Top 5 zabawek na podwórko na cieplejsze dni

Chyba wszyscy rodzice z niecierpliwością czekają na nastanie ciepłych dni. Dużo łatwiej wtedy zorganizować ciekawie czas swoim dzieciom, bo tak naprawdę czasem wystarczy tylko kupić zabawki i akcesoria na podwórko, a maluchy już same doskonale będą wiedziały co z tym zrobić.

 

 

 

zabawa-na-podworku

 

Oczywiście w dobie dzisiejszych czasów mało któremu dziecku wystarczy już tylko zwykła dmuchana piłka czy paletki – trzeba postarać się odrobinę bardziej, jednak naprawdę jest z czego wybierać. Inspiracją dla tego wpisu był asortyment dostępny w jednym z renomowanych sklepów internetowych dla dzieci – https://zabawkaiwyprawka.pl/zabawki/na-podworko, gdzie można znaleźć mnóstwo przykładów kreatywnych i atrakcyjnych zabawek na podwórko dla maluchów w każdym wieku.

Poniżej zaś top 5 pomysłów na to, co kupić swojemu dziecku na podwórko w tym roku.

1. Bramka do gry w piłkę nożną

Dzieci uwielbiają zabawy ruchowe i gry towarzyskie. Piłka nożna to z pewnością jedna z najpopularniejszych dyscyplin również wśród najmłodszych, zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Czasami jednak trudno zgromadzić większą drużynę do rozgrywek, na szczęście teraz każdy maluch może po prostu pokopać sobie piłkę sam.

Wystarczy kupić mu przenośną bramkę do gry w piłkę nożną, a długie i ciepłe wieczory wiosną i latem będzie spędzał na rozwijającej koordynację ruchową grze i zabawie piłką.

2. Atrakcyjne i kreatywne foremki do piasku

Zabawki do piasku naprawdę różnią się między sobą, niektóre z nich mogą znacznie bardziej podobać się maluchom, na przykład ze względu na piękniejsze kolory czy ciekawsze formy i kształty. Warto kupić maluchom naprawdę ciekawy zestaw zabawek do piasku, a jeżeli w okolicy brakuje piaskownicy z prawdziwego zdarzenia, dokupić do tego jeszcze składaną plastikową piaskownicy.

Chociaż nie wszyscy rodzice dobrze tolerują zabawy ich dziecka w piasku, trzeba przyznać jedno – w ten sposób maluchy są w stanie zagospodarować sobie naprawdę bardzo dużo czasu, a ostatecznie przecież o to chodzi.

3. Domek ogrodowy

Od kilku lat szalenie popularne są domki ogrodowe dla maluchów. Najchętniej korzystają z nich dzieci ze starszych grup przedszkolnych oraz młodszych klas szkoły podstawowej, a posiadanie domku w ogrodzie to spełnienie marzeń wielu z nich. Dobrą cenowo opcją jest zakup plastikowego domku ogrodowego, który bez najmniejszych problemów można zamontować w swoim ogrodzie i sprawić tym dzieciom frajdę.

Taki domek ogrodowy jest prosty w utrzymaniu czystości, a poza tym kosztuje zdecydowanie mniej niż na przykład domek drewniany, którego wybudowanie to często wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Aby uatrakcyjnić dzieciom przestrzeń wokół domku, można pokusić się jeszcze o zakup zjeżdżalni ogrodowej. Zabawa na zjeżdżalni to ogrom radości dla wszystkich dzieci, ale też aktywność rozwijającą koordynację ruchową, zwinność oraz utrzymanie równowagi.

4. Dmuchane baseny

Na ciepłe letnie dni, kiedy to z nieba będzie lał się prawdziwy żar, najlepszą opcją do ogrodu będzie nieduży dmuchany basen. Wszystkie dzieci uwielbiają zabawę w wodzie, jednak poza weekendem nie zawsze jest czas by wybrać się na basen. Zorganizowanie dla dzieci basenu w ogrodzie to zatem najlepszy pomysł na dostarczenie im rozrywki, którą tak bardzo kochają. Oczywiście można pokusić się o kupienie odrobinę większego basenu, w którym relaksować się będzie mogła cała rodzina.

Do większego dmuchanego basenu można dokupić też dmuchaną zjeżdżalnię. Dla małych dzieci atrakcyjne są również wszelkiego rodzaju gadżety do wody – na przykład dmuchane rękawki do pływania czy koło ratunkowe, ale też różne zabawki, którymi mogą bawić się podczas wygłupów w basenie. Dobrym przykładem jest wąż wodny.

5. Namiot tipi dla dzieci

Ostatni pomysł na coś, co naprawdę spodoba się wszystkim dzieciom to namiot tipi na podwórko. Chyba każdy maluch marzy o nocowaniu pod gwiazdami i przygodach związanych ze spaniem poza domem. Oczywiście zabawkowy namiot tipi nie służy do nocowania, ale z pewnością może być wspaniałą atrakcją i dostarczyć wielu wrażeń również za dnia.

Starsze dzieci oraz przedszkolaki będą spędzać tam wspaniale czas, bawiąc się w Indian lub czytając książeczki. Zabawki na podwórko mogą rozwijać kreatywność i zachęcać do odgrywania ról, będącego jedną z najbardziej rozwojowych zabaw dla małych dzieci.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze
  1. Bramkę mamy! Córka uwielbia grać w piłkę 🙂 Kosza też już mamy i trampolinę 🙂 Aktywnośc przede wszystkim 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Z jakich etapów składa się projektowanie wnętrz?
Nowszy wpis: Pomysły na oryginalną dekorację ściany. Tanie i proste do wykonania ozdoby
Archiwa
KONTAKT