Oczyszczanie wodorowe – sposób na idealną cerę

Oczyszczanie wodorowe to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg dla wszystkich osób z odwodnioną, szarą i wymagającą dogłębnego oczyszczenia skórą. Dzięki niemu cera odzyska zdrowie, blask i zahamujesz proces starzenia. To wieloetapowa procedura odmładzania twarzy z wykorzystaniem dobroczynnego pierwiastka wodoru. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele zabiegów, które pomagają zachować młodzieńczy wygląd. Wodorowe oczyszczanie twarzy to jeden z hitów pielęgnacyjnych ostatnich miesięcy.  Łączy w sobie to, co najważniejsze w pielęgnacji skóry – dogłębne oczyszczenie, odżywienie, dotlenienie, rewitalizację, a nawet zabieg typu anty-aging. Dziś opowiem jakie efekty zaobserwowałam u siebie po tym zabiegu.

 

oczyszczanie wodorowe

 

 

Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Na stories pokazywałam Wam jego przebieg na żywo, zostałam zalana mnóstwem pytań, dlatego postanowiłam odpowiedzieć na nie na blogu, by każdy miał możliwość zapoznania się z tym zabiegiem.

Oczyszczanie wodorowe twarzy – etapy i efekty

Pierwsze podstawowe pytanie brzmi: Czym jest wodorowe oczyszczanie twarzy? Najprościej mówiąc to wprowadzanie mikrocząsteczek wodoru przy pomocy specjalnej maszyny w głąb naszej skóry. Jednak to nie da pełnego obrazu czym jest ten rewelacyjny zabieg. Chcąc go wyjaśnić musze podzielić go na etapy tak jak jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym. I tak zaczynamy…

 

oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe etap I: neutralizacja wolnych rodników przez wodór

 

Pierwszym etapem oczyszczania wodorowego jest  skierowanie na skórę strugi wody pod wysokim ciśnieniem za pomocą specjalnej maszyny. Dzięki zastosowaniu impulsów elektrycznych w błonie komórkowej powstają mikrokanaliki, przez które zawarty w wodzie wodór dostaje się w głębokie warstwy skóry. Cząsteczki wodoru są niezwykle małe, dlatego z łatwością wnikają w przestrzeń międzykomórkową, gdzie łączą się z wolnymi rodnikami. Następnie w wyniku  reakcji chemicznej wolne rodniki zmieniają się w cząsteczki wody. Dlaczego ten etap i cały zabieg jest tak istotny i ma właściwości odmładzające?

 

 

oczyszczanie wodorowe

 

Odpowiedź ma związek z wolnymi rodnikami. Są one nam potrzebne, bo pośredniczą w wielu procesach komórkowych. Jednak w nadmiarze wywołują stany zapalne, których skutkiem ubocznym jest niszczenie włókien kolagenowych i elastynowych. To one odpowiadają za jędrność i elastyczność naszej skóry. Oznacza to, że jeśli w naszym ciele dochodzi do nadmiernej produkcji wolnych rodników np.: w wyniku opalania, szybciej pojawią się zmarszczki, a skóra stanie się wiotka.

 

oczyszczanie wodorowe

 

Oczyszczanie wodorowe etap II: złuszczanie martwego naskórka

 

Kolejnym etapem jest złuszczanie martwego naskórka  przy pomocy odpowiednio dobranej kombinacji substancji aktywnych do potrzeb skóry. W ten sposób nie tylko usuwamy martwe komórki oraz oczyszczamy pory z sebum i zanieczyszczeń. To ważny etap, ponieważ przygotowuje skórę do wprowadzania kolejnych preparatów.

