Aloe vera w naszej codziennej higienie i pielęgnacji

O tym, że w aloesie zwyczajnym Aloe vera kryje się moc wartościowych dla człowieka składników, wiedziano już od dawna. Waszak jako środek do pielęgnacji skóry wykorzystywany był przez samą Kleopatrę i nie mniej piękną księżniczkę Nefretete. Prowadzone współcześnie badania nad składem tej rośliny potwierdzają to, co wiedzieli już starożytni. Dzięki temu Aloe vera znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, a dobre kosmetyki na bazie aloesu są nieustannie poszukiwane przez zainteresowanych klientów.

 

 

 

 

Kosmetyki produkowane na bazie aloesu mogą wpływać korzystnie na kondycję naszej skóry oraz włosów. Niezwykle istotny jest tutaj ich skład, który będzie w stanie zagwarantować skuteczne działanie. Niestety obok produktów wysokiej jakości pojawiają się na rynku również takie, które w rzeczywistości z aloesem mają niewiele wspólnego, choć reklamują się jako aloesowe. Jak rozpoznać te właściwe?

W poszukiwaniu dobrych kosmetyków

Najlepszym rozwiązaniem, które doprowadzi nas do wyboru dobrej jakości produktów, jest czytanie etykiet i składu preparatów. Nie wszyscy jednak wiedzą, co kryje się pod niektórymi skrótami i nazwami składników. Dla nich nieco łatwiejszą i pewniejszą metodą będzie zwracanie uwagi na  przyznane konkretnym kosmetykom certyfikaty. Tym, który upewni nas, że wybraliśmy dobry produkt, jest certyfikat Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu (International Aloe Science Council, czyli IASC).

IASC to organizacja, która zrzesza plantatorów tej rośliny, producentów wykorzystujących ją na skalę przemysłową, a także naukowców I lekarzy. Jej celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat aloesu oraz dbanie o jakość i czystość wprowadzanych na rynek produktów, które zawierają go w składzie. Uzyskanie takiego certyfikatu nie jest proste. Konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań i spełnienie wyśrubowanych norm, a znak jakości przyznawany jest tylko na rok. Po jego upływie producent nie może się już nim posługiwać, chyba że jego kosmetyk ponownie przejdzie pozytywnie wszystkie badania. W ten sposób IASC dba o utrzymanie wysokiej jakości wprowadzanych na rynek produktów aloesowych.

Kosmetyki z aloesu – jest w czym wybierać

Wśród kosmetyków produkowanych na bazie aloesu znajdziemy wiele produktów przeznaczonych do codziennej higieny oraz pielęgnacji. Nie brakuje tu preparatów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, a także włosów, ale i pasty do zębów bez dodatku fluoru, która może być stosowana zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Możemy zdecydować się na kremy i maski z aloesu, mydła oraz żele do mycia twarzy, a także szampony i odżywki. Nie brakuje kosmetyków przeznaczonych dla kobiet, dla mężczyzn, jak i dla całej rodziny.

Niektóre z preparatów mogą zawierać domieszkę innych cennych składników. Przykładem jest pomadka aloesowa z dodatkiem wosku pszczelego czy krem aloesowo-propolisowy marki Forever. Podobne produkty można znaleźć na stronie NajlepszyAloes.pl. Poza wartościowymi produktami jest tam również wiele cennych informacji na temat aloesu.

Kosmetyki z aloesu na stałe wkroczyły do naszego codziennego życia. Nie stało się to zresztą z dnia na dzień. Od lat były stosowane, choć zmieniała się ich forma. Dziś, polegając na przyznanych certyfikatach i znakach jakości, możemy świadomie wybierać wysokiej jakości produkty aloesowe i skutecznie dbać o cerę, włosy i paznokcie.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT