Opróżnianie piwnic: z firmą czy samemu? Porównanie możliwych rozwiązań

Jesteś na etapie zmiany miejsca zamieszkania, a przed Tobą konieczność opróżnienia piwnicy w bloku? Zastanawiasz się, czy zrobić to samemu czy może zdecydować się na pomoc fachowej firmy? Sprawdź, kiedy warto zatrudnić fachowców i zdać się na ich usługi. Okazuje się bowiem, że zatrudnienie specjalistów może dać znacznie więcej pozytywnych efektów niż tylko oszczędność czasu i wygoda dla osób, które nie mają czasu lub ochoty zajmować się sprzątaniem w swoich piwnicach.

 

 

Opróżnianie piwnic przez firmę przeprowadzkową – kiedy warto się zdecydować na taką usługę?

Większość z nas żyje dość szybko, dzieląc czas między aktywność zawodową, obowiązki rodzinne i chwile dla siebie samego. W sytuacjach stresowych tj. podczas przeprowadzki na ogół ostatnią kwestią, jaką bierzemy pod uwagę, jest konieczność posprzątania piwnicy dla nowych lokatorów. Wiele osób nie ma na to czasu lub zwyczajnie ochoty. Wówczas warto zatrudnić firmę, która kompleksowo posprząta i zadba o wywóz starych mebli po sprzątaniu piwnicy. Zwłaszcza ta druga kwestia jest ważna, ponieważ nie zawsze mamy możliwość pozbycia się np. starych mebli lub innych przedmiotów, których nie można wynieść do kontenera.

Innym rozwiązaniem jest samodzielne sprzątanie, kiedy chcemy np. oszczędzić na wydatkach na firmę przeprowadzkową i sprzątającą. Ma to swoje uzasadnienie, kiedy np. posiadamy mocno ograniczony budżet i zwyczajnie nie stać nas na dodatkowy wydatek. Warto jednak liczyć się z tym, że i tak możemy ponieść wydatki w trakcie sprzątania, w tym te na kartony, pudła i worki na śmieci lub związane z kosztami paliwa lub zatrudnienia samochodu, który wywiezie wielkogabarytowe meble i sprzęt na pobliskie wysypisko.

Dla zapracowanych…

Większość z nas jest zapracowana, a w pracy spędza znaczną część dnia. Do tego dochodzą obowiązki rodzinne i oczywiście konieczność zadbania o ważne aspekty związane z przeprowadzką. Jeśli wyjeżdżamy daleko, to dochodzi do tego szereg formalności związanych z wyrobieniem dokumentów dla siebie i dla rodziny. W takiej sytuacji może zwyczajnie zabraknąć czasu na to, by posprzątać i opróżnić piwnicę ze zbędnych przedmiotów. A jest to konieczność przed oddaniem kluczy nowemu właścicielowi mieszkania. Co wówczas?

Warto zlecić prace porządkowe ekipie, która zadba o kompleksowy przewóz naszych rzeczy pod nowy adres i o posprzątanie piwnicy oraz zrealizuje usługę utylizacji niepotrzebnych rzeczy

Kiedy zlecić specjalistom utylizację zbędnych rzeczy?

Sprzątanie piwnicy to nie tylko konieczność usunięcia rzeczy, z jakich korzystało się na co dzień, ale też często utylizacja. Dotyczy to np. starych, zniszczonych lub zamokniętych mebli, których nie można wynieść do najbliższego kontenera lub elementów wyposażenia mieszkań. Wiele osób ma problem, jak się ich pozbyć samodzielnie, zwłaszcza kiedy termin wyprowadzki zbliża się wielkimi krokami i czas nagli. W takiej sytuacji warto zdać się na pomoc fachowej ekipy, która zadba o wszystkie, niepotrzebne rzeczy z piwnicy – także te, które nadają się już tylko do utylizacji.

Utylizacja starych kanap, szafek czy innych rzeczy zalegających w piwnicach odbywa się po wcześniejszym ustaleniu terminu z ekipą. Na ogół też taki proces składa się z kilku etapów:

  1. Klient ustala z firmą przeprowadzkową termin i miejsce odbioru przedmiotów;
  2. Pracownicy firmy pakują wskazane przedmioty i wywożą;
  3. Na miejscu odbywa się demontaż mebli i ich degradacja na elementy metalowe, drewniane, plastikowe itp., które trafiają do specjalnie przeznaczonych miejsc na tego typu odpady;
  4. Firma zajmuje się fachową utylizacją, a na jej zakończenie wystawia klientowi odpowiedni dokument potwierdzający całość usług utylizacji oraz recyklingu.

Co istotne, utylizacja wykonywana przez fachową firmę to nie tylko oszczędność pracy, ale często też nakładów finansowych, ponieważ w praktyce za samodzielne wywiezienie przedmiotów z piwnicy np. na pobliski szrot również musimy zapłacić, często zatrudniając np. pomocników do wyniesienia mebli, załadunku i rozładunku, a także wynajmując samochód na okres sprzątania. Cena całościowa za to okazuje się często porównywalna lub niewiele mniejsza od tego, ile zapłacimy firmie zajmującej się przeprowadzkami, a w zamian zyskujemy pewność, że fachowcy zadbają o każdy aspekt utylizacji i wywożenia rzeczy podczas sprzątania piwnicy, a my możemy skupić się na innych kwestiach związanych z przeprowadzką.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Wakacje 2020? Sprawdź dokąd się wybrać
Nowszy wpis: Elektrolity dla dzieci. Sprawdź jak zapobiegać odwodnieniu dziecka.
Archiwa
KONTAKT