Skandynawskie wnętrze – tapety do pokoju dziecka

Skandynawski styl aranżacyjny nie traci na popularności. Charakteryzuje go bowiem nie tylko funkcjonalność, ale również przytulność, pozyskana poprzez zastosowanie ciepłej, jasnej kolorystyki i miękkich dodatków tekstylnych. Taki styl doskonale sprawdza się w szczególności podczas urządzania pokoju dla dziecka, który powinien być przestronny, komfortowy i przyjazny dla dziecięcej wyobraźni. Jego bazę stanowią natomiast ściany. W jaki sposób należy wykończyć je, aby prezentowały się dobrze i były praktyczne?

 

 

Ściany pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim – jak je dekorować?

Na wzór skandynawskich domów wnętrza urządzane w tym stylu charakteryzuje przede wszystkim minimalizm – zarówno w kwestii wyposażenia, jak i kolorystyki. Dominują tutaj barwy naturalne, nazywane często kolorami ziemi. Ściany w pokoju dziecięcym powinny być więc białe, ewentualnie jasno szare, błękitne, delikatnie żółte lub miętowe. Dobrym wyborem będą zatem jasne, pastelowe odcienie zastosowane z umiarem, czyli bez nadmiernego mieszania barw. Ponieważ jasna farba na ścianach może okazać się jednak nieco niepraktyczna, doskonałym rozwiązaniem okażą się również skandynawskie tapety dziecięce odporne na czyszczenie, które można przykleić na jedną z elewacji – na przykład tą najbardziej narażoną na zabrudzenie, czyli przy kąciku zabaw lub za łóżkiem. Takiej powierzchni nie będą straszne ani zabrudzone dziecięce rączki, ani kredki czy flamastry.

Jakie tapety dla dzieci wybrać do pokoju w stylu skandynawskim?

Podobnie jak podczas dekorowania sypialni czy salonu, wybierając tapetę do pokoju dziecięcego ze sklepu 4wall.pl możemy zdecydować się na jedną z dwóch opcji – ponadczasową i uniwersalną lub oryginalną i nadającą charakter. Pierwsze rozwiązanie to tapety dla dzieci we wzory, utrzymane w minimalistycznym stylu skandynawskim oraz odpowiedniej kolorystyce.

 

https://4wall.pl/tapety-w-kropki/2015-tapeta-dziecieca-w-kropki-g56522.html

 

Będą to podstawowe desenie, czyli kropki, paski, krata, gwiazdki czy serduszka w typowych dla skandynawskiego stylu zestawieniach barw, na przykład szarości i bieli lub bieli i czerni. Druga opcja to równie dobrze kojarzone ze skandynawskimi aranżacjami tapety do pokoju dziecka z wizerunkami zwierząt, a zwłaszcza zwierząt leśnych, czyli lisów, jeleni czy saren.

 

https://4wall.pl/tapety-do-pokoju-dziecka/2047-tapeta-dziecieca-w-samochody-g56011.html

 

Charakterystyczne dla takich dekoracji jest zastosowanie delikatnych kolorów oraz stylu graficznego przypominającego rysunek.

 

https://4wall.pl/tapety-skandynawskie/4207-2324-skandynawska-tapeta-w-kropki-108561.html

Skandynawski design na ścianie pokoju dziecięcego – jakie ma zalety?

Pokój dziecięcy powinien być miejscem przytulnym, sprzyjającym relaksowi, a jednocześnie nie nużącym. Właśnie taką strefę pozwala stworzyć we wnętrzu styl skandynawski, pełen jasnych kolorów, prostych form, przyjemnych dla oka kształtów i przyjaznych postaci. W pokoju udekorowanym zgodnie z zasadami tego stylu dziecko może czuć się bezpiecznie i komfortowo, spokojnie zasypiać i wesoło się bawić, a także efektywnie uczyć się i rozwijać swoją wyobraźnię. Dużym atutem skandynawskiego stylu aranżacyjnego jest także jego uniwersalność. Ozdobiony skandynawską tapetą pokoik będzie odpowiedni zarówno dla niemowlaka, jak i dla starszego malucha – nawet tego, który uczęszcza już do szkoły.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT