Dodaj dziecku skrzydeł i wspieraj jego pasje, czyli jak mądrze wybrać zabawki dla dzieci

Każdy, kto choć raz kupował prezent dla dziecka wie, jakie to trudne zadanie. Nasi milusińscy potrafią z bezwzględną szczerością powiedzieć, że prezent im się zwyczajnie nie podoba. Rodzice zachodzą w głowę jak pogodzić oczekiwania dzieci, a przy okazji mają nadzieję, iż wybór nie będzie ograniczał się do ulubionego bohatera z kreskówek lub hiper drogiego elektronicznego gadżetu. Zakup zabawki dla dzieci wcale nie musi być trudny, czasem wystarczy poznać pasje swojego dziecka, by trafić w jego gust.

 

 

 

 

zabawki dla dziecka

 

Grudzień to czas mobilizacji, bo  mikołajki tuż, tuż… a za chwilę święta Bożego Narodzenia. To okres gdy chcemy sprawić radość naszym dzieciom, ale szukamy czegoś wyjątkowego. Ja wychodzę z założenia, że upominek ma sprawić radość naszemu milusińskiemu i pozytywnie wpływać na jego rozwój. Oferta zabawek dla dzieci jest tak duża, że trudno nadążyć za trendami. Ja najczęściej kupuję upominki dla dzieci w internecie. Dużo ciekawych ofert i promocji znalazłam na stronach EMPIK.COM w zakładce PASJE DZIECKA. Znajdziemy tam posegregowane kategorie wiekowe oraz zgodne z zainteresowaniami naszych pociech. Począwszy od nauki, technologii, zestawach kreatywnych, muzyki i matematyki mamy przegląd wszystkich zabawek dla dzieci i młodzieży. To ułatwia poszukiwania.

 

 

puzzle kosmos

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Niestety to wcale nie takie proste zadanie jak mogłoby się wydawać postronnej osobie. Nie ma nic gorszego niż kupić dziecku prezent, który nie spełnia jego oczekiwań. Możesz być pewnym, że szybko zostanie rzucony na dno szafy, a nam będzie żal straconych pieniędzy, czasu i obdarowanego, bo nie trafiliśmy w jego gust. Zadajemy sobie pytanie dlaczego dzieci nie cieszą się zawsze z jakiegokolwiek prezentu? Powodów jest kilka, ale faktem jest, że nie potrafimy robić prezentów. Często kupujemy drogie zabawki goniąc za modą i reklamami, a zapominamy o zainteresowaniach dziecka. Wielokrotnie kupujemy gadżety, o których my marzymy lub marzyliśmy jako dzieci. Czasem wydajemy pieniądze bo nas po prostu stać i tak chcemy okazać miłość, mając nadzieję, że dziecko doceni taki zakup i uzna nas za najlepszych rodziców ever.

A najprostszą metodą na wybór prezentu jest poznanie pasji dziecka. Zadajmy sobie trud, by ją poznać. Nie narzucajmy latorośli naszych oczekiwań czy niespełnionych ambicji. Jeśli dziecko nie interesuje się piłką nożną nie kupuj mu stroju piłkarskiego, korków i biletu na mecz. Obserwuj czym się interesuje, co go ciekawi i na tej podstawie wybieraj prezent. Zabawki dla dzieci mają sprawiać radość, a przy okazji mogą też uczyć.

 

 

zabawki dla dziecka

Zabawki dla dzieci rozwijające pasje

Na wstępie jedno muszę zaznaczyć, talent i pasja to dwa różne pojęcia. Talent dziedziczymy w genach i jest to pojęcie definiujące dane zdolności lub sprawności. Pasja natomiast określa zainteresowanie daną dziedziną lub tematem. Warto je rozbudzać i rozwijać w dzieciach, bo dodają kolorytu w naszym życiu. Zabawki dla dzieci, które rozwijają pasje uczą cierpliwości, wytrwałości, pogłębiają wiedzę. Ja w tym roku postawiłam na takie prezenty dla mojego dziecka. Franek jest zafascynowany lotnictwem, co w naszej rodzinie jest dość naturalne, ojciec pilot myśliwca, ale on chce iść krok dalej i marzy o lotach w kosmos. Zna cały układ słoneczny jednak to dla niego za mało, chce wiedzieć więcej… Dlatego mój wybór padł na grę  edukacyjną TING Kosmos Discoveria 

 

prezent dla dziecka

zabawki dla dziecka

Gra edukacyjna TING Kosmos Discoveria

To gra, która odpowiada na wiele pytań jakie zadaje ciekawe kosmicznych podróży dziecko. Jaka to planeta? Co to jest Droga Mleczna? Jak powstał Wszechświat? Czym jest Mars? Która z planet jest największa? Takich pytań miałam setki, teraz moje dziecko dowie się czego tylko chce, ja zresztą też. Gra pozwala wcielić się w role astronautów i polecieć na stację kosmiczną. Dołączony do niej mówiący długopis Ting pozwala dowiedzieć się wszystkiego o ciałach niebieskich i kosmosie. Gra ma dwa tryby, jeden gdzie dziecko samo układa puzzle i za pomocą długopisu Ting dowiaduje się ciekawostek kosmicznych. Drugi angażujący całą rodzine, nasz ulubiony, w którym odpowiadamy na pytania dotyczące kosmosu. Wierzcie mi zabawy jest co nie miara, a ile można się dowiedzieć?! Każdy pasjonat ciał niebieskich będzie zachwycony takim prezentem.

