Kto prowadzi? Książka nie tylko dla fanów motoryzacji

Książka o wiele mówiącym tytule: “Kto prowadzi? /Who’s driving?” Leo Timmersa to cudowna dwujęzyczna opowieść dla małych fanów motoryzacji ale także zwierząt wszelakich. Pobudza ciekawość, rozwija kreatywność, uczy i sprawia, że dzieciaki zachwycają się wspaniałymi ilustracjami. Koncepcja książki sprowadza się do krótkiego pytania: Kto prowadzi?

Kto prowadzi? Babaryba

Autor książki zaprasza czytelników do zabawy w zgadywanie, które z czterech  zwierząt ukazanych na lewej stronie kartki odjedzie pojazdem z prawej strony. Każda postać zwierzęcia ma charakterystyczny strój ułatwiający odgadnięcie zagadki. Namalowane stworzenia są niezwykle barwne i przyciągające wzrok. Dziecko może podczas czytania i zabawy wykorzystać swoje zabawki, naśladować dźwięki pojazdów. To uzmysłowi maluchowi, że świat z kart książki istnieje realnie.

Kto prowadzi? Babaryba

SONY DSC

Kto prowadzi? Babaryba

Tekstu w książce jest niewiele. Każdorazowo pada pytanie: Kto prowadzi? a na stronie gdzie jest narysowany pojazd znajdujemy jego podpis: traktor, samolot, wóz strażacki. Gdy dziecko zdecyduje kto jest właścicielem danego pojazdu odwracamy kartkę i…. Mamy odpowiedź w formie ilustracji oraz słowną: Świnka! Jedzie do swojego gospodarstwa. Pyr, pyr,pyr,pyr….

SONY DSC

Kto prowadzi? Babaryba

Kto prowadzi? Babaryba

Dużym atutem tej książki jest dwujęzyczność. Najpierw dzieci czytają tekst w języku polskim, następnie jego angielskie tłumaczenie. Od najmłodszych lat mogą osłuchiwać się z językiem Szekspira.

SONY DSC

Kto prowadzi? Babaryba

„Kto prowadzi?/Who’s driving?” Leo Timmersa to pięknie zilustrowana i kolorowa opowieść o różnych pojazdach i ich kierowcach. Piękne ilustracje motywują do zabawy i rysowania, a także do wymyślania własnych opowieści. Koncepcja książki jest otwarta. Zachęca do aktywnego czytania.  Dziecko musi samo wybrać właśiwe zwierzątko, nazwać, zdecydować, podziwiać pojazdy lub naśladować dźwięki przez nie wydawane. Proste i krótkie pytanie: Kto prowadzi? pozwala na interakcję z młodym czytelnikiem. Motywuje do zabawy, nauki języka angielskiego, malowania i wymyślania własnych opowiadań.

SONY DSC

Jeśli sięgając po książeczki dla dzieci, oczekujecie od nich, by przynosiły waszym szkrabom wiele radości aby uczyły i inspirowały do zabawy, koniecznie musicie przeczytać „Kto prowadzi?/Who’s driving?” wydawnictwa Babaryba, które specjalizuje się w literaturze dla najbardziej wymagających czytelników czyli dzieci.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

7 komentarzy
  1. książka stoi też na naszej półce i choć mam córkę i wydawać by się mogło, że nie zainteresuje się motoryzacją jest całkowicie inaczej 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: 5 Rzeczy, które dzieci potrzebują bardziej niż cokolwiek, co można kupić
Nowszy wpis: Dzień, w którym przestałam mówić "Pospiesz się" do moich dzieci
Archiwa
KONTAKT