, a w moich czasach to był nie lada rarytas. To była magiczna chwila gdy z przejęciem czekałam czy ten starszy pan zdąży do mnie przybyć. Szybko zjadałam wigilijną kolację i z przejęciem wypatrywałam się w okno by ujrzeć jego zaprzęg. 

 

 

Święty Mikołaj, dlaczego warto w niego wierzyć.

 

 

Jako dziecko długi czas wierzyłam w Mikołaja. Czasem się zastanawiałam jak mnie odnajduje, skąd wie gdzie mieszkam, przecież często się przeprowadzałam albo święta spędzałam u rodziny? Jednak zawsze potrafił mnie zlokalizować i prezent dostarczyć. Magia? Tak, wiem o czym teraz myślisz i uśmiechasz się z przekąsem. Jednak jako dziecko nie miałam pojęcia, że to rodzice są moim Świętym Mikołajem. To oni w imię miłości do mnie i mojego brata stali w długich kolejkach na mrozie by kupić często spod lady wymarzoną lalkę albo klocki lego. Nie wspomnę o cukierkach i pomarańczach, które były na kartki. To ich miłość i determinacja by swoim pociechom sprawić radość uczyniła z nich pomocników tego rubasznego gościa w czerwonym wdzianku.

 

Święty Mikołaj, dlaczego warto w niego wierzyć.

 

Święty Mikołaj i okres świąt to zawsze najmilsze wspomnienia każdego z nas. Pamiętesz ten czas wyczekiwania? Światełka na choince i radość związana z nimi? Ja pamiętam. To moje ulubione wspomnienia. Gdy założyłam rodzinę i zostałam mamą, chciałam by i moje dzieci mogły cieszyć sie z magii świąt. A jegomość z brodą każdego roku podkłada pod choinkę prezenty dla nich. Teraz to ja obserwuję jak mój młodszy syn z wytęsknionym wzrokiem zerka w okno szukając na firmamencie sań zaprzężonych w renifery. Każdego dnia zbiera punkty z adwentowego kalendarza by pochwalić się Mikołajowi, że był grzeczny. Codziennie pyta czy na pewno jest na tej właściwej liście dzieci, by zasłużyć na prezent. I nagle…..

Święty Mikołaj, dlaczego warto w niego wierzyć.

 

 

Nadszedł ten dzień. Niedzielne popołudnie okazało się być tym niezapomnianym dla małego Franka. Otrzymal bowiem list od samego Świętego Mikołaja!!! I to nie byle jaki list. To wideo wiadomość specjalnie dla niego przygotowana. Sam Mikołaj przekazał mu te dobre wieści, że właśnie wpisał go na listę grzecznych dzieci i 24 grudnia przybędzie by dać mu prezent pod choinkę. Ten wymarzony i wyśniony.

Święty Mikołaj, dlaczego warto w niego wierzyć.

W pierwszej chwili Franek oniemiał, co nie często się zdarza. Później z szeroko otwartymi oczmi chłonął każdą głoskę jaką Święty Mikołaj wypowiadał. Gdy wiadomość dobiegła końca skakał z radości. Dziękował i natychmiast oznajmił mi, że musi upiec ciastka dla tego wspaniałego gościa, który daje prezenty.

Święty Mikołaj, dlaczego warto w niego wierzyć.

 

Święty Mikołaj, dlaczego warto w niego wierzyć.

Ta radość i ekscytacja z usłyszanej informacji tylko utwierdziła go w przekonaniu o istnieniu Mikołaja, Elfów i latających reniferów. Wiara w Świętego Mikołaja to czysta magia świąt i czasu miłości. To właśnie ona dodaje nam skrzydeł by każdego dnia być coraz lepszym człowiekiem, rodzicem. Ten krótki wideo list, który mozna znaleźć TU sprawił tyle radości mojemu synowi, dodał mu wiary, że jest kimś niezwykle ważnym dla samego Mikołaja, a jego starania by być jak najlepszym są docenione. Mała rzecz, a potrafi zdziałać cuda. Taki wspaniały list może otrzymać i Twoje dziecko.

Święty Mikołaj, dlaczego warto w niego wierzyć.

 

Święty Mikołaj, dlaczego warto w niego wierzyć.

 

 

Konkurs

Bożenarodzenie to czas miłości i prezentów. Ja też chcę Wam drodzy czytelnicy sprawić prezent i wraz z Elfi   przygotowaliśmy dla Was konkurs. 

Tym razem będzie aż 10 zwycięzców!!!