 

ting kosmos

puzzle kosmos

zabawki dla dziecka

ting kosmos empik

puzzle

prezent dla dziecka

Puzzle 3D Odkrywanie Kosmosu

Pozostając w strefie zainteresowań kosmosem i lotami na księżyc na prezent Mikołajkowy wybrałam Puzzle 3D Odkrywanie Kosmosu Cubic Fun z serii National Geographic. To trójwymiarowe puzzle, przypominające piankę, których montaż nie wymaga kleju czy nożyczek. Dziecko bez problemu złoży prom kosmiczny czy rakiety kosmiczne. Do zestawu dołączona jest książka “Odkrywanie Kosmosu” w której znajdziemy wiele ciekawych informacji dotyczących lotów na księżyc. Mój syn jest tym zestawem oczarowany do tego stopnia, że zostałam zasypana pytaniami o lot Apollo 11, kazał sobie pokazać wszystkie nasze filmy z pobytu w NASA i marzy, by odwiedzić Houston.

 

puzzle kosmos

prezent dla dziecka

zabawki dla dziecka

gra Było sobie życie

zabawki dla dziecka

Gra edukacyjna “Było sobie życie”

Zima to czas gdy wieczory są długie i zamiast oglądać telewizję wolimy spędzać je razem przy grach planszowych. Franek ma sporo zainteresowań, ciało człowieka jest fascynujące więc nie dziwota, że chce wiedzieć jak działa. Edukacyjna gra planszowa „Było sobie życie” od Hippocampus, to emocjonująca zabawa, w której możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowia i ludzkiego organizmu. Jako dziecko chętnie oglądałam kultową serię Alberta Barille pod tym samym tytułem. Mój syn także jest oczarowany tą opowieścią o ludzkim ciele. Gra pozwala poznać mechanizmy i strukturę ludzkiego ciała w prosty i zabawny sposób. Jej głównym celem jest zdobycie jak największej liczby żetonów z wizerunkiem Hemo. Jednak to nie takie proste jak by się mogło wydawać. W grze trzeba odpowiadać na pytania, toczyć pojedynki i walczyć z wirusem. To fascynująca rozgrywka dla młodszych i tych starszych, pozwala sprawdzić swoją wiedzę i zacieśniać rodzinne więzy.

 

prezent dla dziecka

zabawki dla dziecka

 

Pamiętaj o jednym wybierając zabawki dla dzieci, że maluch ucieszy się zawsze z prezentu, który będzie zgodny z jego pasją i pomoże zacieśnić więzy rodzinne. Nic tak nie ucieszy dziecka jak wspólna zabawa czy potyczka w grze planszowej z mamą, tatą i starszym bratem. Czasami lepiej zamiast konsoli czy tabletu kupić zabawkę, która sprawi, że wspólnie spędzicie razem czas. To nauczy dziecko, że ważna jest rodzina, emocje, zaangażowanie i czas jaki jesteście w rodzinnym gronie.

 

prezent dla dziecka

nianio.com.pl

Mama na pełnym etacie, która nade wszystko kocha swoje dzieci. Uwielbiam podróże w ciekawe miejsca. Ponieważ fotografia to moja pasja, nieodłącznym gadżetem, który przy sobie noszę jest aparat.

29 komentarzy
  1. Popieram kupowanie zabawek ktore rozwijają. To podwójna korzyść bo dzuecko zdobywa umiejętności i wiedzę a przy tym dobrze sie bawi.

  2. Ta gra kosmos wydaje się bardzo ciekawa, dla małego fana kosmosu jak znalazł 🙂 Wychodzę z założenia, że warto dzieciom kupować prezenty wspierające ich zainteresowania

  3. Gra kosmos – super sprawa dla małego fana kosmosu. Wychodzę z założenia,że warto kupować dzieciom zabawki, ktore są zgodne z ich zainteresowaniami. Wtedy wspieramy ich pasje.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny.

Starszy wpis: Rób zakupy z głową w Balck Friday i Cyber Monday
Nowszy wpis: 7 mitów na temat idealnego małżeństwa
Archiwa
KONTAKT