Babcia i Dziadek to skarb… Dają miłość i niepowtarzalną więź

Styczeń to zimowy miesiąc, który z reguły jest mroźny, ale w te dwa dni: 21 i 22 stycznia każdemu robi się cieplej na sercu. Dzień Babci i Dziadka, bo o nich piszę, to jedne ze świąt o których nie można zapomnieć. Dzieci rysują laurki, dorośli kupują kwiaty lub czekoladki, wszyscy szukają wyjątkowych prezentów z okazji święta seniorów. W ten sposób chcemy uhonorować nasze babcie i dziadków oraz podziękować im za bezinteresowną miłość.

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

W naszym kalendarzu Dzień Babci i Dziadka pojawił się w latach 60-tych XX wieku. Zyskał dużą popularność, ponieważ daje możliwość podziękowania za miłość i troskę jaką dziadkowie okazują wnukom. Jednak przede wszystkim staramy się podziękować im za: czas, czyli to co jest najcenniejsze. To oni zawsze przytulą, dają ekstra kieszonkowe i słodycze, tak by mama nie widziała. Mają bezgraniczną cierpliwość i są od rozpieszczania, bo rodzice wychowują, a dziadowie pozwalają na wszystko.

 

Dzień Babci i Dziadka

Za co kochamy Babcię i Dziadka?

Każdy z nas kocha swoich dziadków przede wszystkim za ich miłość jaką okazują zawsze swoim wnukom. Ich serca są pojemne i przepełnione bezgranicznym uczuciem do wnuków. Nie istotne czy mają jednego czy więcej wnuków, każdy z nich jest dla Babci i Dziadka najładniejszy, najukochańszy i najmądrzejszy. Potrafią wybaczyć wiele, puchną z dumy gdy wnunio stawia pierwsze kroki, zaczyna czytać i pisać lub deklamuje wiersz na przedstawieniu z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Dzień Babci i Dziadka

 

Dają wnukom swój czas, chodzą razem na spacery, gdy rodzice są zapracowani, gotują i pieką ciasteczka z wnukami, są pomostem miedzy teraźniejszością, a przeszłością. Opowiadają wnukom o czasach ich młodości, uczą wielu przydatnych rzeczy. Każdy z nas powie jedno: dziadkowie są, by ich kochać, ponieważ oni nas też kochają.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka w tym roku postanowiliśmy podarować nie tylko laurki i czekoladki. Chcemy pielęgnować rodzinne tradycje i poznać lepiej historie rodziny. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup książek, a właściwie swoistego rodzaju albumów. Seria “Opowieści Babci” oraz ” Opowieści Dziadka” to idealny prezent dla seniorów nie tylko z okazji ich święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka, ale może być też podarunkiem z serca bez okazji.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

 

To albumy gdzie nie tylko dziadkowie mogą wklejać zdjęcia, to przede wszystkim ich historia życia spisana na kartach książki, którą wnuki beda mogły przeczytać. Dowiedzą się jak w młodości Babcia i Dziadek bawili się, czy dobrze się uczyli, kiedy się poznali i w jakich okolicznościach. Przeczytają o rodzicach dziadków, czyli poznają swoich pradziadków. Zaznajomią się z historiami rodzinnymi, anegdotami i tradycją jaka panowała w ich domach. To wyjątkowa okazja, by młodsze pokolenie poznało życie jakie wiedli ich dziadkowie w XX wieku.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

 

Dzieci dzięki tak nietypowym prezentom mają okazję nawiązać więź z dziadkami. Poznają świat gdzie nie istniały komputery i internet, młodzież spędzała wspólnie każdą chwilę na zabawie, tańcach i słuchaniu zachodniej muzyki. Te opowieści sprawią, że rodzinne historie, będą przekazywane kolejnym pokoleniom. Zainicjują kolejne rozmowy wnuków z dziadkami, nasze dzieci będą chciały słuchać i czytać niewiarygodne historie z młodych lat Babci i Dziadka. Wierzcie mi takie opowieści są motywujące i czasem zbaczają na ciekawe tory.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

 

Dziadkowie będą mieli okazję powspominać czasy młodości, ale przede wszystkim będą mieli radość z tworzenia opowieści dla wnuków. Jeśli więc szukacie prezentu niebanalnego z okazji Dnia Babci i Dziadka to te książki sprawdzą się idealnie.

 

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

23 komentarze
  1. Zapomniałam może jutro gdzieś uda mi sie kupić takie albumy? Może znasz księgarnie gdzie mozna je kupić?

    1. Jak zrobicie laurki to dziadkowie tez beda zadowoleni a jak masz możliwość odwiedzenia ksiegarni np empik to znajdziesz te książki w atrakcyjnej cenie i bedzie to cudowny podarunek

Dodaj komentarz

Starszy wpis: Najzdrowsza zupa świata - rosół! Jak gotować, by był smaczny i pożywny?
Nowszy wpis: Sauna - dlaczego warto korzystać z niej zimą?