Nowoczesne wnętrze – wybieramy rolety do naszego mieszkania

Nowoczesne wnętrze to pojęcie trudne do jednoznacznego zdefiniowania. Nowoczesność wymyka się ramom, jest podyktowana aktualnymi trendami mody. Nie można zapominać, że i retro było kiedyś nowoczesne. Zobacz, jak dziś wyglądają nowoczesne wnętrza i jak dobrać do nich rolety.

 

 

 

Nowoczesne wnętrze – minimum kolorów i ozdób

Gdybyśmy chcieli znaleźć najlepsze określenie dla nowoczesnych wnętrz, byłby to minimalizm. Zaraz na drugim miejscu stoi funkcjonalność. Współczesne wnętrza aranżowane są dość oszczędnie. Z jednej strony ma to na celu uczynienie nawet małych wnętrz bardzo przestronnymi, z drugiej – nie musimy się oszukiwać – znacznie ułatwia sprzątanie.

Kolorystyka nowoczesnych wnętrz to przede wszystkim uniwersalna biel, ale też kolory, które aktualnie są na topie, a więc jasna szarość i chłodny błękit oraz tzw. kolory ziemi – odcienie beżu brązu i grafitu.

Wszelkie ozdoby, jakie możemy zobaczyć w nowoczesnych wnętrzach, cechuje prostota i minimalizm formy. Ozdobne esy-floresy odeszły do lamusa.

Przeczytaj także: Jakie rolety wybrać czyli dekorujemy okna na wiosnę

Rolety do nowoczesnego wnętrza – różne rodzaje rolet

Pod pojęciem „rolety” kryje się więcej niż jeden ich rodzaj. Dlatego wybór rolet do nowoczesnego wnętrza warto rozpocząć od poznania możliwości.

Rolety klasyczne na rolce – rolka montowana jest do sufitu bądź ściany, ewentualnie do framugi okiennej. Roletę opuszcza się i podnosi za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. Roleta na rolce nazywana jest też roletą wolnowiszącą.

Rolety w kasecie – wyglądają i zachowują się podobnie jak rolety wolnowiszące. Różnica polega na tym, że rolka zamaskowana jest kasetą. Zwinięta roleta jest praktycznie niewidoczna. Jeśli montuje się ją na framudze okna, kasetę dobiera się do koloru framugi.

Rolety dzień noc – bardzo modne w ostatnich latach i ściśle kojarzące się z nowoczesnymi wnętrzami. Roleta dzień noc to złożony na pół i obciążony w dolnej części pas tkaniny składający się z poziomych pasów kolorowych i przezroczystych. Za pomocą łańcuszka można modyfikować ustawienie pasów względem siebie i w ten sposób regulować dopływ promieni słonecznych.

Rolety rzymskie – bardzo efektowne i stylowe. Szyje się je z takich samych tkanin, jak zasłony i tak też wyglądają po opuszczeniu. Od klasycznej zasłony różnią się tym, że nie są marszczone. Ponadto wyglądają jak uszyte z poziomych pasów. W rzeczywistości są podzielone tunelami z fiszbinami. Roleta rzymska jest dekoracją okna nie tylko wówczas, gdy jest opuszczona, ale też wtedy, gdy jest podniesiona do góry.

Rolety plisowane – kolejny rodzaj rolet bardzo mocno kojarzący się z nowoczesnymi wnętrzami. Roleta plisowana wygląda jak tkanina złożona w harmonijkę. Nie da się jej całkowicie rozprostować, plisy są zawsze wyraźnie widoczne. To jedyny rodzaj rolety, którym możemy przesłonić nie tylko całe okno lub jego górną część, ale także część dolną lub środkową.

Rolety dachowe – są dokładnie tym, na co wskazuje ich nazwa. Są też odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy coraz częściej aranżują pracownie lub sypialnie na poddaszach. W takich miejscach nie sprawdzają się zwykłe rolety, potrzebne są te, które nie będą odstawały od okna. Najczęściej są to rolety w kasecie z prowadnicami lub plisy dachowe.

Wszystkie wyżej wymienione rodzaje rolet dostępne są w sklepie: https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

 

 

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Aloe vera w naszej codziennej higienie i pielęgnacji
Nowszy wpis: Nastrojowa lampka nocna z karuzelą i pozytywką - relaks dla Twojego dziecka
Archiwa
KONTAKT