Wierzycie w Świętego Mikołaja?
Ok, wiem że już jesteście zastarzy ale Wasze dzieciaki na sto procent marzą by spotkać Mikołaja.
A ja mogę pomóc Wam umocnić wiarę w Świętego.
Mam do rozdania 10 video z listem od Mikołaja dla dzieciaków. Każde video to spersonalizowana wiadomość od samego Mikołaja dla Waszego dziecka.

Wyobraźcie sobie jak cudownie będzie zobaczyć radość malucha jak usłyszy od Świętego Mikołaja, że jest na liście tych grzecznych dzieci i czeka na niego wymarzony prezent?
Bądźcie pewni, że radość gwarantowana. Wiem, ponieważ miałam okazję widzieć reakcję mojego dziecka. Powiem Wam, że łezki mi się w oczach zakręciły. Ta radość, oczy jak pięć złotych gdy na ekranie monitora pojawił się sam Mikołaj i przemówił do Franka. Młody skakał z radości jak dowiedział się, że jest na właściwej liście i 24 grudnia może wyczekiwać prezentu.

Jednak do rzeczy. Konkurs.

Wygrana to spersonalizowany video list od Mikołaja dla Twojego dziecka.

Zasady:

– Udostępnij publicznie plakat konkursowy na FB i zaproś do zabawy znajomych
– Odpowiedz na pytanie konkursowe: Dlaczego wierzysz w Świętego Mikołaja?

Miło mi będzie jeśli polubisz nas?

Regulamin

– W konkursie zwycięzców będzie aż 10 osób, jedna osoba wygrywa JEDNĄ nagrodę

Konkurs trwa od 13.12 do 21.12 .2015 do godziny 23:59

– Organizatorzy: Nianio born to be wild
– Fundatorem jest Elfi

Wyniki zostaną podane w dniu 22.12.2015 do godziny 10:00

– W zabawie biorą udział tylko prawidłowe zgłoszenia.

– Zwycięzcy będą wyłonieni na podstawie poprawnych zgłoszeń i najciekawszych odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Na zgłoszenie zwyciezców czekam do 22.12.2015 do godziny 23:59 od momentu ogłoszenia wyników, w razie jego braku zostanie wyłoniony nowy zwycięzca.

Odpowiedzi możecie pisać na FB i na blogu, gdzie konkurs równiez będzie rozstrzygnięty.

* Biorąc udział w zabawie akceptujesz regulamin.

Zapraszam do zabawy i czekam na Wasze odpowiedzi.

 

mikolaj

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

11 komentarzy
 1. Każde dziecko powinno jak najdłużej wierzyć w Świętego Mikołaja, bo on naprawdę istnieje. To co, że rodzice kupują te wszystkie prezenty, ważna jest ta radość w oczach dziecka 🙂 Teraz święta i kolejna okazja do prezentu. Ja dla swojego syna już kupiłam, model do samodzielnego składania, mam nadzieję, że się ucieszy i zobaczę właśnie tą radość w jego oczach.

 2. Ja zawsze wierzyłam w istnienie świętego Mikołaja, ale i tak zawsze wiedziałam, że prezenty kupują rodzice. I już przed świętami przeszukiwałam wszystkie zakątki w domu w celu znalezienia tych prezentów. Dla mnie już wtedy zaczynała się magia świąt.

 3. Ja nie pamiętam ze swojego dzieciństwa tego wyczekiwania prezentów. Dla mnie były tylko miłym dodatkiem do tej całej magii. Od kiedy pamiętam, tak i teraz, bardziej wyczekuję na moment kiedy w domu staje choinka i mogą ją odziać w kolorowe bombki.

 4. Ja wierzę w Mikołaja do dzisiaj 😀 A taki list to super sprawa. Dwa czy trzy lata wstecz zrobiliśmy Kacprowi taką niespodziankę i był zszokowany. Pozytywnie oczywiście. Super pomysł 🙂

 5. Wierzę w Świętego Mikołaja co w wigilijną noc
  wśród gwiazd i śnieżnej zamieci
  w saniach swych niezwykłych
  z prezentami do nas leci.
  Wszyscy uśmiechnięci
  radość, miłoć wszędzie
  bo ta noc z Gwiazdorem niezwykła niech będzie.

 6. Mikołaj to najfajniejszy gość, choć nie znam go osobiście to jednak zawsze dostaję prezent od niego pod choinką. Widać całkiem grzeczny ze mnie facet 😉 Święty Mikołaj symbolizuje dobroć i dlatego warto w niego wierzyć

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Rewolucja w nawilżaniu. Zastrzyk serum z kwasem hialuronowym DermoFuture Precision.
Nowszy wpis: Star Wars - poczuj tę moc!
Archiwa
KONTAKT