Babcia i Dziadek to skarb… Dają miłość i niepowtarzalną więź

Styczeń to zimowy miesiąc, który z reguły jest mroźny, ale w te dwa dni: 21 i 22 stycznia każdemu robi się cieplej na sercu. Dzień Babci i Dziadka, bo o nich piszę, to jedne ze świąt o których nie można zapomnieć. Dzieci rysują laurki, dorośli kupują kwiaty lub czekoladki, wszyscy szukają wyjątkowych prezentów z okazji święta seniorów. W ten sposób chcemy uhonorować nasze babcie i dziadków oraz podziękować im za bezinteresowną miłość.

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

W naszym kalendarzu Dzień Babci i Dziadka pojawił się w latach 60-tych XX wieku. Zyskał dużą popularność, ponieważ daje możliwość podziękowania za miłość i troskę jaką dziadkowie okazują wnukom. Jednak przede wszystkim staramy się podziękować im za: czas, czyli to co jest najcenniejsze. To oni zawsze przytulą, dają ekstra kieszonkowe i słodycze, tak by mama nie widziała. Mają bezgraniczną cierpliwość i są od rozpieszczania, bo rodzice wychowują, a dziadowie pozwalają na wszystko.

 

Dzień Babci i Dziadka

Za co kochamy Babcię i Dziadka?

Każdy z nas kocha swoich dziadków przede wszystkim za ich miłość jaką okazują zawsze swoim wnukom. Ich serca są pojemne i przepełnione bezgranicznym uczuciem do wnuków. Nie istotne czy mają jednego czy więcej wnuków, każdy z nich jest dla Babci i Dziadka najładniejszy, najukochańszy i najmądrzejszy. Potrafią wybaczyć wiele, puchną z dumy gdy wnunio stawia pierwsze kroki, zaczyna czytać i pisać lub deklamuje wiersz na przedstawieniu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Dzień Babci i Dziadka

 

Dają wnukom swój czas, chodzą razem na spacery, gdy rodzice są zapracowani, gotują i pieką ciasteczka z wnukami, są pomostem miedzy teraźniejszością, a przeszłością. Opowiadają wnukom o czasach ich młodości, uczą wielu przydatnych rzeczy. Każdy z nas powie jedno: dziadkowie są, by ich kochać, ponieważ oni nas też kochają.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka w tym roku postanowiliśmy podarować nie tylko laurki i czekoladki. Chcemy pielęgnować rodzinne tradycje i poznać lepiej historie rodziny. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup książek, a właściwie swoistego rodzaju albumów. Seria “Opowieści Babci” oraz ” Opowieści Dziadka” to idealny prezent dla seniorów nie tylko z okazji ich święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka, ale może być też podarunkiem z serca bez okazji.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

 

To albumy gdzie nie tylko dziadkowie mogą wklejać zdjęcia, to przede wszystkim ich historia życia spisana na kartach książki, którą wnuki beda mogły przeczytać. Dowiedzą się jak w młodości Babcia i Dziadek bawili się, czy dobrze się uczyli, kiedy się poznali i w jakich okolicznościach. Przeczytają o rodzicach dziadków, czyli poznają swoich pradziadków. Zaznajomią się z historiami rodzinnymi, anegdotami i tradycją jaka panowała w ich domach. To wyjątkowa okazja, by młodsze pokolenie poznało życie jakie wiedli ich dziadkowie w XX wieku.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

 

Dzieci dzięki tak nietypowym prezentom mają okazję nawiązać więź z dziadkami. Poznają świat gdzie nie istniały komputery i internet, młodzież spędzała wspólnie każdą chwilę na zabawie, tańcach i słuchaniu zachodniej muzyki. Te opowieści sprawią, że rodzinne historie, będą przekazywane kolejnym pokoleniom. Zainicjują kolejne rozmowy wnuków z dziadkami, nasze dzieci będą chciały słuchać i czytać niewiarygodne historie z młodych lat Babci i Dziadka. Wierzcie mi takie opowieści są motywujące i czasem zbaczają na ciekawe tory.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

 

Dziadkowie będą mieli okazję powspominać czasy młodości, ale przede wszystkim będą mieli radość z tworzenia opowieści dla wnuków. Jeśli więc szukacie prezentu niebanalnego z okazji Dnia Babci i Dziadka to te książki sprawdzą się idealnie.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

23 komentarze
    1. Jak zrobicie laurki to dziadkowie tez beda zadowoleni a jak masz możliwość odwiedzenia ksiegarni np empik to znajdziesz te książki w atrakcyjnej cenie i bedzie to cudowny podarunek

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Najzdrowsza zupa świata - rosół! Jak gotować, by był smaczny i pożywny?
Nowszy wpis: Sauna - dlaczego warto korzystać z niej zimą?
Archiwa
KONTAKT