5 Rzeczy, które dzieci potrzebują bardziej niż cokolwiek, co można kupić

Zadziwia mnie jak wiele rzeczy można kupić by ułatwić sobie życie. Jak wiele rzeczy można nabyć mając pieniądze by dziecko miało jak najszczęśliwsze i najpiękniejsze dzieciństwo. Jednak czy faktycznie te wszystkie przedmioty są niezbędne naszym pociechom? Zdecydowanie uważam, że czasem próbujemy kupić miłość naszych dzieci. Prawda jest taka, że nasze potomstwo potrzebuje tylko 5 rzeczy, których się nie kupi.

 

 

rzeczy, które dzieci potrzebują

 

 

 

 

Pieniądze ułatwiają życie i rodzicielstwo. Jednak nowe gadżety nie zastąpią matki i ojca. Pomogą w wychowaniu ale nie są niezbędne. Pieniądze zapewnią poczucie bezpieczeństwa ale nie dadzą miłości.

 

Oto 5 rzeczy,  które dzieci potrzebują bardziej niż cokolwiek, co można kupić:

 

1. Czas z rodzicami

Najdroższe zabawki, gry czy komputer nie zastąpią rodzica. Gadżety nie utulą, nie okażą miłości. Czas jaki rodzic poświęci dziecku jest najcenniejszym prezentem. Buduje więź, daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

 

2. Sens życia

Każdy człowiek lepiej się czuje jak ma jakiś cel w życiu. Dzieci także lubią czuć, że życie ma sens. Można to osiągnąć ucząc maluchy współczucia, hojności, pomocy innym.

 

3. Zabawa

Te dni beztroski, zabawy z rówieśnikami lub rodzicami… Tak, to najszczęśliwszy czas. Potem przychodzi czas dorastania, ale to właśnie dzieciństwo kształtuje nas dorosłych. Zabawy, szczególnie te mające charakter poznawczy, edukacyjny rozwijają nasze dzieci. Mniej czasu przed telewizorem a więcej na kreatywnej zabawie.

 

4. Optymizm

Dzieci z natury są optymistami. Mają w sobie chęć życia, widzą w świecie nowe szanse jakie daje każdy dzień. Optymista przyciąga szczęście.

 

5. Zadowoleni z życia rodzice 

Uśmiechnięci i zadowoleni z życia rodzice to naprawdę rzadki widok.  Pogoń za pieniędzmi nie pozwala cieszyć się życiem. Dzieci nas obserwują i naśladują. Matka lub ojciec zadowolony ze swojego życia daje dziecku dobry wzorzec na przyszłość.

 

 

Tych 5 prostych punktów dowodzi jednej prawdy, pieniądze nie zastąpią rodzica. Czas i miłość rodziców jest bezcenny.  Rzeczy, które dzieci potrzebują bardziej niż cokolwiek, co można kupić są w zasięgu każdego z nas, wystarczy tylko chcieć dać je swoim dzieciom.

A co Ty dodasz do tej listy?

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

15 komentarzy
  1. No to jest prawda. Wiele jest dzieci z bogatych domów, które nie są szczęśliwe. Mają “tony” zabawek, ale nie mają, np. czasu rodziców. Są od małego samotne i tylko te zabawki im zostają. Uważam, że może mieć to wpływ na dalsze wykolejenia tegoż dziecka ze środowiska innych ludzi. Jeśli od małego jest samotne, może mieć problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Zapraszam do mnie.

  2. Choć zgadzam się z każdym punktem to mam wrażenie, że współczesny świat zmienia priorytety. Patrząc na rówieśników mojego syna to mieć a nie być ma teraz znaczenie…

  3. W 100% się zgadzam. Najważniejszy jest czas poświęcony dziecku i okazywanie mu miłości. Dodałabym jeszcze wsparcie dla dziecka, żeby zawsze wiedziało, że może na nas liczyć i może zwrócić się do nas w każdej sprawie.

  4. Zgadzam sie ze wszystkim! ? dodalabym: Wiara w to, ze Dziecko sobie poradzi ze da sobie ze wszystkim rade. I to, ze cokolwiek sie stanie to Dziecko zawsse moze liczyc na rodzicow, ze razem dadza rade problemom ? Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: 5 sposobów na lepszy sen ( i dlaczego należy je wypróbować)
Nowszy wpis: Kto prowadzi? Książka nie tylko dla fanów motoryzacji
Archiwa
KONTAKT