Wakacje 2020? Sprawdź dokąd się wybrać

Wakacyjne plany warto rozpocząć dużo wcześniej. Kierunków, jakie możemy obrać jest wiele, dlatego wybór jest tym trudniejszy. Jakie kraje dominują w naszych letnich wojażach? Sprawdzamy najchętniej obierane kierunki.

 

wakacje

 

 

Unikalne na skalę światową zabytki, a może czyste plaże i lazurowa woda? Zależnie od tego, jak chcemy spędzić zasłużony urlop, biura podróży mają dla nas gotowe oferty. Które z nich cieszą się największym powodzeniem i gdzie plaże faktycznie robią piorunujące wrażenie na turystach?

Wakacje w Europie

Z roku na rok Polacy zmieniają nieco swoje turystyczne preferencje. Nieco egzotyczne, a przy tym atrakcyjne finansowo kierunki jak Egipt czy Tunezja przestają dominować wśród najpopularniejszych wakacyjnych krajów. Zamiast tego wolimy pozostać w bliższym nam kręgu kulturowym, za to móc cieszyć się nieco lepszym klimatem. Przykładem mogą być wakacje w Bułgarii. – Tamtejsze plaże Morza Czarnego przyciągają coraz większą liczbę turystów, co wpływa na poprawiającą się bazę noclegową oraz inne atrakcje turystyczne – wyjaśnia przedstawiciel biura podróży https://dreamtours.pl. Podobnie przedstawia się sytuacja w Chorwacji oraz innych państwach basenu Morza Śródziemnego. – Bałkany mają kilka wyśmienitych ośrodków, które mogą zainteresować osoby, szukające wypoczynku all-inclusive. Klimat zbliżony do popularnej Grecji oraz wiele zabytków sprawia, że bałkański kierunek cieszy się niemałym powodzeniem. Można też sporo zaoszczędzić, wybierając Chorwacja wakacje last minute. – kontynuuje nasz ekspert.

Egzotyka wciąż w czołówce

Choć wśród bardziej egzotycznych kierunków letnich wakacji 2020 jest naprawdę szeroki wachlarz możliwości, w rankingach biur podróży w czołówce plasują się zwłaszcza dwa kierunki. Pierwszym jest Turcja. Wczasy nad Bosforem cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na atrakcyjną cenę. Wylatując stosunkowo niedaleko, mamy możliwość bezpośredniego kontaktu z orientalną kulturą, która jednak ukształtowała się również dzięki wielu wpływom europejskim. To prawdziwy kulturowy miks, w którym jednak łatwo się odnaleźć. Społeczność jest przyjaźnie nastawiona, a krajobrazy zapierają dech w piersiach. Według danych biura turystycznego Dreamtours.pl Polacy bardzo chętnie odwiedzają Półwysep Arabski. Rozmach atrakcji turystycznych, jakie w zawrotnym tempie powstają w Dubaju czy Abu Zabi, zwracają uwagę coraz większego grona turystów z całej Europy. Jedną z najbardziej obleganych wycieczek w tamtym kierunku jest Dubaj, a oferta wczasów dostępna jest na stronie internetowej https://dreamtours.pl/wakacje/zjednoczone-emiraty-arabskie/dubaj.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Trampki Befado - postaw na wygodę
Nowszy wpis: Opróżnianie piwnic: z firmą czy samemu? Porównanie możliwych rozwiązań
Archiwa
KONTAKT