 

oczyszczanie wodorowe

 

Oczyszczanie wodorowe etap III: dotlenianie

 

Podczas trzeciego etapu wykorzystywana jest głowica, która za pomocą podciśnienia wprowadza w skórę aktywny tlen. Tlen ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne jest więc idealnym pierwiastkiem dla wszystkich osób zmagających się z trądzikiem i tłustą cerą. Jednak to nie koniec… tlen pobudza mikrokrążenie, co prowadzi do lepszego odżywienia skóry. Dzięki temu nasza cera jest miękka, aksamitna, jednym słowem promienna. Ten etap wyrównuje też kolor naszej cery. Podczas tego zabiegu w głąb skóry wprowadzana jest ampułka z odpowiednio dobranymi aktywnymi składnikami, które mają za zadanie ujędrnić naszą skórę oraz działać przeciw starzeniu.

oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe etap IV: sonoforeza

 

Sonoforeza to zabieg kosmetyczny wykorzystujący ultradźwięki, często nazywany jest masażem ultradźwiękowym. Fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, rozszerzają naczynia krwionośne oraz polepszają metabolizm komórkowy. Wspomagają transport substancji czynnych oraz odżywczych w głąb skóry,  Ultradźwięki korzystnie wpływają też na przepływ limfy i metabolizm komórek. Podczas tego zabiegu wytwarzane jest miłe ciepło, które przenika do tkanek. Wykorzystywanie ultradźwięków pobudza do bio syntezy kolagenu oraz elastyny. Sonoforeza jest bezinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym, daje liczne korzyści jak rozjaśnianie przebarwień skóry, dotlenienie i nawilżenie.

 

 oczyszczanie wodorowe

 

Oczyszczanie wodorowe etap V: fala radiowa Biopolarna

 

Ten etap brzmi bardzo enigmatycznie, dlatego zacznę najpierw od krótkiego wyjaśnienia. Fale radiowe biopolarne są to prądy o częstotliwości radiowej, których obwód zamyka się w głowicy zabiegowej. Fale te wywołują zjawisko diatermii w skórze. Diatermia to inaczej objętościowe podgrzanie skóry. Ciepłe fale sięgają aż do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej na głębokość 3-5 cm. Z wiekiem włókna kolagenu ulegają rozciągnięciu, a ich struktura staje się nieuporządkowana. Wytwarzane przez fale radiowe ciepło, powoduje ogrzanie kolagenu, w rezultacie, którego dochodzi do jego napięcia i odnowy struktury. W efekcie końcowym skóra staje się jędrna, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe etap VI: masaż głowicą „zimny młotek”

 

Zabieg zakończony jest chłodzącym masażem zimną głowicą. Pozwala on ukoić skórę, obkurcza naczynia krwionośne, niweluje ewentualne zaczerwienienia na skórze.

oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe etap VII: maska

 

Na koniec nakładana jest maska na twarz, wzmacnia efekt nawilżenia i ujędrnienia oraz wspomaga działanie całego zabiegu.

 

 

 

 

Oczyszczanie wodorowe – efekty

 

Oczyszczanie wodorowe zapewnia następujące efekty:

 

  • eliminację wolnych rodników,
  •  oczyszczenie skóry,
  • odżywienie skóry,
  • poprawę napięcia skóry
  • dotlenienie skóry
  • rozjaśnienie przebarwień

 

Już po pierwszym zabiegu efekt widać gołym okiem. Znikają nieszczęsne wągry z którymi się zmagamy, skóra jest napięta, promienna, rozjaśniają się przebarwienia. W moim przypadku efekt był wręcz spektakularny. Sam zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący, a efekty fantastyczne, aż szkoda ukrywać je pod makijażem. Koszt zabiegu to tylko 200 zł twarz, a 220 zł twarz + szyja. Zabieg warto wykonywać raz na miesiąc, by nasza cera zawsze była pełna blasku. Zachęcam każdego do spróbowania oczyszczania wodorowego, zapewniam że pokochacie ten zabieg jak ja.

 

 

Wpis powstał we współpracy z moim zaprzyjaźnionym gabinetem kosmetycznym Body Evolution w Legionowie.

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

2 komentarze
  1. Widzę, że bardzo holistycznie podchodzą w tym zabiegu do skóry-świetna sprawa! Może i ja się kiedyś skuszę…
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy 🙂

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Ciśnieniomierz to urządzenie, które warto mieć w domowej apteczce.
Nowszy wpis: Kupno nieruchomości - sprawdź co powinieneś wiedzieć
Archiwa
KONTAKT