Wiosenne nowości dla dzieci, czyli kolejne spotkanie Klubu Mam Ekspertek

W połowie marca odbyło się spotkanie Klubu Mam Ekspertek, w którym razem z Frankiem mieliśmy okazję brać udział. Spotkanie odbyło się w Sali zabaw „Fikołki” w warszawskiej Arkadii. To miejsce już poznaliśmy dobrze, bo podczas odwiedzin stolicy jest to nasz punkt obowiązkowy do odwiedzenia. Podczas spotkania dzieciaki szalały pod czujnym okiem animatorek, a mamy uważnie śledziły nowości dla dzieci jakie miały premierę w tym miesiącu. Powiem Wam szczerze, że jest tego całkiem sporo i koniecznie muszę się tymi nowinkami z Wami podzielić.

Nowości dla dzieci

Nadeszła wiosna, za oknem słonko zaczyna mocniej świecić, a to skłania do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Firma Marko zaprezentowała produkty Smart Trike, są to świetne  hulajnogi dla dzieci już od 15 miesiąca życia (Smart Trike Scooter T1) a dla  przedszkolaków (Smart Trike Scooter T5). Dodatkowo z nowości dla dzieci firma przygotowała rowerki biegowe i pojazdy 4 i 5 w 1. Szczególnie te ostatnie to ciekawe rozwiązania. Ważnym jest też fakt, że cena tych wszystkich nowości dla dzieci jakie widzicie, jest bardzo rozsądna i na każdą kieszeń.

Na spotkaniu zostały zaprezentowane również nowości K’s Kids, a wśród nich: przytulanka z dzwoneczkiem, lalka malowanka, a także przytulanka interaktywna Julia uczy mówić. Jako ciocia rocznej dziewczynki zwróciłam szczególną uwagę na przytulankę z dzwoneczkiem, która rozwija zdolności motoryczne dziecka, bo uczy je cierpliwości i wywołuje w nim ciekawość kształtów. Także jedną z nowości dla dzieci są klocki Popboblocs, czyli miękkie, gumowe klocki zapewniające maluszkom świetną  zabawę. Dzięki możliwości łączenia ich ze sobą, dziecko uczy się logicznego myślenia, ćwiczy zdolności motoryczne. Jednak fakt, że zrobione są z gumy działana plus, idealnie nadają się na gryzaki, bo jak wiadomo dzieci kierują się zasadą: co polizane to poznane 😉

“Było sobie życie”

Pamiętacie kultową już bajkę pt.: “Było sobie życie”? Jasne, że pamiętacie! Nie znam osoby, która nie kojarzy  postaci  stworzonych przez Alberta Barillé, w szczególności Mistrza z długą, białą brodą. Jako dziecko uwielbiałam oglądać fascynujący świat ludzkiego organizmu, jaki pokazał nam jego autor. Walkę z bakteriami i wirusami, czerwone krwinki i mnóstwo niesamowitych zjawisk, zobrazowanych w plastyczny i zrozumiały dla dziecka obraz. jak się okazuje, mimo, że bajka ma już 30 lat!!! Tak dobrze czytacie , zainteresowanie nią nie słabnie. Kolejne pokolenia dzieciaków z wypiekami na twarzy ogląda ” Było sobie życie”. Wydawnictwo Hippocampus postanowiło uczcić jubileusz 30-lecia wydaniem filmu w nowej wersji HD. Dzięki rekonstrukcji serii, kolejne pokolenie  ma okazję poznać niezwykły świat jakim jest nasze ciało. Dzieciaki w wieku Franka dzięki nowemu wydaniu uczą się i mają okazję zobaczyć z jaka pasją Albert Barille tworzył swoje dzieło. My już mamy nowe wydanie i powiem Wam, że jakość HD sprawia, że jeszcze chętniej wracam do tej bajki z czasów mojego dzieciństwa. Złota Kolekcja filmu ” Było sobie życie ” w wersji HD, to komplet 6 płyt DVD, na który składa się 26 odcinków, czyli łącznie to aż 10 godzin filmów! Wydane jest przez  Wydawnictwo Hippocampus a już od 15 marca możecie ją kupić w salonach Empik. 

