Skóra szyi – warto o nią dbać

Panie doskonale wiedzą, że skóra na szyi i na dekolcie wymaga specjalnej opieki. Wynika to z faktu, że jest ona o wiele cieńsza, a co za tym idzie, jest ona także o wiele bardziej narażona na szybsze procesy starzenia. Warto również zauważyć, że wygląd skóry na szyi, a w szczególności na dekolcie ma niebagatelny wpływ na to, jak prezentuje się nasze ciało. Wobec tego konieczne są w tym zakresie odpowiednie działania, które nie tylko skutecznie zahamują upływający czas, ale także przyczynią się do poprawy jędrności i wyglądu skóry okolic szyi i dekoltu. Jak więc można o te wrażliwe miejsca odpowiednio zadbać?

 

 

Stosuj odpowiednie kremy i maseczki pielęgnacyjne!

Bardzo często panie nie posiadają odpowiedniej wiedzy odnośnie do tego, jak pielęgnować skórę okolic szyi i dekoltu. Jednak nie można się temu dziwić, gdyż wchodząc do każdej drogerii, nie znajdziemy tam działu przeznaczonego właśnie pielęgnacji tych okolic. Wobec tego standardowo, chcąc nawilżyć szyję okolic skóry i dekoltu, stosujemy po prostu nasz tradycyjny krem do twarzy. Warto jednak w tym momencie podkreślić, że zdecydowanie nie jest to najlepszym rozwiązaniem. Okazuje się, że skóra na szyi i na dekolcie jest znacznie odmienna od skóry twarzy. Jest ona cieńsza i bardziej wrażliwa, a także znacznie mocniej eksponowana na promienie słońca i inne czynniki zewnętrzne.

Wobec tego, chcąc zadbać o te wyjątkowo wrażliwe miejsca, musimy dopasować idealne kosmetyki pielęgnacyjne. Często w drogeriach internetowych- rzadko kiedy w stacjonarnych placówkach- będziemy mogły znaleźć działy z asortymentem przeznaczonym właśnie do pielęgnacji tych okolic. Na jakich produktach jednak warto się skupić? Przede wszystkim na kremach z koenzymem Q10, znanym jako koenzym młodości, a także na kremach, które gwarantować nam będą silne nawilżenie. Skóra szyi i dekoltu jest mocno narażona na utratę wody i wilgoci, przez co jednocześnie może ona szybko stracić jędrność. Odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą jednak tę drogocenną wilgoć zatrzymać w głębokich warstwach skóry, a jednocześnie zatrzymają rozpad włókien kolagenowych oraz procesy starzenia. Warto także kilka razy w tygodniu zafundować naszej skórze szyi i dekoltu prawdziwe SPA z pomocą ujędrniających i rewitalizujących maseczek w płacie. Z pewnością efekty takiej pielęgnacji przerosną nasze oczekiwania.

Zabiegi kosmetyczne na skórę szyi i dekoltu również nam pomogą!

Kosmetologia oferuje nam obecnie wiele profesjonalnych zabiegów zarówno na skórę szyi, jak i na skórę dekoltu. To właśnie dzięki nim będziemy mogły zachować młody wygląd tych okolic na znacznie dłuższy czas. Przede wszystkim zdecydujmy się na mezoterapię mikroigłową. Jest to zabieg polegający na wykonaniu serii delikatnych i mikroskopijnych nakłuć w wierzchniej warstwie skóry, a następnie wtłoczenie w nie odpowiednich substancji odżywczych. Dodatkowo mikroskopijne nakłucia pobudzają skórę do regeneracji, więc stanie się ona mocno wygładzona i wyjątkowo ujędrniona.

Możemy się również zdecydować na lifting bez skalpela, czy lifing laserowy. Pomoże on nam pozbyć się niewielkich zmarszczek na dekolcie czy obwisłej skóry na szyi i szybko przywróci jej młody i promienny wygląd. Oba te zabiegi są całkowicie nieinwazyjne i co najważniejsze, dają one natychmiastowe efekty. Z pewnością więc możemy za ich pomocą zatrzymać czas, który na skórze naszej szyi i naszego dekoltu zaczyna odciskać wyraźne piętno. Panie takich zabiegów nie będą żałować, a co więcej, poczują się po nich o wiele lepiej i pewniej.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.
nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

Archiwa
KONTAKT