Ciśnieniomierz to urządzenie, które warto mieć w domowej apteczce.

Kompletujesz domową apteczkę i zastanawiasz się, co powinno się w niej znaleźć? Oprócz podstawowych środków do dezynfekcji ran, leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych warto też mieć kilka najważniejszych urządzeń medycznych.

 

ciśnieniomierz

 

 

Prócz oczywistego termometru urządzeniem medycznym, które powinno znaleźć się w każdym domu jest ciśnieniomierz naramienny. U dorosłej osoby prawidłowe ciśnienie wynosi dla ciśnienia skurczowego od 120 do 139 mmHg, a dla ciśnienia rozkurczowego od 80 do 89 mmHg. Regularny pomiar tych wartości jest wyjątkowo ważny dla tych osób, które mają problemy zdrowotne związane z układem krążenia i sercem. Chodzi przede wszystkim o osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, choroby serca, a także po zawale.

Dobry ciśnieniomierz – gdzie kupić?

Podstawowa funkcja, jaką musi dobrze spełniać ciśnieniomierz naramienny to podanie szybkiego i zgodnego ze stanem faktycznym wyniku. Pamiętajmy, że na podstawie takich domowych pomiarów będziemy podejmować decyzje dotyczące dalszych kroków, jak np. zgłoszenie się do lekarza lub nawet wezwanie karetki. Musimy więc być pewni, że ciśnieniomierz naramienny działa poprawnie, a wynik na wyświetlaczu jest rzetelny. Ciśnieniomierz naramienny będzie przydatny przede wszystkim dla osób mających problemy ze zdrowiem, ale sięgajmy po niego zawsze, gdy nasze samopoczucie nas niepokoi. Nawet osoby, które nie mają przewlekłych chorób i na co dzień nie narzekają na stan swojego zdrowia, w chwilach słabości powinny dokonać pomiaru, by upewnić się, że wszystko jest w porządku. Mając na uwadze, jak ważne w takiej chwili jest korzystanie z urządzenia godnego zaufania w Sanity.pl przygotowaliśmy dla Państwa ofertę opartą o wyłącznie sprawdzone modele, atestowane i certyfikowane.

 

ciśnieniomierz

Jak prawidłowo wykonać pomiar?

Ciśnieniomierz naramienny wyczuwa drgania wywołane krew pulsującą pod mankietem założonym na ramieniu. Dokładność pomiaru obiecywana przez producenta będzie zależeć od przestrzegania przez nas kilku podstawowych zasad dotyczących obsługi urządzenia i dokonywania pomiaru. Wszystkie ciśnieniomierze dostępne na Sanity.pl posiadają system FDS, czyli Fast & Delicate System – szybki, cichy i optymalny pomiar. Oznacza to dokonywanie pomiaru od dołu, już w trakcie napełniania mankietu. Pomiar dokonywany jest  jeszcze przed zniekształceniem naczyń krwionośnych, co oznacza lepszy przepływ krwi i dokładniejszy wynik. Pamiętaj, że:

– pomiaru należy dokonywać w pozycji siedzącej,

– przed rozpoczęciem pomiaru zalecany jest odpoczynek ok. 5 minut,

– ramie powinno być odsłonięte w luźny sposób, ubranie nie może być zaciśnięte nad miejscem pomiaru,

– mankiet zawsze zakładaj starannie i zgodnie z instrukcją,

– unikaj rozmów i poruszania się w trakcie pomiaru.

Łatwość obsługi

Tworząc naszą ofertę mieliśmy na uwadze przede wszystkim komfort korzystania z naszych urządzeń i ich niezawodność. Nasze ciśnieniomierze, jak np. model Simple pozwalają na samodzielne dokonanie badania, bez potrzeby pomocy osób trzecich. Ciśnienie krwi będziesz mógł zmierzyć zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Automatyczny ciśnieniomierz naramienny Sanity sam napełnia mankiet powietrzem zaraz po uruchomieniu, a po krótkim czasie na wyświetlaczu ukazuje się wynik. Warto zwrócić uwagę, że ciśnieniomierz naramienny Sanity, jak np. model Senior lub Simple pozwala na zapisanie wcześniejszych pomiarów. Posiadają one także funkcję wykrywania arytmii, a dzięki wygodnemu etui bez problemu weźmiesz je ze sobą w podróż.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Bezpieczne opalanie. Kiedy słońce zagraża naszemu zdrowiu?
Nowszy wpis: Oczyszczanie wodorowe - sposób na idealną cerę
Archiwa
KONTAKT