 

Kultowe planszówki

Jak można jeszcze wspólnie spędzać czas z dziećmi? Wiadomo, gry planszowe!!! Jedną, a może wcale nie jedną z nowości dla dzieci przedstawiła nam firma Winning MovesNic Wam to pewnie nie mówi, ale jak powiem Monopoly, Zgadnij kto to lub Cluedo każdy już wie o czym mówię. Firma zaprezentowała nam swoje nowe odsłony znanych i lubianych gier. Ja czekam na wydanie Monopoly w wersji Gry o tron, powiem Wam, że jest mega!!! Dla dzieci w wersji junior rekordy bije wersja ze świnką Piepą, dzieciaki szalały. Jednak firma ma też w zanadrzu inne propozycje,  Top Trumps jest to alternatywa do popularnej  gry karcianej zwanej Wojna, której  niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że można ją zabrać ze sobą wszędzie.  Super propozycją jest gra MATCH  w wersji Avengers lub MATCH Princess.

Nowości dla dzieci – gadżet idealny

Na spotkaniu pierwszy raz miałam okazję zobaczyć gadżet idealny dla mnie jako rodzica i świetny dla mojego dziecka. O czym mówię? Wielorazowego użytku torebki DoddleBags które są zapinane na specjalna strunę, ale mają też nakrętkę. Do czego mogą służyć? Do wszystkiego!!! DO przechowywania soczków, wody, mleka, koktajlów, musów, farb, kosmetyków i wszelkiej maści produktów jaki przyjdą Ci do głowy. Istotne jest to, że są wielorazowego użytku, można je myć w zmywarce, zamrażać, wkładać do mikrofali, ba można wlać gorącą wodę! Są poręczne więc możesz je zabrać wszędzie, na spacer, do pracy lub na pokład samolotu. U mnie już się rozgościły i stały się niezbędne.

Beata Sadowska

Gościem specjalnym była Beata Sadowska, dziennikarka, biegaczka, ale przede wszystkim wyjątkowa mama dwóch synów. Kobieta wulkan energii. Autorka popularnych książek propagujących zdrowy styl życia razem z dziećmi „I jak tu nie biegać” , w której pokazuje jak łączy pasję, wiedzę i miłość do biegania. Kolejna pozycja w jej dorobku to  „I jak tu nie jeść” , w której pokazuje jak jeść smacznie i zdrowo, a to wszystko zrobić w błyskawicznym tempie oraz „I jak tu nie podróżować”,  czyli zapis podróżniczych przygód, całej jej rodziny. Ta ostatnia książka udowadnia, że z dziećmi warto podróżować.

 

Mały Teatr Ilustracji, czyli spotkanie z japońską sztuką

Podczas spotkania wystąpił Mały Teatr Ilustracji z bajką „Jaś i Małgosia”. Członkowie teatru  prowadzą spektakle i warsztaty dla dzieci wykorzystując  ciekawą i bardzo  starą japońską technikę teatru ilustracji zwaną Kamishibai. Podczas spektaklu dzieci zadają pytani lub odpowiadają na nie, w tle słychać muzykę. Spektakle są ilustrowane ręcznie przez autorów sztuki, tworzą przedstawienia na podstawie znanych baśni, a także sami piszą swoje przedstawienia. jak będziecie mieć okazję to koniecznie zobaczcie jak w ciekawy a zarazem prosty sposób można pokazać dziecku bajkę.

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

13 komentarzy
  1. Swietne spotkanie. Fajnie poznac “co w trawie piszczy” w nowosciach,a “Bylo sobie zycie” to zywa legenda. Bajka,ktora przechodzi z pokolenia na pokolenie. My ogladalismy ja niedawno na youtubie. Pozdrawiam.

  2. Rewelacyjne spotkanie! Szkoda, że tym razem nie mogłam wziąć udziału – ale pewnie spotkamy się na kolejnych 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: 10 sposobów jak oszczędzać energię elektryczną i zmniejszyć rachunki
Nowszy wpis: Soki jednodniowe, czy warto je pić?
Archiwa
KONTAKT